UWAGA!

Lewica ma kalendarz przywracania praworządności

 
Elbląg, Kandydaci Lewicy spotkali się z dziennikarzami na starówce
Kandydaci Lewicy spotkali się z dziennikarzami na starówce (fot. RG)

- Przywrócimy praworządność i ład w obszarze sądownictwa i prokuratury w naszym kraju – obiecują działacze Lewicy. Proponują kalendarz zmian, rozłożony na kilka lat, które mają do tego doprowadzić.

- Zniszczenie Trybunału Konstytucyjnego, Krajowej Rady Sądownictwa, Sądu Najwyższego nie może mieć miejsca w praworządnym kraju. Całe środowisko sądownicze przeciw temu protestuje. Reformy są potrzebne, ale takie, które będą usprawniać funkcjonowanie systemu wymiaru sprawiedliwości, ale nie można trzymać go pod butem rządu i jednej partii. PiS demoluje konstytucję, nasze poczucie sprawiedliwości i to, że nie mamy możliwości, by ufać naszemu państwu jeśli chodzi o kwestie prawne – mówi Monika Falej, jedynka na liście Lewicy w okręgu elbląskim.

Działacze SLD, Wiosny i Partii Razem przedstawili w Elblągu, podczas spotkania z dziennikarzami, swoje obietnice m.in. na temat zmian w wymiarze sprawiedliwości i ich kalendarz.

- Kalendarz jest rozłożony na kilka lat. Zaraz po wyborach, w listopadzie, zajmiemy się rekomendowaniem nowych osób, które powinny zasiąść w Trybunale Stanu i sprawiedliwie osądzą tych, którzy łamią konstytucję. Czas skończyć z bezkarnością polityków. W 2020 roku chcemy naprawy sytuacji w Trybunale Konstytucyjnym. Wprowadzimy możliwość złożenia ślubowania przez prawidłowo wybranych sędziów z 2015 roku – zapewnia Monika Falej.

Lewica chce też pomóc emerytom mundurowym, którzy ucierpieli finansowo wskutek zmian przepisów wprowadzanych przez rząd PiS. - Przez wiele lat te osoby służyły Polsce w mundurze policji, poświęcając swoje zdrowie, a teraz zastosowano odpowiedzialność zbiorową, zabierając im emerytury, mimo że niektórzy z nich służyli zaledwie kilka dni przed 1989 rokiem – mówi Andrzej Zielonka, który przez 26 lat był policjantem, m.in. zastępcą komendanta miejskiego policji w Elblągu i zastępcą komendanta wojewódzkiego w Olsztynie, a dzisiaj kandyduje do Sejmu.

- Dzisiaj Lewica przypomina, że konstytucja to nie tylko sprawy ustrojowe, ale przede wszystkim gwarancja różnych praw, o których w życiu codziennym zapominamy. Chociażby prawo do bezpłatnej opieki zdrowotnej, bezpłatnej edukacji czy dachu na głową. Na przykład w Elblągu działki budowlane, które dotychczas nie cieszyły zainteresowaniem, nagle w kampanii wyborczej sprzedają się jak ciepłe bułki. Mieszkania schodzą na pniu, a nadal mamy problem z mieszkaniami socjalnymi. Chcielibyśmy, by deweloper, który kupuje ziemię od miasta, musiał część zasobu mieszkaniowego przeznaczyć na cele społeczne – mówi Robert Koliński, kandydat Lewicy w wyborach do Sejmu.

Lewica obiecuje też zmiany w służbie zdrowia – wprowadzenie opłaty 5 zł za leki, zwiększenie do 7,2 proc. PKB wydatków na służbę zdrowia i wprowadzenie przepisu o obowiązku przyjęcia pacjenta w ciągu 30 dni od daty skierowania. Chce też wzrostu najniższego wynagrodzenia w Polsce do poziomu 60 procent średniej krajowej i lepszą ochroną praw pracowniczych. Lewica obiecuje również wycofanie religii ze szkół, likwidację Funduszu Kościelnego, opodatkowanie kościołów i wprowadzenie kas fiskalnych dla księży.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • rozumiem, że ustanowicie komisarzy "ludowych" którzy na bieżąco będą decydować co słuszne a co już nie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  53
  15
  jaaaaaaaaaaaaaa(2019-09-11)
 • Folklor polityczny
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  49
  14
  Anty-PO_PiS(2019-09-11)
 • Ale beka.
 • Lewica spółka z o. o. to ta sama opcja kolesiowska co Pis i Peło ich zadaniem jest pasożytowanie i wyprowadzanie szmalu na konta bankowe, wiele się musi zmienić żeby było tak jak było, cały czas od 1989 jest tak samo bo tak ma być, kłamstwa, propaganda, sabotaż i dywersja, prosze zobaczyć jak się wypaśli na tym złodziejskim systemie jakimi furami sie wożą, jakie mają mieszkanka czy domy, oni nigdy nie zmienią tego systemu bo są jednym z filarów tego systemu dzięki któremu się bogacą i tylko o to w tym chodzi, a w 4 ścianach śmieją się z frajerstwa które za to wszystko płaci czyli z nas, Czasy się zmieniają a pan cały czas jest w komisjach heh tak wygląda wasza demokracja, cięzko to przyjąć ale taka jest brudna prawda
 • Heheheeh :)
 • Panie i Panowie generałowie, którzy byli podporządkowani ZSRR dawno odeszli więc sprawa jest już nieaktualna. Należy odejść w pokoju.
 • Tak spontanicznie ! Ma ktoś kilka kaftanów bezpieczeństwa ?
 • .. .. .Chcielibyśmy, by deweloper, który kupuje ziemię od miasta, musiał część zasobu mieszkaniowego przeznaczyć na cele społeczne – mówi Robert Koliński, kandydat Lewicy w wyborach do Sejmu. Jak rozumiem, prywatny deweloper stawia budynek mieszkalny za swoje pieniądze, ewentualnie za pieniądze przyszłych właścicieli mieszkań, którzy niejednokrotnie biorą na ten cel kredyt hipoteczny, a następnie część z tych mieszkań przeznacza na cele społeczne? Przepraszam Koliński, ty jeszcze żyjesz jak za komuny. Ktoś musi za te mieszkania zapłacić, nic nie ma za darmo. Jak ty sobie to wyobrażasz? Prywatny deweloper lub prywatny inwestor ma komuś zafundować mieszkanie społeczne? Trzeba być naprawdę pokręconym.
 • Lewica wejdzie byle nie PSL w przymierzu z panem lekko sfatygowanym, wiadomo ze pis wygra przez PO
 • @Yeti - ale on jest komuch to jak ma żyć jak nie w komunie ? komuno wróć i będzie fajnie, będziemy siedzieć i żreć i wozić sie furami a frajerstwo zapłaci 007 dobrze napisał
 • Widzę tego towarzysza Kilińskiego speca od wszystkiego znającego się na wszystkim to mi się rzygać chcę facet prawie omnibus a nie potrafi sobie normalnej uczciwej pracy znaleźć pcha się nie rób do koryta jak nikt dotąd facet wstydu nie ma
 • czerwona zaraza, czerwona zaraza -a zaraz będą trole kasowały wpisy i drukowały swoje
Reklama