UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

PiS chce zdobyć więcej mandatów

 
Elbląg, Dzisiaj PiS przedstawił kandydatów do parlamentu w okręgu elbląskim
Dzisiaj PiS przedstawił kandydatów do parlamentu w okręgu elbląskim (fot. Michał Skroboszewski)

Leonard Krasulski, Jerzy Wilk i Paweł Kowszyński – to kandydaci PiS z Elbląga na liście do Sejmu. Z Braniewa wystartuje Monika Modzelewska-Kozioł, a o mandat senatora chce ponownie walczyć Sławomir Sadowski z Pasłęka. Dzisiaj wszyscy kandydaci rozpoczęli kampanię wyborczą w okręgu elbląskim.

Gościem podczas inauguracji okręgowej kampanii był Krzysztof Jurgiel, były minister rolnictwa, który w tym roku wywalczył mandat europosła w okręgu warmińsko-mazursko-podlaskim.
       - Konsekwentnie realizujemy program z kampanii wyborczych i tak też będzie teraz. Tworzymy właśnie nowy program dla Polski Wschodniej (zalicza się do niego m.in. województwo warmińsko-mazurskie – red.) który funkcjonuje od 2006 roku, ale dotychczas miał pewne ograniczenia. Chcemy m.in. postawić na rozwój mniejszych miast, rozwijać sieć dróg i kolei. Wzmacniać również port w Elblągu, dobre skomunikowanie miast oraz rozwój rolnictwa i obszarów wiejskich. – mówił Krzysztof Jurgiel podczas dzisiejszej konferencji prasowej, inaugurującej kampanię PiS w okręgu elbląskim.
       - Stawiamy m.in. na rolnictwo, przemysł rolno-spożywczy. Chcemy jak najszybciej podnieść poziom życia naszych mieszkańców, to jest dla nas wyzwanie. Funkcjonujemy na tak zwanej ścianie wschodniej, ale według mnie to jest ściana płaczu. Mamy wielki obowiązek zadośćuczynienia ludziom mieszkającym na tych terenach i zrobić wszystko, by podnieść poziom ich życia – mówił Leonard Krasulski, lider listy PiS do Sejmu w okręgu elbląskim, który przedstawił dzisiaj również pozostałych kandydatów.
       Dwójką na liście PiS będzie Jerzy Wilk, który w poprzednich wyborach z czwartego miejsca zdobył najwięcej głosów na tej partii w okręgu elbląskim.
       - Jest awans, a więc doceniono moją pracę w Sejmie. Cieszę się bardzo. Walczymy wspólnie o jak najlepszy wynik, mamy szansę na osiągnięcie rezultatu lepszego niż cztery lata temu, a wtedy zdobyliśmy połowę mandatów w okręgu – przypomina Jerzy Wilk. Jakie są najważniejsze sprawy dotyczące regionu, które można rozwiązać w Sejmie kolejnej kadencji? - Sprawa podziału Żuław, który jest niekorzystny i inwestycji, które trzeba tu zrealizować, by zapobiegać takim problemom jak ostatnio w Wikrowie (gdzie wskutek działań Wód Polskich wystąpiła susza – red.). Oczywiście ważny będzie kanał przez Mierzeję Wiślaną, który liczymy że rozwinie nasze miasto i wszystkie gminy nad Zalewem Wiślanym.
       Senatorem chce ponownie zostać Sławomir Sadowski, obecnie wicewojewoda warmińsko-mazurski, który cztery lata temu przegrał rywalizację o mandat z Jerzym Wcisłą z PO. Dlaczego nie chce już być wicewojewodą i walczy o Senat?
       - Mam nadzieję na zwycięstwo, mam nadzieję że pomogę, bo to szczególnie trudny teren. Będę się zmagał jeden przeciw wszystkim – mówi Sławomir Sadowski, dodając: Jestem bardzo dobrze odbierany, nawet bardzo dobrze. Mam pochwały, wiele programów jako wicewojewoda realizowałem. Musimy kontynuować zmiany, które robimy. Dzięki programowi 500 plus podnieśliśmy godność ludzi, likwidujemy ubóstwo dzieci. Rozwijamy rolnictwo, turystykę, przemysł drzewny w regionie. Znacząco spadło bezrobocie. Chcemy to kontynuować.
       Konkretów programowych dla okręgu jeszcze nie ma, działacze PiS obiecują, że przedstawią je we wrześniu, kiedy odbędzie się najpierw ogólnopolska konwencja programowa partii.
      
       Kandydaci PiS do Sejmu w okręgu elbląskim:
       1) Leonard Krasulski, 2) Jerzy Wilk, 3) Zbigniew Babalski, 4) Marcin Kazimierczuk, 5) Monika Modzelewska-Kozioł, 6) Damian Godziński, 7) Paweł Kowszyński, 8) Adam Ołdakowski, 9) Anna Węgłowska, 10) Karolina Goik, 11) Anna Piątek, 12) Grażyna Kamińska, 13) Jolanta Andruszkiewicz, 14) Robert Gontarz, 15) Grzegorz Kierozalski, 16) Jacek Pawlik.
      
       Kandydat do Senatu w okręgu nr 84 (powiaty bartoszycki, braniewski, elbląski, lidzbarski oraz Elbląg): Sławomir Sadowski
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama