UWAGA!

Populizm - zmora naszych czasów (Napisali do nas)

Elbląg, Populizm - zmora naszych czasów (Napisali do nas)

Za chwilę wybory w kraju. Partie prześcigają się w rozdawnictwie naszych, nie ich prywatnych pieniędzy na różnego rodzaju programy. Ja chciałbym poruszyć ten najbardziej znany, lubiany i populistyczny do granic absurdu, czyli 500 +. Wszak bogactwo bez pracy nie od dziś nazywane jest jednym z siedmiu grzechów społecznych.

Możecie wierzyć, bądź nie, poniższe refleksje nie są związane z faktem, iż mam jedno dziecko, które mówiąc kolokwialnie nie „załapało” się na tego populistycznego bubla.

Jako ambitny obywatel zawsze wychodziłem z założenia, że nie wolno dawać ludziom przysłowiowej ryby, lecz wędkę. Trzeba społeczeństwo aktywizować, motywować, dać możliwość przebranżowienia się , doszkolenia etc. Nie wgłębiając się zbytnio w temat bardzo drażliwy, chciałbym omówić wpływ programu 500+ na zdrowie naszych największych skarbów – dzieci. Oczywiście poniższe nie dotyczy wszystkich ludzi, ale na pewno wielu. Człowiek (również dziecko) wytrzymuje średnio 3 minuty bez powietrza, 3 dni bez wody i 3 miesiące bez jedzenia. Jakim idiotą trzeba być, żeby na starym trującym rzęchu, tj. samochodzie nakleić nalepkę z napisem sfinansowano z 500+. Wychodzi na to, że zamiast pomagać, szkodzimy naszym pociechom. Trujące gazy wydobywające się z rur wydechowych starych zdezelowanych aut powodują schorzenia i spustoszenie w organizmach ludzkich, a to właśnie dzieci są najbardziej narażone na choroby związane z zanieczyszczeniem powietrza. Powszechnie wiadomo z dostępnych raportów, że program 500+ wspiera rodziny w zakupie bądź kredytowaniu różnych środków materialnych, ale czy wszystkie są pomocne dzieciom, bezpieczne i wykazujące działanie prozdrowotne, proedukacyjne, prospołeczne etc? Uważam, że każda kwota 500 zł powinna mieć formę bonu, talonu bądź karty, z której środki pobierane byłyby na konkretne potrzeby dziecka. Mogłyby to być książki, przybory szkolne, leki, rachunki za wizytę lekarską, bądź w aptece. Fundusze można byłoby przeznaczyć na naukę pływania, śpiewu, języka, korepetycje i inne rzeczy. Można byłoby to określić bez problemu. Najważniejsze, by korzystały z tego w 100% dzieci, by zadbać o nie i ułatwić im przysłowiowy start w życiu.

Sytuacja z naklejkami na często zdezelowanych autach budzi różne emocje. Jedni odbierają to jako ironię, inni „jajcarski” wygłup, inni tak jak ja, jako żenadę i idiotyzm. Stary samochód truje, więc potencjalnie niszczy i zabija. Nóż jest przedmiotem kuchennym, a w rękach idioty czy przysłowiowej małpy też może zrobić krzywdę. Proponuję wszystkim dorosłym, którzy środki 500+ wykorzystują na własne potrzeby, nie kryć się z tym faktem, a wręcz przeciwnie, tj. szczycić się tym i afiszować. Proszę naklejać nalepki sfinansowano z 500 + na zakupione sobie za pieniądze z programu spodnie, np. na kolanie, albo z tyłu na wysokości pośladków, na czapkach (koniecznie na czole), na kurtkach (centralnie na sercu). Po wizycie u fryzjera, też informacja na świeżej fryzurze, że z programu 500+. Podczas imprezy domowej każda flaszka, puszka z piwem i paczka fajek z naklejką zakupiono z 500+...a co, niech wie rodzina i goście, jak rząd o nas dba. Na chipsach, słodkich ciasteczkach, kolorowych „zdrowych”, obficie słodzonych napojach też nie zapomnijmy nakleić. Wymiana okien, nowy telewizor, laptop... proponuję w lewym górnym rogu. Komórka z tyłu, no chyba, że ktoś woli to z przodu też może być. No i jeszcze trochę o ekologii na koniec. Nowo zakupiony przed zimą piec na zasiarczony węgiel czy inne trujące paliwo...z plastikowymi butelkami włącznie - oczywiście nalepka żaroodporna „sfinansowano z 500 +”. Taką też znajdziecie bez problemu.

Paweł Głowacki – czytelnik
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • jaka to "demokracja" ktora PRZYZNAJE miejsce w sejmie POslowi, na ktorego nie ma wystarczajacej ilosci folksdojczow, zeby dostal sie z "glosowania"?? moze jeszcze zrobcie POsla mniejszosci tatarskiej, rosyjskiej, wypedzonych z ziem wschodnich, POukrywanych obrzezanych etc. SYSTEM POdzialu Polski i Polakow z magdalenki nalezy jak najszybciej zmienic, a zbrodniarzy zydokomuny (obecnie zaKODowanych w innych agenturach wrogich Polsce jak cia, mossad, bnd) osadzic i POwiesci zgodnie z odwiecznym PRAWEM karania zdrajcow
 • Za długie.
 • Ty chyba wyalienowany jesteś całkiem. Jak się czyta wyświechtane slogany typu żydokomuna trudno uwierzyć że mamy 2019 rok. I teorie spiskowe że wszędzie są ludzie z kod lub po. Jesteś paranoikiem paull?
 • bo się gość nie załapał na jałmużnę 500+ od kaczafiego widać aż nadto :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  7
  SjestawPArkuModrzewie(2019-09-11)
 • Polityka ogłupia a zwłaszcza Kaczafi rozmiękcza mózgi swoim fanatykom z Krychą vel sałatka...Boże widzisz i nie grzmisz!Całe to prawicowe towarzystwo jedzie na jakichś prochach.
 • Ostatnio Niemcy robili badania i wyszło im, że stary diesel jest bardziej ekologiczny od nowego, a maly silnik benzynowy od elektrycznego, nowe samochody mają żywotność ok 10 lat są zrobione ze słabszej jakości materiałów jak te stare, ile trzeba zużyć ennergii i wydzielić co2, zeby zbudować baterię samochodu elektrycznego, a ile kosztują naprawy częstsze silników wysilonych o małej pojemności, jaki jest sens budowania filtrów dpf, które przy jezdzie miejskiej się zapychaja i trzeba jechać na drogę ekspresowa i wypalać tam sądzę przez 40 minut ile kosztuje produkcja i dostarczanie i konfekcjonowanie adblue i ile kosztuje produkcja dpf i wydobycie metali do produkji dpf i instalacji adBlue albo SCR?
 • Żyjemy w wolym kraju, a co pan powie na to? Siedmioletnie dziecko czyta napis na zderzaku samochodu, który stoi przed nami w korku "Lubię zapie. .. ."i pyta "Co to znaczy?"Moi sąsiedzi też mają naklejke jak w tytule artykułu, mnie to bawi ale trzeba mieć odwagę, żeby takie coś nakleic, a auto nie jest jakimś rzęchem, które powinno mieć przegląd u Korkucia, porządne auto za nie male pieniądze;)
 • Co to za bzdury?! Człowieku, musisz naprawdę mieć dużo wolnego czasu, żeby wypisywać takie głupoty. Że rodzice kupują stare auta za 500+? i trują swoje dzieci? To kupią je np. małolaci i też będą truć! A może dzieciak ma jakąś pasję i trzeba go zawieźć na dodatkowe zajęcia, żeby się rozwijało?? Otwórz umysł.
 • Odwagę???Nakleić naklejkę to odwaga???Na to 500+ tyrają wszyscy podatnicy więc albo się pośmiejmy sami z nas samych albo poszydźmy także sami z nas samych...
 • Wynurzenia frustrata i tyle w temacie.
 • Co za kocapały. Czytać się nie da. Każdy logicznie myślący człowiek wie czym jest ten program. Genialna maszyna do głosowania. Nie inwestycja w młode pokolenie tylko cash do ręki. Model rodziny 2+2 = 12000 rocznie. Idealny budżet na kredyt samochodowy, wakacje All In pod palmami. Ale lud szybko się przyzwyczaja więc ruszyły nowe obietnice. Podwyżki kosztem sektora przedsiębiorców. Niech paliwo obiecają po 3,- PLN będzie pięknie. Kosztem swoich wielkich spółek paliwowych. Niech słowo Poseł zacznie brzmieć dumnie. Poseł na Sejm RP (funkcja społeczna rozliczana dietą dniową wg obrad bez wynagrodzenia).
 • Kiepski trolling 2/10
Reklama