UWAGA!

Był pijany, wsiadł na rower

 
Elbląg, Był pijany, wsiadł na rower

44-latek mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie zdecydował się na jazdę rowerem. Beztroską podróż przerwali mu policjanci, którzy we Fromborku zatrzymali go do kontroli drogowej. Teraz będzie tłumaczył się przed sądem. Od początku roku braniewscy funkcjonariusze sporządzili 67 wniosków o ukaranie przeciwko tym cyklistom, którzy pomimo faktu wcześniejszego spożycia alkoholu włączyli się do ruchu.

Choć liczba pijanych uczestników ruchu spada, to wciąż ta kategoria osób stanowi jedno z największych zagrożeń na drogach. Cieszy także fakt, że na przestrzeni lat zauważalne są zmiany w społecznej świadomości. Policjanci co raz częściej spotykają się postawą całkowitego nieakceptowania jazdy pod działaniem alkoholu, a co za tym idzie z informowaniem oficera dyżurnego o tym, że do ruchu właśnie włączył się pijany. Nietrzeźwi na drogach to nie tylko kierowcy pojazdów mechanicznych, ale również rowerzyści, którzy wciąż nie zdają sobie sprawy z tego,że powodują ogromne zagrożenie dla innych. Funkcjonariusze podchodzą do nich tak samo restrykcyjnie, jak w przypadku zatrzymania nietrzeźwego za kierownicą samochodu. O tym przekonał się wczoraj 44-letni cyklista.
       Policjanci prewencji podczas patrolowania Fromborka zatrzymali do kontroli drogowej nadjeżdżającego rowerzystę. Mężczyzna został poddany badaniu trzeźwości. Okazało się, że w jego organizmie były ponad 3 promile alkoholu. Teraz będzie tłumaczył się przed sądem.
       Od początku roku braniewscy funkcjonariusze sporządzili 67 wniosków o ukaranie przeciwko pijanym cyklistom.
      
st.post. Jolanta Ciszewska, KMP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • To jak to w końcu wygląda teraz z jazdą po pijaku na rowerze - zabierają prawo jazdy, czy nie? PS. i czysta obserwacja z Europy - w większości krajów jest limit alkoholu, z którym można prowadzić pojazd, podobnie jak można normalnie pić alkohol w miejscu publicznym - i mają znacznie mniej problemów niż w Polsce.
 • to jest Polska kraj złodziei biednemu zabiorą ostatni grosz aby bogatemu w du pe wepchać a my charujemy 24/24 za 4,50 i jak skoczy sie po piwko bo zabrakło to od razu w łeb
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  SOLIDnypracownik(2014-10-29)
 • Jazda po pijaku rowerem to jedynie WYKROCZENIE a nie przestępstwo jak np. jazda samochodem po pijaku. Widać na prowincji nie mają wyników to próbują statystyki łatać wykroczeniami na rowerze. Policja nie ma prawa zabrać czy żądać w takim przypadku Prawa Jazdy ! Sądy od wprowadzenia nowelizacji dotyczącej rowerów dają kary finansowe. Chyba że recydywa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  KodeksDrogowy(2014-10-29)
 • Droga Redakcjo. Przestańcie publikować na swych łamach artykuły pani rzecznik z Braniewa, ponieważ kompromituje ona, i tak nie najlepszy, wizerunek Policji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  amożenie(2014-10-29)
Reklama