UWAGA!

Cenna opinia ws. hałasu

 Elbląg, Kosztowna ekspertyza ma wykazać, jak głośno szczekają psy
Kosztowna ekspertyza ma wykazać, jak głośno szczekają psy (fot. arch. portEl)

Pół roku temu mieszkaniec jednego z domów sąsiadujących ze schroniskiem dla zwierząt pozwał miasto twierdząc, że psy szczekają za głośno, w związku z czym on domaga się  wypłaty comiesięcznego odszkodowania lub zainstalowania ekranów dźwiękochłonnych. Sąd przez wiele tygodni czekał na opinię biegłego w sprawie natężenia hałasu. Okazało się jednak, że do tego potrzebne jest wykonanie ekspertyzy, a ta jest kosztowna. Zgodnie z prawem, zapłacić powinien skarżący. Póki co, nie wiadomo, jaką decyzję podejmie.

Mieszkaniec jednego z domów w sąsiedztwie schroniska pozwał miasto, bo ono jest właścicielem schroniska. Władze miasta odpierają zarzuty: schronisko istnieje od 40 lat, a właściciel kupił działkę, kiedy obiekt już istniał, więc powinien wiedzieć, że w sąsiedztwie są psy. Sprawę od pół roku bada elbląski sąd. Kluczowym dowodem miała być opinia biegłego w sprawie natężenia hałasu.
       - Tej nie doczekaliśmy się, a gdy termin upłynął biegły stwierdził, że do przygotowania opinii konieczne jest wykonanie ekspertyzy przez firmę zewnętrzną - mówi sędzia Dorota Zientara, rzecznik Sądu Okręgowego w Elblągu. - To jest jednak kosztowny zabieg - 7-8 tys. zł. Na ekspertyzę pieniądze wyłożyć musiałby powód. Pytanie: czy zechce.
       Sąd skierował w tej sprawie pismo do zainteresowanego. W ciągu siedmiu dni musi on zająć stanowisko, czy chce dopuścić taki dowód w sprawie, czy też z niego rezygnuje. Jeśli zrezygnuje, kwota jest bowiem znaczna, być może zechce zastąpić ten dowód innym. Pytanie czy wówczas będzie mógł dowieść przed sądem swoich racji.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • cha, cha, cha, dobrze mu tak. Super go sąd załatwił :) Ciekawe, co teraz zrobi :)
 • szkoda, że nie kupił działki pod Malborkiem w okolicy lotniska.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  43
  2
  lvahliwrhfaihr(2013-12-05)
 • Kupił taniej czy nie kupił, to nieistotne. Ważne jest, czy wyłoży pieniądze na ekspertyzę i jaki wówczas zapadnie wyrok. Jeżeli pozytywny dla skarżącego to poszukam w jego pobliżu działki.
 • Brawo!!!!!Mam nadzieje, że schronisko będzie górą!!!!! Wiedział co robi kupując działkę po taniości:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  46
  2
  JJJJJ(2013-12-05)
 • Witam. Jest jeden szczegół, który dziwnym trafem redaktorzy i miasto pomija. Dotyczy on lokalizacji schroniska. Mają rację te osoby, które twierdzą że schronisko było tam od zawsze tylko jest jedno ale, schronisko miało być przeniesione, była wyznaczona na ten cel nowa lokalizacja i dlatego te osoby postanowiły w tej okolicy wybudować swoje domy. Z tego co wiem takie zapewnienia lub gwarancje dostali od miasta i na podstawie tej informacji podjęli decyzję o osiedleniu się w tym miejscu - jeżeli jest to nieprawda proszę o sprostowanie. W schronisku była również o wiele mniejsza liczba psów niż obecnie, i przez kilka lat obecnie mieszkającym tam osobom nie sprawiało to kłopotu, problem zaczął się wraz z zwiększeniem liczby psów. Tak na marginesie ten hałas to słychać również np. na osiedlu Metalowców, na ul Fromborskiej i wg mnie miasto powinno rozwiązać problem.
 • Do "słuchacza" zapewnień takich nie było. Mieszkam na osiedlu Metalowców i psów nie słychać, a w sumie może i czasami słychać tak samo jak trąbkę pogrzebną z cmentarza przy ul. Wschodniej lub ul. Warmińskiej - czy oznacza to że pogrzebów ma nie być??? Głośniej to pies sąsiada ujada. Trochę fantazji! Jak ktoś kupuje działkę przy schronisku to chyba logicznym jest, że są tam zwierzęta i szczekają i ubywać ich nie będzie. W moim odczuciu to próba wyłudzenia pieniędzy od miasta.
 • Jeżeli ten nienormalny facet wygra z sądem/miastem (czego mu nie życzę) to nadejdzie fala następnych skarg do sądu, np. może podamy ćwierkające ptaki od 5-6 rano w słoneczny dzień? albo gruchające gołębie?
 • kościół też powinien płacić odzkoowania za poranny hałas wytwarzany przez dzwony. dzisiaj rano o 6.00 dały pokaz siły.
 • odszkodowania-oczywiście :)
 • eg dzwony w grudniu biją też o 5.30
 • a czyja to wina, że tam jest coraz więcej psów ??? Bezdusznych ludzi, takich jak między innymi ten, co wniósł pozew, bo mu przeszkadzają zwierzaki.
 • nie, to wina rozmnażania i tego że ludzie nie chcą psów bo mamy durne przepisy i brak kasy na utrzymanie pupila
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  0
  Szarik(2013-12-05)
Reklama