UWAGA!

Ciepło, coraz cieplej

Już dziewięć nazwisk jest na liście osób, którym prokuratura postawiła zarzuty w sprawie nadużyć przy budowie ekologicznej kotłowni we Fromborku.

Budowę kotłowni oraz modernizację sieci ciepłowniczej sfinansowali: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, Ekofundusz oraz samorząd Fromborka.
     - Inwestycja została zakończona, ale podejrzenia wzbudził sposób jej rozliczenia - mówi zastępca prokuratora okręgowego, Maria Bąk. - Ogólnie rzecz ujmując, śledztwo wykazało, że na podstawie poświadczających nieprawdę dokumentów, wyłudzane były pieniądze. Kwoty te np. wydawano na inny cel, niż wskazano w dokumentach. Kupowano materiały o innych parametrach lub innej wartości, niż planowano w przypadku tej inwestycji i bez uzasadnienia zmieniano zakres prac.
     Prowadzący śledztwo postawili zarzuty m.in. właścicielom znanej elbląskiej firmy montującej kotły ekologiczne, byłemu burmistrzowi Fromborka Eugeniuszowi P. oraz inspektorowi nadzoru. Trzy z tych osób siedzą w areszcie.
     Śledztwo trwa i - jak mówi Maria Bąk - najprawdopodobniej kolejnym osobom zostaną przedstawione zarzuty. Wartość nadużyć to co najmniej 3 miliony złotych.
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • a moim zdaniem to i tak nikt nikomu nic nie zrobi bo do biednych tylko się czepiają a jak wieksza kasa wchodzi w gre to i tak w końcu ucichnie bez echa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obserwator(2005-05-12)
 • Kiepski z Ciebie Obserwator. jak nie wiesz, to lepiej nic nie gadaj
 • Szkoda, że żaden z dziennikarzy nie spróbuje dowiedzieć się i opisać o co naprawde w tym chodzi, tylko wypisują jakieś niesprawdzone informacje. Może by doszli kto tu nadużywa swich stanowisk i po co to robi?
 • czy w to nie jest umaczny tow.senator M.?
 • ... a moim zdaniem to prokuratorzy robią co chcą z kim chcą i nie ponoszą za to żadnej odpowiedzialności
 • prokuratura robi w tej sprawie co chce (nawet jeszcze nie przesluchal wlaściciela firmy siedzącego w areszcie), bo i po co. skończy cie tak samo jak sprawa Optimusa - oczyszczą z zarzutów ale firme zniszczą.
 • Podobno prokuratura dala sie nakrecic nieuczciwej konkurencji. Jeden pan o duzych wplywach pdoprowadzil te firme cieplownicza prokuratorowi, a ten w imie dobrze pojetego interesu publicznego ja niszczy.
 • Ludzie Śwait się wali Oni jeszcze siedzą a bandyci bo ulicach chodzą, chyba nie trzeba być zbyt rozgarniętym żeby zobaczyć co się dzieje, tylko czemu prokuratura ma takie klapki na oczach???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zbulwersowany(2005-05-13)
Reklama