UWAGA!

Internetowy oszust

18-letni elblążanin zamieszczał w internetowym serwisie ogłoszenia dotyczące sprzedaży m.in. telefonów komórkowych, USB, robotów kuchennych, butów i portfeli. Gdy zainteresowani przelewali pieniądze na konto oszusta, ten kasował wpis, ale opłaconych rzeczy nie przesyłał. Wczoraj (25 marca) policjanci zatrzymali przedsiębiorczego chłopaka.

Sprawca, posługując się czterema różnymi kontami, od grudnia 2007 roku, umieszczał w serwisie ogłoszenia sprzedaży różnego rodzaju przedmiotów, m.in. telefonów komórkowych, przenośnych DVD, USB, robotów kuchennych, łańcuszków, portfeli, torebek, butów oraz bielizny.
     - W dniu ukazania się ogłoszenia kupujący wpłacali na konto pieniądze, a następnie ogłoszenie ginęło ze strony – mówi Justyna Grzeczka z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Zakupione przedmioty nigdy nie trafiały do właścicieli. Policjanci ustalili ponad czterdziestu pokrzywdzonych z terenu kraju. Nie jest wykluczone, że ich liczba wzrośnie.
     Działania policjantów pomogły ustalić sprawcę tych przestępstw. Wczoraj W jednym z elbląskich mieszkań został zatrzymany 18-letni Łukasz K. Chłopak nie był wcześniej karany. Udowodniono mu 11 czynów, do których się przyznał.
     Dzisiaj Prokuratura Rejonowa w Elblągu zastosowała wobec Łukasza K. dozór policyjny.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama