UWAGA!

Jadąc elektryczną hulajnogą zderzył się z rowerzystą

 Elbląg, Jadąc elektryczną hulajnogą zderzył się z rowerzystą

Policjanci z Braniewa interweniowali na jednej z miejscowych ulic. Jak ustalili funkcjonariusze, 12-letni chłopiec podróżujący elektryczną hulajnogą nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście i doprowadził do zderzenia. Teraz niecodzienne zdarzenie znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym. Policjanci apelują do wszystkich pasjonatów hulajnóg o rozwagę na drodze.

Wczoraj (8 stycznia) około godz. 13 policjanci zostali powiadomieni o niecodziennej drogowej sytuacji przy ul.Botanicznej w Braniewie. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy za całe zajście odpowiedzialny jest 12-latek. Chłopiec, który poruszał się na po ścieżce rowerowej elektryczną hulajnogą , na łuki drogi nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu rowerzyście, w efekcie czego doszło do zderzenia. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Teraz o nieodpowiedzialnym zachowaniu młodego uczestnika ruchu drogowego zostanie powiadomiony sąd rodzinny.
       Policjanci przypominają, że choć użytkownicy hulajnogi czy deskorolki traktowani są przez prawo jako piesi, to w razie potrącenia innej osoby mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności. Każdy podróżujący na takim urządzeniu powinien zachować wymaganą ostrożność.
        

KPP w Braniewie

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • Jak piesi ???? na prawie 30 kilogramowej hulajnodze? brawo
  • Uważam, że do poruszania się po ulicach, chodnikach i ścieżkach rowerowych jakimkolwiek toczydełkiem wyposażonym w koła powinny być wymagane uprawnienia oraz polisa OC, jak dla samochodu czy motocykla.
  • no tak, uzbrojeni po zęby policjanci, chronieni prawem na wszelkie sposoby i 12 letnie niewiele świadome dziecko na hulajnodze. Bravo za PR, chwała wam dzielni policjanci. Takie czasy. Kiedyś tacy jak ci ścigali na ulicy morderców, oprawców, gwałcicieli i to było normą pracy bez pogłosu. .Teraz i dziecko łakomy kąsek. Żenada to najlżejsze słowa. ..
  • nazwy ulic piszemy wielka litera Elektryczna*
  • O czym Ty piszesz amebo umysłowa?! Co się przypier. .. asz do Policji?! Ten artykuł ma dwa cele. Wiemy, że doszło do takiej sytuacji i dwa: informuje obecnych jak i przyszłych użytkowników hulajnóg, że poruszając się po ścieżce rowerowej nadal są traktowani jako piesi, BEZ WZGLĘDU na wiek, bo on tu nie ma najmniejszego znaczenia.
  • Dlatego OC powinno być na osobę, a nie na pojazd.
  • Ploterek, ty kmiocie umysłowy nie o propagande a o fakty tu chodzi.
  • Kiedyś jak się ludzie zderzyli rowerami to była co najwyżej kupa śmiechu, pożartowali kto ma większą centrę na kole, a świadkowie też się pośmiali, wszyscy się rozeszli, zapłacili sobie za zniszczenia, a dzisiaj do byle pierdół wzywa się policję.
  • Tylko kurła kiedyś to było tak, że rower ROMET, UKRAINA czy inny składak kosztował max 50 pln. A naprawa po zderzeniu polegała na wyprostowaniu i dokręceniu kierownicy. A teraaaa Panie 5000 i to ojro potrafi lowelek kosztować, więc samo zarysowanie lakieru już jest rysą w portfelu. Elektryczna hulajnoga też zbyt tania jeszcze nie jest.
  • rower kosztowal 50 a za 100zl buty adidasa to ci skinhead rozwalil leb i nie zyles
Reklama