UWAGA!

Od wyroku do wyroku

 
Elbląg, Od wyroku do wyroku
(fot. archiwum portEl.pl)

Współwydawca jednego z portali internetowych po raz kolejny został skazany przez sąd. Tym razem za pomówienie dyrektora jednego z domów brokerskich. Sprawa przed sądem toczyła się półtora roku, właśnie zapadł nieprawomocny wyrok.

Sebastian B.-K., współwydawca jednego z elbląskich portali internetowych, został oskarżony o to, że 23 kwietnia 2013 roku w artykule „Czy firma Negocjator była „jedyną słuszną” dla Grzegorza Nowaczyka” pomówił Sławomira Bajczyka, dyrektora firmy, twierdząc, że „prezydent miasta musiał dać zarobić za wszelką cenę zaprzyjaźnionym firmom takim jak Negocjator”. Sąd uznał, że takie twierdzenia są nieprawdziwe i mogą narazić właściciela firmy na utratę zaufania publicznego.
       Sąd Rejonowy w Elblągu na posiedzeniu 13 listopada skazał Sebastiana B.K. na karę grzywny w wysokości 1500 zł, zwrot kosztów procesu (450 zł). Wyrok nie jest prawomocny, obu stronom przysługuje odwołanie.
       - Założyłem temu panu sprawę karną z powództwa prywatnego, trwała aż półtora roku, bo sąd musiał przesłuchać wielu świadków. Po uprawomocnieniu się wyroku wytoczę mu także proces cywilny, domagając się zapłaty na cele społeczne – poinformował nas Sławomir Bajczyk, dyrektor Domu Brokerskiego „Negocjator”.
       To kolejny skazujący wyrok na koncie Sebastiana B.-K. Współwydawca jednego z elbląskich portali internetowych ma już wyroki za zniesławienie, groźby karalne, naruszanie praw pracowników, składanie fałszywych zeznań oraz prowadzenie zbiórki na chorego chłopca bez wymaganych zezwoleń.
      
      
AZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama