UWAGA!

Okazja czyni złodzieja

Elbląg, Pozostawione bez opieki wartościowe przedmioty kuszą złodzieja
Pozostawione bez opieki wartościowe przedmioty kuszą złodzieja (fot. KMP Elbląg)

Pozostawione bez opieki rzeczy, otwarte samochody, zostawiane w szatniach telefony komórkowe lub torebki, a także drogi alkohol stojący na sklepowej ladzie padają lub mogą paść łupem złodziei. Za kradzież grozi kara nawet do 5 lat więzienia, co jednak nie wszystkich odstrasza.

Przykładem takiej nieostrożności jest wczorajsze (1 marca) zdarzenie, w którym kobieta pozostawiła w zaparkowanym w pobliżu ogrodów działkowych samochodzie torebkę. Znajdowały się w niej pieniądze, karty bankomatowe oraz dokumenty. Co więcej, samochód stojący na parkingu był otwarty. Gdy wróciła do auta nie zastała już w nim swoich rzeczy.
       Podobnie zachował się właściciel jednego z elbląskich sklepów z alkoholami ustawiając butelkę z drogim trunkiem bezpośrednio na ladzie za ogólnie dostępną szybą. Reklama spełniła swą rolę, bo alkoholem ktoś się "zainteresował", gdy tylko sprzedawczyni odwróciła się, aby sięgnąć z regału inny trunek. Butelka z drogim alkoholem zniknęła z lady. Straty 390 złotych.
       Nieznany (jeszcze) sprawca ukradł 3 telefony komórkowe z szatni jednego z elbląskich żłobków. Sprawca najprawdopodobniej wszedł do sali i przeszukał wiszące na wieszakach kurtki. W trzech z nich znalazł wartościowe przedmioty w postaci telefonów. Niezauważony wyszedł z budynku.
       Opisane powyżej przykłady i sytuacje mogłyby się w ogóle nie wydarzyć, gdyby właściciele wartosciowych rzeczy zachowali większą ostrożność. Oczywiście to złodziej jest winny popełnienia przestępstwa i zabrania nawet źle zabezpieczonej rzeczy. Pamiętajmy jednak o tym, aby nie ułatwiać im ich procederu i nie podawać wartościowych przedmiotów "na tacy". Za kradzież Kodeks Karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
      
sierż. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama