UWAGA!

Pijani awanturnicy zaatakowali ratowników

 
Elbląg, Pijani awanturnicy zaatakowali ratowników

Zarzuty napaści na ratowników medycznych oraz udziału w bójce usłyszą osoby, których wcześniejsze zatargi przerodziły się w uliczną bijatykę. Atakowany (tak wynika z jego relacji) 20-latek próbował bronić się nożem i niegroźnie skaleczył dwóch napastników.

Była sobota (31 marca) około godziny 22.15, gdy policyjny patrol został wysłany przez dyżurnego komendy na interwencję do bójki między osobami. Zdarzenie to miało rozgrywać się przy ul. Mickiewicza. Jak się okazało, na miejscu doszło do bójki między kilkoma 20-letnimi osobami. Z relacji jednego z mężczyzn wynika, że próbował on bronić się przed napastnikami wyciągniętym z kieszeni nożem. W trakcie szarpaniny skaleczył nim dwóch agresorów. Na ul. Mickiewicza została wezwana karetka pogotowia. W trakcie opatrywania, zranieni wcześniej 18- i 20- latek zaczęli być agresywni wobec udzielających im pomocy ratowników medycznych. Doszło do zadania ciosów wewnątrz karetki. Mężczyźni zaraz po tym zostali zatrzymani przez policjantów. Noc spędzili w policyjnym areszcie. Łącznie funkcjonariusze zatrzymali podczas tej interwencji 6 osób. Dwaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy publicznych, jakimi w tym przypadku byli ratownicy medyczni. Za ten czyn Kodeks Karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
      
mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Na 20 lat !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  krisoe(2012-04-02)
 • I jak mamy bezstresowo ratować ludzkie życie jak w każdej chwili narażeni jesteśmy na atak!!!!! Każdy Ratownik powinien posiadać taką broń jak ma policja to może to wzbudziło by jakiś respekt. Żenada!!!!
 • Miciewicza. .. !
 • dostaną po 6 miesięcy w zawieszeniu na rok (lub dwa)-to im da przeświadczenie że są bezkarni ( bo tak też jest w rzeczywistości) i wkrótce znów kogoś pobiją, napadną lub okradną-inny paragraf, inne okoliczności - i znów wyrok bezkarności. .. A tak-gdyby po 100 batów na gołe du. , ps, ,ko w centrum miasta przy ludziach dostali, potem w czerwonych kamizelkach posprzątali ulice przez miesiąc lub dwa. .. byłby cień szansy na poprawę. .. a gdyby to nic nie dało (recydywa) - cóż- element niereformowalny przeznaczyć do utylizacji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jądruś(2012-04-02)
 • Ratownicy takie b. y. d. ł. o powinni byli zutylizować a nie jeszcze udzielać im pomocy.
 • myca a tam chlopaki sie posprzeczali
 • Hmm. .. Biedni ratownicy :( chcieli pomoc a w zamian dostali w pyszczek. .. Co tu duzo mowic. .. nienormalni kolesiei tyle jak nie potrafią pic to niech nie pija. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Cinderella(2012-04-02)
 • Myca Myca ukochana ma dzielnica hehe
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dr.dox(2012-04-02)
 • z tego co sie bronił tez przymknęli :) bedzie odpowiadal za niebezpieczne narzędzie i pewnie będzie siedzial :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  hehehe(2012-04-02)
 • kodeks przewiduje 10 lat, a sędziowie przewidują i dają w zawieszeniu. Polska to dziki i śmieszny w swojej słabości wobec przestępców kraj.
 • otworzyli całodobowy sklep znowu na Mickiewicza i się znowu zaczęło, sklep 20 metrow od szkoły, a piwsko i wodę sprzedają, dzieci boją sie przechodzic w dzień wieczorem i w nocy strach po okolicy chodzić, butelki pobite, samochody porysowane, nasrane, zasikane podworko za pizzerią. ..
 • dziwne ze nie postawili zarzutow temu co sie bronil nozem jak to w polsce bywa!!!!!
Reklama