UWAGA!

Podają się za policjantów i wyłudzają pieniądze

 Elbląg, Podają się za policjantów i wyłudzają pieniądze

Policjanci z Elbląga odnotowali kilka prób wyłudzenia pieniędzy na ułożoną przez telefon historię o wypadku. Ostrzegają mieszkańców przed oszustami, którzy dzwonią do starszych osób chcąc wyłudzić od nich pieniądze. 

- Jedna osoba dała się nabrać na historię o wypadku drogowym i bliskiej osobie. Oszuści prosili o przekazanie pieniędzy „kurierowi” informując, że to uchroni ich bliską osobę przed przykrymi konsekwencjami odpowiedzialności. Standardem jest to, że oszuści podają się za… policjantów. Namawiają następnie by przekazać pieniądze „kurierowi”, który zgłosi się do ich mieszkania - wyjaśnia kom. Krzysztof Nowacki z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. 

Oficer prasowy przypomina, żeby nie przekazywać pieniędzy nieznanym osobom. 

- Apelujemy też do tych, którzy zajmują się starszymi osobami o informowanie ich o tym rodzaju przestępstwa - dodaje kom. Krzysztof Nowacki. - Żeby tłumaczyli, aby w przypadku odebrania takiego telefonu nie ulegali temu, co usłyszą w słuchawce i wiedzieli, że mają do czynienia z oszustwem.

red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Bo w Polsce, starszych nikt nie szanuje, nawet państwo.
 • Co się dzieje na tym świecie. Gdzie jest rodzina, która powinna dziadków przestrzegać przed takimi sytuacjami? Wiadomo, ze dziadkowie żyją starym systemem myśleniowym i nie zdają sobie sprawy do końca jak mogą oszukać i okraść ich złodzieje.
 • Drogi panie kom. Krzysztof Nowacki, ludzie wcześniej ci starsi teraz, mieli do policjantów ogromne zaufanie i to jest skutkiem nabierania starych ludzi. Niestety teraz te zaufanie Policja i policjanci w sposób zdecydowany zawodzą, prawie pod każdym względem, zresztą wystarczy poczytać komentarze na temat pracy policjantów. Dobrze, że chociaż mówicie i piszecie, żeby ostrzec obywateli (w szczególności tych starszych ), którzy tak myślę, że chyba większość raczej nie korzystają z internetu. Młodsi może poprzez to będą starszych informować. Jednocześnie Policja mogłaby się bardziej starać eliminować tych internetowych oszustów.
 • niech trafią na mnie :)nie jestem młody i mama kasę :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  1
  niebawem pradziadek(2020-01-06)
 • Na biednych nie trafiło, starocie mają skoro dają tym oszustom, zresztą kto do amber gold po 200 tysięcy nosił, no właśnie geriatria
 • "nawet państwo"- sami siebie nie szanują. Przecież to oni wybierają osoby, które mają je gdzieś. Mogli wybrać Konfederację i mieć spokojne życie, ale woleli po raz kolejny POPiS.
 • Przestrzegalem swoją babcię niejednokrotnie przed wszystkimi możliwymi oszustwami. Łącznie z pokazami cudownych garnków i szmat z merynosa... Niestety babcia z uporem maniaka chodzi na te pokazy i co chwilę na coś ja naciagają. Starsi ludzie niestety mają już problemy z kojarzeniem faktów i obniżoną czujność, o asertywności nie wspomnę.
 • @Wnuczek - Uwolnić merynosa!
 • albo babke od kasy
Reklama