UWAGA!

Rozprawa Leppera odroczona

Nie odbyła się planowana na dzisiaj kolejna rozprawa w elbląskim procesie Andrzeja Leppera. Sąd odroczył rozprawę ze względu na brak opinii biegłego językoznawcy.

Szef Samoobrony oskarżony jest o publiczne lżenie przedstawicieli władz państwowych. Na rolniczej blokadzie drogi nr 7 w styczniu 1999 roku w Nowym Dworze Gdańskim miał obrazić premiera Jerzego Buzka, ówczesnego ministra rolnictwa Jacka Janiszewskiego, wojewodę pomorskiego Tomasza Sowińskiego i szefa Solidarności - Mariana Krzaklewskiego.
     Sąd wyznaczył termin kolejnej rozprawy na 1 sierpnia, ponieważ biegły językoznawca nie zdążył przygotować swojej opinii z zakresu socjologii języka. Najprawdopodobniej to już ostatni wniosek dowodowy. Niewykluczone, że w sierpniu zapadnie wyrok w tej sprawie. W trwającym półtora roku procesie przesłuchano kilkunastu świadków. Wśród nich byli m.in. rolnicy, ale i dziennikarze, którzy rejestrowali wówczas wydarzenia w Nowym Dworze Gdańskim.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Jeżeli wyrok będzie skazujący, to Sąd określi przyczynek do skazania 30 tysięcy elbląskich robotników, bo lżą na "warstacie" i targowiskach, sklepach i kostnicach, szkołach i burdelach polskie władze... i to sromotniej niż Leper!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Drzazga(2001-05-30)
 • Lepper na konsultanta w sprawie przeprowadzenia blokad majacych wykazac niezadowolenie elblazan z obecnego polozenia terytorialnego !!!!!! A wlasciwie czy nasz nowy Rejtan aby prawdy nie powiedzial nazywajac tych "panow" tak a nie inaczej ?
 • swoją drogą lepper to szumowina, ale skazywać go za nazwanie jakiegoś polityka słowami, w kulturze zachodniej uznanymi za normalne to już lekka przesada. Jak ktoś się pcha do żłobu to ryzyko nazwania idiotą drastycznie rośnie. Byłoby głupio gdybym musiał zawsze mówić Pan Kwaśniewski zamiast tak jak to robię naprawdę "ten palant".
 • My też obrażałyśmy miłościwie nam panujący rząd , skandując o wiele gorsze hasła niż Lepper. Nie kryjąc swego niezadowolenia[podczas protestu pielęgniarek w Warszawie grudzie n 2000,-go roku.] Ale tylko Lepper nas tam odwiedził ,nakarmił i napoił .Jesteśmy mu za to dozgonnie wdzięczne. Zorganizujmy pikietę w dniu sądu Leppera'niech wie ,że nie jest sam. chuda
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ciskowska(2001-06-04)
Reklama