UWAGA!

Siedemnastoletni przestępca

W ręce elbląskiej policji wpadł kolejny młody mężczyzna, który w ciągu zaledwie czterech miesięcy dopuścił się 26 przestępstw. 17-letni Sebastiana Z. został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

17-letni Sebastian Z. działał od kwietnia do lipca tego roku na terenie Elbląga i Pasłęka. Na początku kradł m.in. gazety i czasopisma, kosmetyki, artykuły spożywcze i przemysłowe z kiosków oraz portfele klientom sklepu przy ul. Kościuszki. Czerwiec to okres wytężonej „pracy” młodocianego przestępcy:
     - W jednym z boksów na hali targowej a także w sklepie przy ul. Lotniczej, wykorzystując nieuwagę ekspedientek, Sebastian Z. ukradł portfel oraz karty telefoniczne. Podobnych kradzieży dokonał również w Pasłęku, gdzie w jednym dniu w kwiaciarni i w sklepie spożywczym przywłaszczył sobie dwa portfele z pieniędzmi, telefon komórkowy oraz 26 kart telefonicznych - informuje Waldemar Czerski z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - W czerwcu udowodniono mu również paserstwo telefonu komórkowego oraz usiłowanie kradzieży z włamaniem do sklepu przy ul. Żeromskiego w Elblągu.
     W lipcu siedemnastolatek włamał się do sklepu przy Placu Dworcowym skąd skradł, oprócz sklepowego towaru, kasę fiskalną, wagę elektroniczną, kuchenkę mikrofalową, czajnik elektryczny i butlę gazową. Chłopak włamał się też do sklepu przy ul. Legionów, wynosząc stamtąd pieniądze i cygara. Na koncie młodego złodzieja znajduje się także kradzież sześciu telefonów komórkowych z różnych sklepów na terenie Elbląga, kradzieże kosmetyków i artykułów spożywczych ze sklepów przy ul. Grunwaldzkiej, Królewieckiej, Placu Dworcowym oraz kradzież z włamaniem do cukierni przy ul. Mickiewicza.
     Sąd Rejonowy w Elblągu na wniosek Prokuratury i Policji zastosował wobec 17-letniego Sebastiana Z. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności
     
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama