UWAGA!

Świadkowie zeznają za zamkniętymi drzwiami

 
Elbląg, Czesław Małkowski utrzymuje, że jest niewinny (na zdj. ze swoim adwokatem Markiem Gawrylukiem,
Czesław Małkowski utrzymuje, że jest niewinny (na zdj. ze swoim adwokatem Markiem Gawrylukiem, fot. arch. AD)

Dziś (3 października) przed elbląskim sądem zeznaje dwóch świadków w procesie byłego prezydenta Olsztyna Czesława Małkowskiego. Nie wiadomo, czy dziś zapadnie wyrok. Proces toczy się za zamkniętymi drzwiami.

To rozpatrywanie apelacji, bo wyrok w sądzie pierwszej instancji zapadł we wrześniu 2015 r. Sąd Rejonowy w Ostródzie skazał wówczas Czesława Małkowskiego na pięć lat pozbawienia wolności za molestowanie kobiet i zgwałcenie urzędniczki, która była w ostatnich tygodniach ciąży. Zakazał jednocześnie byłemu prezydentowi Olsztyna kontaktów z główną pokrzywdzoną na sześć lat. Małkowski otrzymał również sześcioletni zakaz zajmowania kierowniczych stanowisk w jednostkach administracji publicznej. Obie strony, zarówno oskarżenie, jak i obrona, nie zgadzały się z takim wyrokiem, dlatego złożyły apelację. W ten sposób sprawa trafiła do Sadu Okręgowego w Elblągu. Proces ruszył w maju tego roku. Od początku obrońca oskarżonego, mecenas Marek Gawryluk podkreśla niewinność swojego klienta.
       - Satysfakcjonujący będzie wyrok uniewinniający. Jedynie taki, bo mój klient nie popełnił żadnego przestępstwa - mówił wielokrotnie adwokat Marek Gawryluk.
       Innego zdania jest prokuratura, która wnosi o karę 8 lat pozbawienia wolności oraz o 10-letni zakaz kontaktowania się z główną pokrzywdzoną, a także 10-letni zakaz zajmowania kierowniczych stanowisk w jednostkach administracji publicznej.
       Dziś (3 października) o godz. 10 rozpoczęła się kolejna rozprawa. W sądzie stawił się Czesław Małkowski.  Wysłuchani zostaną dwaj świadkowie, w tym jedna z pokrzywdzonych kobiet, która jest jednocześnie oskarżycielem posiłkowym. Nie wiadomo, co dzieje się na sali, bo proces odbywa się przy drzwiach zamkniętych.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • ło jej to okna im chociaż otwórzcie bo będzie zaduch i smród
 • Jeszcze może okazać się, że to jego molestowali?! Po tym incydencie zniknięcia akt w sprawie Olewnika już chyba wszystko jest możliwe?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  1
  s.zogun(2016-10-03)
 • Tylko żeby akt "przypadkiem" nie zgubili.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  1
  RedaktorJabłkalski(2016-10-03)
 • Nie dotyczy powyższego artykułu lecz naszego Elbląskiego sądu. "Szczecińska prokuratura okręgowa prowadzi śledztwo ws. zaginięcia kilku tomów akt ze sprawy Krzysztofa Olewnika. Dokumenty dotyczyły biegłych z Olsztyna, którzy są oskarżeni o fałszowanie opinii DNA. To nie pierwszy taki skandal w tej szokującej historii. O sprawie poinformował portal tvp. info. Cztery tomy akt zniknęły w Sądzie Rejonowym w Elblągu, gdzie toczy się proces byłej szefowej laboratorium KWP w Olsztynie Jolanty D. oraz biegłego medycyny sądowej Bogdana Z. Obydwoje przed trzema laty zostali oskarżeni o niedopełnienie obowiązków i sfałszowanie opinii DNA Krzysztofa Olewnika. " za niezależna. pl
 • Sąd. Posiali dwa tomy akt Olejnika nasuwa się tylko jedno określenie. .. .. sprawa przeniesiona do Szczecina kogo oni tu zatrudniają za co wy wszyscy bierzecie pieniądze ? brak słów.
 • jak to za co biorą pieniądze? - za bycie "system friendly".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  PolskiAnarchista(2016-10-03)
 • Wżaden sposób, ale to w żaden nie mogę pojąć dlaczego za zamkniętymi drzwiami?!czyżby miały wypłynąć na światło dzienne jakieś ściśle tajne sprawy państwowe? Nie rozumiem, no chyba że się ma naprawdę brudne łapy!!! A na to wygląda. NIEWINNY NIE MIAŁBY NIC DO UKRYWANIA. ..
 • Ciekawe ile mieszkań swoim dzieciom zdołali kupić sędziowie za prowadzenie sprawy pana Małkowskiego bo koszta tego procesu + ekspertyzy niedługo przekroczą koszt słynnego procesu w Norymberdze.
 • Akta Czesia nie zginęły?
 • Ja bym go napuscil na te czarne protesty to by było wesoło!!!!
 • Korwin powiedział. "wszystkich sędziów WON!!!!!"
 • Rzucić go na pożarcie aborterkom to się poprzytulaja.
Reklama