UWAGA!

Trafili do złodzieja po śladach butów

Policjanci pracujący przy włamaniu w podpasłęckej miejscowości Rejsyty zatrzymali podejrzanego po śladach obuwia. Złodziej zostawił charakterystyczny ślad na podłodze w mieszkaniu, które ograbił. Został zatrzymany niedaleko miejsca przestępstwa. Przyznał się też do innych kradzieży.

Z domu zniknęło niewiele pieniędzy - bo 29 zł, ale złodziej pokusił się również o artykuły spożywcze, co w konsekwencji doprowadził do strat na sumę 200 zł na szkodę 50-letniej mieszkanki Rejsyt. Do zdarzenia doszło w miniony wtorek (5 października). Zatrzymany 18-letni Krzysztof C. włamał się do domu kobiety pod jej nieobecność. Na czatach stał jego 25-letni kolega - Kamil S. Wcześniej obaj mężczyźni pili alkohol. Krzysztof C. wszedł do budynku przez właz piwniczny, dostał się na ganek i wyłamał drzwi do mieszkania. Na miejscu zostawił ślady butów. To właśnie dzięki tym znakom funkcjonariusze go zatrzymali. Tego samego dnia trafił do policyjnej celi.
       Mężczyzna chwilę po włamaniu znowu pił alkohol z kolegą. Tym razem za pieniądze pochodzące z kradzieży. Został schwytany kilkaset metrów dalej, jak wyłaniał się zza krzaków. Jako sprawcę policjanci właśnie jego typowali. Ślady obuwia odpowiadały tym zabezpieczonym na miejscu zdarzenia. Krzysztof C. miał już do czynienia z prawem. Zarówno on, jak i 25-letni wspólnik w przestępstwie byli wcześniej karani za włamania i kradzieże. Przyznali się również do innych czynów, między innymi kradzieży motocykla, pieniędzy i podpalenia. Wobec obydwu mężczyzn policjanci będą wnioskować do Sądu o zastosowanie aresztu tymczasowego. Zatrzymani usłyszeli kolejno zarzuty kradzieży z włamaniem i współudziału w tym przestępstwie. Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama