UWAGA!

Wyroki w maju?

Proces zabójców elbląskiego taksówkarza dobiega już końca - twierdzi mecenas Stanisław Bożdyński, obrońca oskarżonego Łukasza M. Adwokat spodziewa się, że wyroki zapadną w połowie maja tego roku.

Morderstwo, do którego doszło w maju 2003 roku, zbulwersowało elbląską opinię publiczną. W sprawie odpowiada dwóch mężczyzn: Polak i Rosjanin, którzy w majową noc zamówili kurs z Elbląga do Braniewa. Ciało 26-letniego taksówkarza Rafała R. znaleźli strażacy, którzy - zawiadomieni przez przygodnego kierowcę - pojechali na "berlinkę" gasić palący się samochód. Taksówkarz zginął od ran postrzałowych głowy i klatki piersiowej. Z auta zginęło 220 zł.
     Proces rozpoczął się 21 maja 2004 roku. Do końca tego miesiąca do sądu ma dotrzeć jeszcze opinia psychiatryczna. Przesłuchano w tej sprawie już kilkunastu świadków, ale - jak się okazuje - to jeszcze nie wszyscy. Sąd chce wysłuchać bowiem jeszcze dwóch Rosjan - nie wiadomo, czy do tego dojdzie, bowiem jeżeli są zagranicą, nie mają obowiązku stawienia się przed polskim wymiarem sprawiedliwości.
     - Ewentualnie elbląski sąd mógłby się zwrócić do sądu w Kaliningradzie o ich przesłuchanie w ramach pomocy prawnej, bo istnieją stosowne umowy międzynarodowe w takich sprawach - uważa mecenas.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • a moim zdaniem to skandal że rozprawa trwa tak długo. Mnóstwo błedów jakie dopuścił się sąd i prokuratura!!!!!!!!!!!!!!!!!! do gazu z nimi to jedyny słuszny wyrok!!!!!!!!!!
  • ...oby psychiatra był łaskaw dać pozytywną opinie bo wyroki im zmiejszą z 15-u na 8-em lat, ostatnie dwa zaliczą do odbywania kary i za dwa lata będą już biegać na warunkowym po Elblągu albo Bydgoszczy! Jestem za "postrzałem w głowe przy próbie ucieczki"! ...a o ile wiem to główny oskarżony pracował uczciwie w swoim życiu chyba około dwóch tygodni, no może trzech! To jaki z niego pożytek społeczny?! Pasożyt i morderca!
Reklama