UWAGA!

Elbląg z lat 70. na zdjęciach Czesława Misiuka: Galeria EL

 Elbląg, Widok na Galerię EL w latach 70.
Widok na Galerię EL w latach 70. (fot. Czesław Misiuk)

W 1961 roku powstała Galeria EL. Na dzisiaj opublikowanych przez nas zdjęciach Czesława Misiuka możemy podziwiać wydarzenia związane z 10-leciem jej istnienia. Zobaczcie, jak wówczas wyglądał ten były kościół dominikański i jakie pomysły na kulturę mieli Gerard Kwiatkowski i jego współpracownicy. Zobacz zdjęcia.

Co tydzień na portel.pl przedstawiamy kolejne tematycznie podzielone zdjęcia, jakie od drugiej połowy lat 60. wykonywał w Elblągu znany fotograf Czesław Misiuk (1937-2001). Przekazał je nam jego syn Tomasz, również fotograf.

Dzisiaj publikujemy zdjęcia dotyczące wydarzeń w Galerii El z lat 70. Wówczas Laboratorium Sztuki założone m.in. przez Gerarda Kwiatkowskiego rozsławiało Elbląg w całym kraju, a znakiem rozpoznawczym były Biennale Form Przestrzennych, dzięki któremu do dzisiaj możemy podziwiać na ulicach miast efekt współpracy robotników z artystami. 

Mamy nadzieję, że ta publikacja będzie okazją do wspomnień, opowieści szczególnie skierowanych do młodszych elblążan, "jak to kiedyś było". Wszystkich - którzy by chcieli uzyskać odbitki lub większe formaty publikowanych w portEl.pl zdjęć - Tomasz Misiuk zaprasza do kontaktu mailowego pod adresem  fotografista18@gmail.com

 

Od redakcji: Nie dysponujemy opisami do zdjęć autora. Zachęcamy Czytelników do dzielenia się swoją wiedzą na ten temat w komentarzach, można też dodawać opisy pod konkretnym zdjęciem, do czego gorąco zachęcamy. 

red.

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama