UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Czy Hotel Arbiter upadnie?

 
Elbląg, Czy Hotel Arbiter upadnie?
(fot. Anna Dembińska)

Hotel Arbiter, jeden z najstarszych tego typu obiektów w Elblągu, ma finansowe problemy. Spółka o takiej samej nazwie, która nim zarządza, złożyła do sądu wniosek o upadłość.

Budynek przy pl. Słowiańskim ma bogatą historię. Przed wojną mieściło się tu prezydium policji, po wojnie Zakłady Mechaniczne Zamech zaadaptowały go na hotel robotniczy, a w 1991 roku firma Elzam (wywodząca się z Zamechu) utworzyła tu pierwszy w mieście hotel z czterema gwiazdkami (według ówczesnej standaryzacji, dzisiaj ma trzy gwiazdki). W 2003 roku obiekt przejął nowy inwestor – spółka Hotel Arbiter, która również zarządza hotelem w Radomiu.

Elbląski Hotel Arbiter ma 112 pokoi, dwie restauracje i aż siedem sal konferencyjnych, jest w stanie pomieścić kilkuset gości. Od dłuższego czasu ma też poważne problemy finansowe, które skłoniły spółkę do złożenia do sądu wniosku o upadłość. W tej sprawie przedstawiciele spółki ani kierownictwa hotelu nie chcą się wypowiadać. Odsyłają do kancelarii prawnej.

- 29 maja sąd wydał postanowienie w przedmiocie zabezpieczenia majątku dłużnika poprzez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego w mojej osobie. Wniosek zawierał głównie wskazanie majątku, listę toczących się postępowań, przyczyny złożenia wniosku – informuje nas Renata Piętka, radca prawny. - Główną przyczyną złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości jest niewypłacalność dłużnika. Przyczynami zaś niewypłacalności są czynniki obiektywne: brak rentowności działalności spółki, wynikającej z dużych kosztów utrzymania hotelu (hotel wymaga termomodernizacji), brak środków obrotowych w związku z zajęciem administracyjno-skarbowym, brak możliwości znalezienia inwestora mimo starań i efekt pandemii.

Tymczasowy nadzorca finansowy spółki musi w lipcu przedstawić sądowi sprawozdanie z dokonanych przez siebie w tej sprawie czynności. - Winno zawierać weryfikację: stanu majątkowego dłużnika, jego należności i zobowiązań, ze szczególnym uwzględnieniem zabezpieczeń , stanu zatrudnienia i etapu rozliczenia z pracownikami, ewentualnych czynności bezskutecznych oraz symulację kosztów postępowania – dodaje Renata Piętka.

Na tej podstawie sąd powinien podjąć decyzję o dalszych losach spółki. 


        

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama