UWAGA!

Do kupienia działka za 5 milionów złotych

 
Elbląg, Działkę przeznaczoną na sprzedaż zaznaczyliśmy niebieską linią (grafika z portalmapowy.elblag.eu)
Działkę przeznaczoną na sprzedaż zaznaczyliśmy niebieską linią (grafika z portalmapowy.elblag.eu)

Władze Elbląga chcą sprzedać prawie 3,5-hektarową niezabudowaną działkę przy ul. Żuławskiej. Cena wywoławcza to 5 mln złotych netto.

Działka znajduje się na obszarze uzbrojonym w media komunalne, sąsiaduje z marketem Castoramy. Jest przeznaczona pod zabudowę przemysłową i usługową.

- Nabywca zobowiązany będzie uzyskać stosowne uzgodnienia i oświadczania, w tym oświadczenie projektanta o istnieniu lub braku możliwości przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej, o ile nie będzie korzystał z odnawialnych źródeł ciepła. Oznacza to, że każdy Inwestor zamierzający wznieść nowy budynek, z uwzględnieniem wyjątków ustawowych, musi przed złożeniem wniosku o pozwolenie na budowę, uzyskać od przedsiębiorstwa ciepłowniczego warunki przyłączenia do sieci ciepłowniczej. Brak takiego oświadczenia przedłożonego do wniosku o wydanie pozwolenia na budowę, potwierdzonego wydanymi warunkami przyłączenia, stanowić będzie brak formalny, uzasadniający pozostawienie bez rozpoznania wniosku o udzielenie pozwolenia na budowę – czytamy w ogłoszeniu przetargowym.

Przetarg w sprawie sprzedaży działki ma odbyć się 11 października w Ratuszu Staromiejskim. Cenę wywoławczą nieruchomości ustalono na 5 mln złotych (plus należny podatek VAT). Nabywca działki będzie zobowiązany do rozpoczęcia jej zabudowy do końca 2024 roku i zakończenia do 31 grudnia 2027 roku.

Przypomnijmy, że niedawno informowaliśmy o planach inwestycyjnych na sąsiedniej działce. Firma z Katowic chce na niej postawić halę biurowo-magazynową o powierzchni ok. 8,5 tys. m kwadratowych. Do pozwolenia na budowę jeszcze daleka droga, na razie inwestor wystąpił do prezydenta Elbląga z wnioskiem o wydanie tzw. decyzji środowiskowej dla tego przedsięwzięcia.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Super! Niech się dzieje, niech się buduje
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29
  3
  Ploterek(2021-08-11)
 • Na pewno powstanie coś co będzie niepotrzebne bo władze z ratusza nie mają wizji rozwoju tego miasta. Najwyższy czas odwołać nieudolne lewacko-liberalne władze Elbląga czas na dobrą zmianę i nowy ład w naszym mieście.
 • @TeofilSkorupa - teofil, od kiedy macie internet w psychiatryku?
 • A mowilli, ze pierwsza dzialka za darmo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  4
  PedofilSkorupa(2021-08-11)
 • Budowac więcej miejsc pracy! Czy to Ukrainiec, czy Polak, czy Białorusin, każdy pracujący ma u mnie szacunek! Nieroby pluje na was!
 • Patrząc przez pryzmat lat poprzednich to ciekawi mnie jedno - jak inteligenci z UM zabezpieczyli sprzedaż przed kolejnym spekulantem żerującym na elbląskiej ziemi, który potem trzyma ziemię na "lepsze czasy"? Jaki bat ukręcił UM na takich ludzi? Bo chyba po tych wszystkich akcjach z lat poprzednich są na tyle rozgarnięci, że wyciągnęli chyba wnioski prawda?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  6
  Do_pomorskiego(2021-08-11)
 • Będzie wytwornia pastizowych filmów polskich seriali w rozszerzonej wersji erotycznej z większą dozą humoreski, wymiany koszulek w trakcie napisów końcowych. .Zatrudnienie znajdą Bułgarki. A pieniądze ze sprzedaży miasto przeznaczy na nową ulice na południe. Będzie mniej wzniesień na drodze przez co mniej zginie w wypadkach. Na otwarcie przewodniczący rady miejskiej zarządzi dzień wolny dla pań poniżej największych męskich pensji
 • @genetiks - Jak to jest ze coraz więcej kupna dzialek, a przyrost mieszkańców ujemny ? Kiedy w końcu powstanie w regionie cos czego naprawdę nie ma. Krzemowy przemysł kosmiczny satelitów i kontroli lotów dronów Producent palm i ozdób przydrożnych, Przedsiębiorstwo silników napędów elektrycznych, Konglomerat badania i rozwój baterii urządzeń mobilnych, Biuro projektowe odzieży Kombinezon. eu, Hurtownia on-line wyposażenia garażu, Drapacz chmur cyklicznych targów Elbląska Expozycja 2021-2061
 • Co by nie pisać Elbląg się rozrasta i to pozytywnie. Mimo biedy i inflacji PiS jakoś to idzie. Nie zagłosuję już za Witoldem i Missanem ale też na nikogo z PiSu.
 • Ciekawe na kogo w takim razie zagłosujesz? Poza wymienionymi nikogo innego jakoś tutaj nie widać.
 • @TeofilSkorupa - Kochany panie Teofilu. GM pozwoliła sobie ukuć hasło, z którym PARTIA będzie mogła pójść do wyborów. NOWY ŁAD - POLAK DZIAD ! Gdyby zaś komuś było w naszym mieście za dobrze to GM proponuje dojną zmianę i szanownego pana Teofila Skorupę jako prezydenta miasta. Stadnina koni w Janowie Podlaskim to etalon ekonomii politycznej socjalizmu NAJDROŻSZEJ partii, Populizmu i Socjotechniki.
 • Coraz częściej mam wrażenie, że Ratusz kolejne dzialki wystawia na sprzedaż, ale to wcale nie znaczy, że chce sprzedać. Ciągle niektórzy urzednicy wolą sprzedaż typu : Palacyk na Piechoty, Elbląg Zdrój, czy Plac konstytucji, a prezydent Wróblewski udaje, że tego nie widzi, choć za to formalnie odpowiada.
Reklama