UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Drugie podejście do sprzedaży działki

2020-07-14
Aktualizowany 2020-07-14 10:30
 
Elbląg, Przetarg na tę działkę odbędzie się po raz drugi
Przetarg na tę działkę odbędzie się po raz drugi (fot. Michał Skroboszewski)

Miasto po raz drugi próbuje sprzedać hektarową działkę na Modrzewinie przy ul. Czuchnowskiego. Inwestorów, w porównaniu z pierwszym przetargiem, ma skusić niższa cena. 

Działka o powierzchni hektara leży na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Według Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego przeznaczona jest pod działalność produkcyjną, składy, magazyny lub usługi. Przy czym wszelka działalność nie może być uciążliwa dla środowiska. Działka jest położona w terenie uzbrojonym w media komunalne.

W pierwszym przetargu, w kwietniu, została wystawiona na sprzedaż za 560 tys. złotych netto, ale do jej wylicytowania nie doszło. Miasto ogłosiło właśnie drugi przetarg, obniżając cenę do 500 tys. złotych netto. Licytacja odbędzie się 14 września. 

Nabywca nieruchomości przed podpisaniem warunkowej umowy sprzedaży nieruchomości, zobowiązany będzie do uzyskania, we własnym zakresie, zezwolenia na prowadzenie działalności w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Jest ono niezbędne dla uzyskania możliwości korzystania z pomocy publicznej.

Zwycięzca przetargu zobowiązany będzie do rozpoczęcia zabudowy działki do końca 2022 roku i jej zakończenia do 31 grudnia 2025 r. 


        

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

 • Modrzewina niewyobrażalne marnotrawstwo naszych pieniędzy przez władze tego miasta, poroniony projekt ludzi oderwanych od rzeczywistości, niemądre, wręcz dziecinne postkomunistyczne myślenie wygrało z logiką i rozumem
 • @Edesa - Zgadzam, się piękne tereny powinny być przekazane pod budowę osiedli. Nie ma problemów z infrastrukturą, kilku pasmowe drogi doprowadzające, sklepy, szkoły, komunikacja miejska. Jednak osiedle powstają w wąskich "węzłach"komunikacyjnych jak Sadowa czy Łęczycka, gdzieś jeszcze mało kto mieszka a korki są straszne. Specjalna strefa ekonomiczna dla przemysłu powinna powstać przy Berlince.
 • Prawda jest taka za rządów P O i PSL i SLD to nic w Elblągu nie powstanie. Gnac to bractwo i to kijami.
 • coś niebywałego ! Ty wierzysz w to co piszesz, czy tylko trollujesz w necie na rzecz pisowskiej Dojnej Zmiany ? To pis nic nie buduje ! Wiesz ile oddano w tym roku do użytku dróg szybkiego ruchu i autostrad ? Za dobrego pisu - 29 kilometrów !. Za złej PO - było po kilkaset kilometrów rocznie ! Zobacz stadiony, Orliki, Hale widowiskowo-sportowe. Pis przez pięć lat swoich "rządów"nie wybudował ANI JEDNEGO obiektu. Co dobrego dla Elbląga i jego mieszkańców zrobili Panowie Wilk i Krasulski. Pokaż choć jedną rzecz.
 • @stańczyk - Wilk zrobił Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka - w rekordowo krótkim czasie - obiekt okazał się bardzo popularny i potrzebny. Coś słabo z pamięcią. Niebywałe :-)No i te 29km dróg ekspresowych to z czapki wzięte, nie chce mi się szukać, ale odcinek S7 z Elbląga do Koszwał oddano w 2018 roku i ten odcinek jest na pewno dłuższy niż 29 kilometrów. Kłamiesz jak Tusk :-)
 • @stańczyk - won do brukseli.
 • "Nabywca nieruchomości przed podpisaniem warunkowej umowy sprzedaży nieruchomości, zobowiązany będzie do uzyskania, we własnym zakresie, zezwolenia na prowadzenie działalności w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Jest ono niezbędne dla uzyskania możliwości korzystania z pomocy publicznej. "A jak nie uzyska to co?
 • Bardzo dobrze, że wygrał Duda. Teraz czas na poznanie Wróblewskiego i jego świty podnóżków. Aby Elbląg zaczął się rozwijać, aby były pieniądze na inwestycje, rozwój miasta. Za rządów obecnych samorządowców to pieniędzy nie ma i nie będzie. Po co ich karmić, tylko żerują, a pożytku z nich nie ma !
 • Po prostu REFERENDUM i pożegnać tych z U M. Oni nic wiecej nie wywalcza i nic nie zrobią. JUŻ pokazali przed wyborami czego chcą.
 • Z perspektywy czasu Modrzewina nie wydaje się takim złym pomysłem. Jeden duży teren z konkretnym przeznaczeniem, geograficznie wydzielony od pozostałej części miasta. Z bliskim dostępem do transportu wodnego, co przy przekopie ma znaczenie. Brakuje trochę połączenia z ul. Fromborską, tak aby zwykły mieszkaniec mógł na codzień korzystać z tej drogi. Co do budownictwa mieszkaniowego to mamy jeszcze tyle pięknych terenów w mieście, że nie trzeba uciekać na obrzeża. Choćby cały teren między Bema, Łęczycką i Chrobrego. Zabudowa tego regionu spowoduje także lepsze skomunikowanie tej części miasta. Tutaj prezydent, zamiast skupiać się na spłacaniu kredytów powinien skupić się na inwestycji. Korzyści z tego przewyższą znacznie odsetki czy rolowanie kredytów.
 • @Moim zdaniem - "kilku pasmowe drogi doprowadzające, sklepy, szkoły, komunikacja miejska"niczego z tej listy tam nie ma. W ogóle kiedykolwiek byłeś w Elblągu?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7
  1
  ..............................(2020-07-14)
 • powiedzcie co z nutrimilkiem?
Reklama