UWAGA!

Działki na Zatorzu czekają na kupca

 Elbląg, Działki na Zatorzu czekają na nabywcę
Działki na Zatorzu czekają na nabywcę (fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl)

Miasto nie rezygnuje ze sprzedaży kompleksu działek przy ul. Mielczarskiego i Malborskiej. Poprzedni przetarg nie doszedł do skutku, ratusz ponownie szuka kupców.

4 maja miał się odbyć przetarg na działki o powierzchni 1,5 ha przy ulicy Mielczarskiego i Malborskiej (Zatorze). Wówczas urzędnicy ze względów formalnych nie dopuścili dwóch osób do przetargu, a ponieważ więcej chętnych nie było – przetarg się nie odbył.

Miasto teren wystawiło na sprzedaż ponownie. Cena jest taka sama – 3 mln zł plus VAT. Uzbrojona w media komunalne nieruchomość ma łączną powierzchnię 1,5 hektara. Nie jest objęta planem zagospodarowania przestrzennego, co oznacza że pozwolenie na budowę będzie wydane na podstawie tzw. warunków zabudowy, uwzględniające najbliższe sąsiedztwo. Może więc powstać tutaj zarówno zabudowa mieszkaniowa jak i handlowo-usługowa.

Początkowo teren miał być przeznaczony pod rządowy program „Mieszkanie plus”, jednak Bank Gospodarstwa Krajowego zdecydował się wybrać teren przy ul. Obrońców Pokoju.

Inwestycja przy ul. Mielczarskiego i Malborskiej musi się rozpocząć do końca 2024 r., a zakończona 4 lata później.

Przetarg ma się odbyć 20 lipca i jeżeli znajdą się chętni, to prawdopodobnie wówczas poznamy nabywcę.

 

Aktualizacja z 22 maja.

22 maja otrzymaliśmy z Urzędu Miasta wyjaśnienia dotyczące przetargu z 4 maja: "W dniu 4 maja 2020 r. odbył się I ustny przetarg nieograniczony na nieruchomości położone w Elblągu przy ul. Malborskiej i Romualda Mielczarskiego, oznaczone w ewidencji gruntów i budynków jako działki nr 142/4, 144/7, 144/8 i 144/9. Wadium w terminie wpłaciła jedna firma i jedna osoba fizyczna. Osoby zainteresowane nie stawiły się jednak na przetargu, a więc komisja przetargowa zakończyła przetarg wynikiem negatywnym" - informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama