UWAGA!

Grochowska doczeka się remontu

 Elbląg, Wyremontowany zostanie około 200-metrowy odcinek ul. Grochowskiej
Wyremontowany zostanie około 200-metrowy odcinek ul. Grochowskiej (fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Prawie 1,2 mln złotych netto będzie kosztowała przebudowa części ulicy Grochowskiej. Na ponad 200-metrowym odcinku powstanie nowa nawierzchnia, chodniki, kanalizacja deszczowa wraz z przepompownią ścieków.

Oferty na przetarg ogłoszony przez miasto złożyły cztery firmy. Zwycięzcą została komunalna spółka Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, której oferta – opiewająca na 1 mln 173 tys. złotych netto (plus VAT) – była najtańsza. Przekraczała co prawda o 100 tysięcy złotych szacunki miejskich urzędników, ale prezydent Elbląga podjął decyzję o dołożeniu reszty z budżetu miasta.

Inwestycja ma zostać zrealizowana w tym roku. Prace obejmą między innymi: przebudowę nawierzchni jednego z odcinków drogi wraz z jego konstrukcją, przebudowę i budowę zjazdów, przebudowę chodników, budowę kanalizacji deszczowej wraz z przepompownią ścieków i budowę oświetlenia terenu przepompowni ścieków. - Remont obejmie odcinek ulicy od nr 40 do 49, łącznie będzie to około 230 m - informował nas jeszcze w styczniu tego roku Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

To pierwszy etap prac dotyczący ul. Grochowskiej. Według dokumentacji projektowej, którą dysponuje ratusz, w planach jest wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej na całym odcinku od skrzyżowania z ulicą Strażniczą, w kierunku budynków Grochowska 35, 36 do Grochowskiej 46.

- Dokumentacja obejmuje także wykonanie nowych chodników, w tym przy budynkach Grochowska 35, 36 oraz nowych miejsc postojowych. – informowała nas kilka miesięcy temu Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.. - Roboty drogowe planowane są od roku 2021, zaczynając od odcinka Grochowska 40-46. Kontynuacja uzależniona będzie od możliwości finansowych miasta w latach kolejnych.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Ul. Okrzei wyremontujcie, dziura na dziurze!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  6
  luki 86(2021-04-06)
 • Czy na Grochowskiej, będą sponsorowane parkingi dla wspólnot mieszkaniowych(?), które mimo iż posiadają teren do okola budynków to stawiają tam sobie altanki/krzaki sadzą, a swoje „cudeńka” stawiają na chodnikach/drodze. Bo budżet obywatelski niedługo będzie do głosowania to im wybudujemy jakiś parking za 300 tys zł.
 • 1,2 miliony zł na 200 metrów ulicy, po której jeździ kilku mieszkańców??? Wy sobie jaja robicie??? Jest masa ulic w mieście najczęściej użytkowanych z dziurami i zapadniętymi studzienkami, może należałoby się tym w pierwszej kolejności zająć.
 • Milion 200 tysięcy za 230 m drogi. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  2
  załamany_kosztorysant(2021-04-06)
 • jakieś za. .d. .pie miasta ma generalny remont ulicy a w centrum miasta dziury
 • @Jjrr - Co do Grochowskiej - Tam gdzie krzaczki, altanki teren należy do miasta; )a nie do wspólnot. Miasto nie buduje parkingów i raczej wątpie by zbudowało tu kiedyś. Póki co bardziej przydałby sie plac zabaw dla dzieci ze Starówki i z Zawodzia. nic tu nie ma. ..
 • 1 mln 173 tys za 230 metrow? To wychodzi 5100 zł za 1 metr drogi. Oj Panie Wróbelek, czyja to firma będzie robić? Kolegi? Rodziny? Czy się dzielicie pod stołem 50/50? Wy myślicie, że Polacy są tacy bezmyślni, ze nie widza wała?
 • Miasto bie buduje parkingów? To zapraszam na Sienkiewicza, gdzie za 265 tys zł na terenie miasta zbudowali parking z funduszy budżetu obywatelskiego dla 3 blokow. Teraz szlachta na Brzeskiej będzie miała parking przy ulicy. Tak rządzą radni w tym mieście, tak rządzi wróbelek!
 • Miałam to wlasnie pisać, że ktoś nieźle robi w bambuko. .. W grudniu w Bielinach wykonano pół kilometrowy remont ulicy za niecały milion zł i wykonano ten sam zakres prac. .. .A tu 200 m za milion dwieście.
 • @Gosc000099 - To zrób taniej. A przetarg wygrała EPGK, spółka miejska trollu internetowy.
 • @Jjrr - tak. .. bo jakieś d. .le składają wnioski i tacy sami d. .. głosują. Do tego fałyszywe głosowania a potem umarzają sprawę, że niby sprawca nie wykryty. ŚCIEMA! I za rok powtórka będzie? Bo sprawców nie da się wykryć. .. Za moich znajomych ktoś zagłosował i sprawa umorzona. .. Dodam również ze nie jestem za budowaniem parkingów, boisk itd.
 • tak właśnie jest. polacy są bezmyślni. biorą 500 + i nic więcej ich nie interesuje. Hashtagi: #hahaha
Reklama