UWAGA!

Miasto sprzedaje działki przy ulicy Chrobrego

 Elbląg, Osiedle domków przy ul. Chrobrego ma się rozrosnąć
Osiedle domków przy ul. Chrobrego ma się rozrosnąć (fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Na ponad 1,8 mln zł miasto wycenia przeznaczone do sprzedaży 17 działek przy ulicy Chrobrego. Mają pójść pod młotek w jednym przetargu. Działki zaplanowane są pod zabudowę jednorodzinną. To już kolejna ich próba sprzedaży przez ratusz.

Siedemnaście działek położonych w sąsiedztwie Bażantarni przeznaczonych jest pod funkcję mieszkaniową, jednorodzinną. Jak czytamy w ogłoszeniu o przetargu, położone są one w sąsiedztwie terenów uzbrojonych w media komunalne. Cena wywoławcza działek to ponad 1,8 mln zł, cenę wylicytowaną należy powiększyć o 23 procent VAT. To oferta skrojona pod deweloperów. 

Przetarg odbędzie się 22 marca w Ratuszu Staromiejskim, aby móc do niego przystąpić, należy wpłacić wadium w wysokości 200 tys. zł. Nabywca nieruchomości będzie zobowiązany do rozpoczęcia zabudowy każdej z działek do końca 2024 roku, a zakończyć ją 31 grudnia 2026 roku.

Czy tym razem znajdą się chętni na zakup działek? Nabywca będzie musiał ponieść dodatkowe koszty przed rozpoczęciem na nich inwestycji. - Warunkiem niezbędnym rozpoczęcia przez nabywcę realizacji inwestycji jest doprowadzenie własnym staraniem i na własny koszt, w porozumieniu i we współpracy z EPWiK, sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej wraz z przepompownią ścieków na tym terenie (w oparciu o koncepcje pozostające w posiadaniu EPWiK) - czytamy między innymi w ogłoszeniu o przetargu.  Szacunkowy koszt tego zadania to 1,1 mln zł. 

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama