UWAGA!

Miliony z budżetu państwa nie dla Elbląga

 Elbląg, Miliony z budżetu państwa nie dla Elbląga
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Elbląg nie otrzyma dodatkowych milionów złotych na inwestycje z budżetu państwa. Na środowym posiedzeniu Sejm – głosami posłów PiS - odrzucił poprawki Senatu w tej sprawie.

Przypomnijmy, ze Senat na ostatnim posiedzeniu wprowadził ponad sto poprawek w budżecie państwa. Dotyczyły służby zdrowia, edukacji, pomocy psychologicznej dla dzieci i inwestycji w w poszczególnych regionach (aż 93 poprawki). W województwie warmińsko-mazurskim chodziło o kwotę 110 mln złotych na 12 projektów, z czego 75 mln Senat zapisał dla Elbląga na realizację pięciu inwestycji: skomunikowania terenów inwestycyjnych Terkawki (dofinansowanie 10 mln zł), budowy dróg (20 mln zł), zabezpieczenia powodziowego (15 mln), budowy zbiornika retencyjnego (10 mln) oraz rozbudowy i modernizacji portu morskiego w Elblągu (20 mln). Dodatkowe 3 mln miały być przeznaczone na budowę kanalizacji w gminie Rychliki.

Budżet państwa po poprawkach trafił do Sejmu. Komisja Finansów Publicznych zarekomendowała odrzucenie prawie wszystkich poprawek, za wyjątkiem kilku dotyczących wydatków m.in. na programy pomocy dla seniorów czy mniejszości romskiej. Tak też się stało na posiedzeniu plenarnym, na którym głosami posłów PiS prawie wszystkie zmiany proponowane przez opozycję trafiły do kosza. A to oznacza, że taki los spotkał też wszystkie poprawki dotyczące inwestycji w regionach, w tym w Elblągu.

Jak głosowali posłowie z okręgu elbląskiego? Za odrzuceniem poprawek Senatu w sprawie Elbląga byli: Jerzy Wilk, Leonard Krasulski, Robert Gontarz i Zbigniew Babalski (wszyscy z Prawa i Sprawiedliwości). Przeciwko odrzuceniu byli: Monika Falej (Lewica), Zbigniew Ziejewski (Polskie Stronnictwo Ludowe), Jacek Protas i Elżbieta Gelert (Koalicja Obywatelska).

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • He he he. Tyłu ślepo zapatrzonych w wodza sług w mieście a mimo to nie chce sypnac kasą? Postawcie pomnik Jarka to może wam sypnie srebrnikow. Najlepiej wyższy od tego w Rio
 • Gratulacje. Hahahahahah.
 • Hahaha to jest siła waszego senatorka motorówy i prezydenta od harleya :D glosujecie na wszystkich byle nie PiS to teraz macie :D nawet jak zrobią przekop to wasi wlodarze nie dostosuja portu do niego, będą jaja na cały świat, zrobili im dostęp do morza, ale Elbląg nie ma portu bo im Państwo nie wybudowalo :D
 • Najpierw setki milionów rozdysponowali na Olsztyn towarzysze wiadomi, a teraz jeszcze próbują kogoś przekonać do faktu, że są mili i pochylają się nad losem Elbląga, pisząc poprawki. Papier wszystko przyjmie, a tutaj niewielu takich głupich którzy uwierzą w to zwyczajne odwracanie kota ogonem. Portel znowu dyskretnie i elegancko, pod rękę z onymi. Gratuluję.
 • Radni i Prezydent z PO-PSL, chcieliście komunistów? Chcieliście układ okrągłego stołu? To teraz macie. .. zdychające miasto, gdzie już nawet w Braniewie więcej się zarabia.
 • Za punkt honoru miejscowe władze obrały sobie chyba to aby port, rozbudowę i przygotowanie do eksploatacji po otwarciu przejścia wodnego, zignorować. One też odwracają kota ogonem. Nie chcecie portu, oddajcie na skarb państwa, tyle, że póżniejsze zyski też tam spłyną. A A ni chcą zjeść ciastko i mieć ciastko. Tak to każdy by chciał.
 • Radni i Prezydent do dymisji! Wybrać nowych, nie resortowych, bo ja już patrzeć nie mogę na to co się dzieje z Elblągiem. Leśne dziadki i babcie niech najlepiej już nie chodzą na wybory, bo te Wasze decyzje są tylko szkodliwe.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  56
  31
  Jjrr(2021-01-21)
 • Chyba nie jest tajemnicą i mówi się o tym głośno, że jak nie jesteś z jedynej słusznej partii to pomocy z "centrali"nie dostaniesz. Dziwnym trafem te miasta/regiony zarządzane przez PiS dostają zdecydowanie większe środki. Gospodarka planowana centralnie i kult jednostki jak widać ma się w najlepsze. Niestety w ustroju demokratycznym głos typowego beneficjenta dodatków MOPS jest tak samo liczony jak osoby pracującej i utrzymującej tą bandę nierobów. Kraj z kartonu i dykty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  58
  22
  NiePrawyAleSprawiedliwy-(2021-01-21)
 • najważniejsze że + dają buhahahahahahaha i Rydzykowi hahahahahahahahaha, A wy zapie.. za miskę ryżu hahahaha
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27
  24
  Ulala(2021-01-21)
 • Do Brukseli niech jadą tam mają "Swoich". Tak na poważnie to smutny dzień dla Elbląga że znowu dobro partii bierze górę nad dobrem obywateli. Nieśmiertelne hasło "PIS PO JEDNO ZŁO".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  37
  16
  Janek z Żulaw(2021-01-21)
 • Elbląg zapłakana ostoja czerwonych. Trzeba Was w tym Elblągu przeorać porządnie, żebyście swoje układy potracili. Wtedy będzie można zbudować coś od nowa, na nowej, pozbawionej chwastów ziemi. Bo bez wątpienia Elbląg to jedna z ostatnich ostoi PRLowskiego układu i trzeba to zniszczyć. No nie Witek?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  45
  25
  Nie miałem pracy przez UM(2021-01-21)
 • Referendum!!! Na chrapać milionami się tylko chcą, na co komu te miliony jak idą w błoto. Kiedy można było np. Wsiąść kasę na rozbudowę kolei to nie bo po co. Napchać własne d. .. i krzyczeć włodarze tego miasta tylko potrafią jak im źle.
Reklama