UWAGA!

Teraz ja - Schody do nieba...

 
Elbląg, Schody do nieba...
fot. nadesłana

Bardzo często przebywam w rejonie przedstawionym na zdjęciu – z uwagi na sporą ilość sklepów i firm usługowych. Największym problemem jest zaparkowanie samochodu. Najczęściej odbywa się to na zasadzie łamania przepisów ruchu drogowego. Wąski chodnik przy sklepach i latarnie nie pozwalają na prawidłowe parkowanie.

Natomiast vis a vis znajduje szeroki trotuar przy ul. Szarych Szeregów, wiodący jak „schody do nieba”. Nie przypominam sobie, abym kiedykolwiek widział tam większą liczbę ludzi korzystających z tego chodnika.
       Mimo to, przy ulicy ustawiony jest drogowy znak zakazu zatrzymywania się. Na zdrowy rozum, powinien posiadać dodatkową tabliczkę „Nie dotyczy chodnika” i problem parkowania w tym rejonie uległby „odczuwalnej oprawie”. Lepszym rozwiązaniem byłoby zdjęcie znaku i ustanowienie na tych „niebiańskich” schodach miejsc parkingowych dla około 40 samochodów (jeden stopień – dwa samochody parkowane prostopadle do ulicy). Zostałby jeszcze spory chodnik dla pieszych.
       Natomiast znak ten powinien być ustawiony przy ulicy ze sklepami, z dodatkową tabliczką „Nie dotyczy dostawców”, co tym ostatnim ułatwiłoby rozładunek towarów i poprawiło bezpieczeństwo pieszych w tym rejonie.
       Mam nadzieję, że z uwagi na chroniczne „niemanie” pieniędzy w kasie miasta, urzędnicy od dróg rozważą powyższą propozycję, gdyż za niewielkie środki przybędą nowe miejsca parkingowe, bez względu na to, kto jest zarządcą tej uliczki.
      
      
Elbingerer
Liczba publikacji: 146
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
2.5 16 37

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Tak, niech piesi zasuwają biegiem przez przejścia, bo czas zielonego to kilka sekund. Zlikwidujmy chodniki i tak zastawione samochodami. Dość terroru zmotoryzowanych !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  11
  pieszyzzamiłowania(2013-10-23)
 • Wydaje mi sie, ze miastu nic do tego, raczej powinienes pisac do spoldzielni mieszkaniowej.
 • Ja nie widzę problemu. Ludzi w Elblągu, mieszkanców i tak jest mało. A chodnik musi być ogromny, jak w Moskwie, na Placu Czerwonym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  7
  urzędas(2013-10-23)
 • niedługo spoleczniaki zazycza sobie aby zlikwidowac w wiezowcach windy osobowe a wstawic towarowe zeby mozna bylo wjechac do niech samochodem i zaparkowac na klatce schodowej na wlasnej wycieraczce. Oj spoleczniaki, wyborcy PO. Gardze wami jak szczurami
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  8
  turban(2013-10-23)
 • Popieram, panie Sławku, te schody to taki prezent od spółdzielni mieszkaniowej dla kościoła na górce, podnoszący prestiż niezbyt okazałego budynku, tylko jakoś wierni od tej strony niezbyt liczni, natomiast jak pan widzi komentatorzy pańskiego artykułu to w większości elbląscy debile którym nic nie pasi oprócz portu dla transatlantyków na wodzie o głebokości 1 mwtra i popisywania się swoją antysamochodową głupotą bo tak jest nowocześnie - być przeciwko samochodom, siedzieć na d. .jeść pizzę, popijać piwem i puszczać pierdy. Po prostu prawdziwi Elblążanie. Hero
 • Co za ludzie jednemu chodnik przeszkadza drugiemu schronisko, masakra. A co do parkingu to drogi autorze dosyć spory jest po drugiej stronie tego mega kompleksu handlowego, ale zapewne to zbyt daleko i stracił byś zdrowie gdybyś się przespacerował te 50m.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  4
  teleporter(2013-10-23)
 • Okropny artykuł. Zawsze jestem wstrząsnięta, kiedy ludzie chcą coś dobrego zlikwidować dla własnej chwilowej wygody.
 • To co dzieje się pod tymi sklepami woła o pomstę do nieba!!! Tam już od dawna powinien stać znak zatrzymywania się.
 • znak ZAKAZU zatrzymywania się
 • baranie schody juz były zanim powstał kościół !
 • ty Pasztecie, nie wiesz a piszesz bzdury !
 • w du. .e byłes i g. .o widziałeś
Reklama