UWAGA!

Tu ma powstać osiedle domków

 Elbląg, Osiedle ma powstać na terenie oznaczonym zieloną linią
Osiedle ma powstać na terenie oznaczonym zieloną linią (fot. ortofotomapa UM Elbląg)

Teren przy ul. Druskiennickiej, na którym ma powstać osiedle domków jednorodzinnych, znalazł inwestora. W przetargu, ogłoszonym przez władze miasta, najwyższą cenę – 4,3 mln złotych netto – zaoferowała firma z Krakowa.

Miasto wystawiło na przetarg teren o powierzchni 4,3 hektara za cenę wywoławczą 4 mln zł netto. W licytacji wzięło udział trzech oferentów, najwyższą cenę 4,3 mln zł netto zaproponował przedstawiciel firmy Dagmas Invest, spółki z Krakowa, istniejącej od października ubiegłego roku. Ma na nim zbudować nowe osiedle domków jednorodzinnych.

Nabywca nieruchomości będzie zobowiązany do zapewnienia przyłączy wodociągowych i ciepłowniczych do nowego osiedla, a także do zbudowania na własny koszt z płyt betonowych dalszego odcinka ul. Druskiennickiej. Będzie również zobowiązany do rozpoczęcia budowy osiedla domów jednorodzinnych do końca 2024 roku i jej zakończenia do 31 grudnia 2027 roku.

oprac. RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Matko boska - a jednak ktoś to kupił. .. .. Wojna, inflacja, kredyty prawie 100% więcej. Ja się pytam kto to kupi? Jak widać deweloperka ma się dobrze, nawet w Elblągu. Współczuję mieszkańcom Druskiennickiej. .
 • Podstawy ekonomii się kłaniają :)od zawsze jest wzrost gospodarczy, po którym następuje recesja, i trzeba wiedzieć kiedy "wstrzelić się"z kredytem czy inwestycjami. Wiadomo, że jak kredyt zaciąga się przy oprocentowaniu bliskim zera, to koszt kredytu będzie tylko rósł, biorąc kredy teraz zapewne po jakimś czasie (być może kilku podwyżkach stóp procentowych), zacznie on tanieć, a stopy procentowe będą obniżane, z tym, że mogą nie być tak niskie jak w roku 2020/2021 - koniec roku 2020 i początek 2021 był najgorszym momentem za zaciąganie kredytów - gdyż oprocentowanie było najniższe. Gdyby oprocentowanie kredytu było stałe (o tym by można książkę napisać)to rok 2020/2021 były by najlepszym momentem na kredyt - no ale oprocentowanie nie jest stałe.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  14
  2
  ekonomia podstawy(2022-03-09)
 • @ekonomia podstawy - Zapewne ma Pan/Pani rację. Ale czy aby na pewno świat wróci do tego co było ? Oby ten optymizm był uzasadniony - tego życzę nam wszystkim
 • Polaka jako jedyny kraj ze zmienna rata kredytową. Pozdrawiam kredytobiorców. Dziś rata 2000zl jutro 3000zl.
 • Skąd na to brać pieniądze? Zarabiać 4tys netto ledwo da się wyżyć. Chyba, że ktoś je zupki chińskie, nie uzywa elektryczności i załatwia się na dworze.
 • mam już swoje lata, najbardziej żałuję, że nie wyjechałem ponad 30 lat temu z Polski, . .. gdzieś na południe, życie tu jest mentalną i pogodowa mordęgą, no co mi ten dom w tym otoczeniu?
 • skąd to współczucie, uzasadnij proszę
 • Super, że idzie coraz większy rozwój, też się na takie osiedle wprowadziliśmy niedawno i bardzo dobrze nam się mieszka. Na szczęście trafiliśmy na dobrego zarządce fadrowskiego i jest naprawdę dobrze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  2
  marek13(2022-03-09)
 • Ciagle zyjey w 3 świecie. Dojazd do osiedla po łytach:/
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  Jerzy Lebioda(2022-03-09)
 • @ekonomia podstawy - Czy ja wiem czy najgorszy. Było niskie oprocentowanie, ale zdolność kredytowa była duża. Ogólnie przy wzięciu kredytu bank informuje o tym, że stopy mogą wzrosnąć i zazwyczaj przy symulacji dostaje się wysokosc ewentualnej raty przy rosnących stopach. Jeśli ktoś nie dostał takiego zestawienia, nawet nie dopytał i nastawił się na niską ratę to ma po prostu problem z czego później zapłaci ratę. Oprocentowanie stałe było w niektórych bankach w roku 20/21 ale chyba domyślasz się, że takie oprocentowanie jest wyższe i wiele osób na tamtą chwilę po prostu nie bralo tej opcji pod uwagę.
 • Ja zarabiam 2 200,mieszkam w komunalnym, jem pasztetową, mortadelę (na przemian), prąd używam tylko do podgrzania wody (tv nie oglądam). .. i da się przeżyć czyt. przetrwać.
 • A mnie interesują zasady tego postępowania przetargu na zbycie tego terenu. Też biorę od lat udział w takich konkursach i z tego co wiem, to przeważnie oferenci powinni mieć działalność co najmniej dwu letnia, . Natomiast w naszym mieście co rusz. .. .sprzedawane są grunty spółkom które powstały kilka miesięcy wcześniej. Tematy do sprawdzenia. .. Powstaje zatem kilka pytań. Zapewne większość domyśla się jakich. ??? A na koniec przecież przy podpisywaniu umów na zbycie gruntów zapewne parafowane takie umowy są przez prawników i notariuszy. Widocznie tyle warte jest to nasze prawo.
Reklama