UWAGA!

„Zakrzewo” sprzedaje działki pod nowe osiedle

 Elbląg, Na terenie oznaczonym niebieską linią ma powstać nowe osiedle (ortofotomapa UM Elbląg)
Na terenie oznaczonym niebieską linią ma powstać nowe osiedle (ortofotomapa UM Elbląg)

Na ponad 1,7 hektara gruntów między al. Odrodzenia a parkiem Modrzewie mają powstać kolejne budynki mieszkalne. Spółdzielnia Mieszkaniowa Zakrzewo, która dysponuje tym terenem, sprzedaje w przetargu prawo do użytkowania wieczystego tych działek. Zobacz zdjęcia.

O przetargu w sprawie sprzedaży prawa użytkowania wieczystego dwóch działek o łącznej powierzchni ponad 1,7 ha poinformował nas jeden z Czytelników. To teren po byłym boisku, na którego części mieści się obecnie parking. Ogłoszenie o przetargu SM „Zakrzewo” opublikowała na swojej stronie internetowej na początku grudnia.

  Elbląg, Na sprzedaż idzie teren po byłym boisku
Na sprzedaż idzie teren po byłym boisku (fot.Michał Skroboszewski)

Wspomniane działki nie są objęte miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, ale prezydent Elbląga wydał dla nich decyzję o warunkach zabudowy, która mówi o „budowie zespołu budynków wielorodzinnych z zagospodarowaniem terenu”.

Osoby lub firmy zainteresowane udziałem w przetargu mogą składać swoje oferty do 22 grudnia. Tego też dnia odbędzie się licytacja. Cena wywoławcza niezabudowanych gruntów to 8 mln złotych netto (plus VAT).

RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Już po raz kolejny napisze SERCE ROŚNIE! Elbląg był jest i Będzie stolicą Warmi i Mazur!!! Budować, raz jeszcze budować! Więcej ludzi, więcej miejsc pracy! Pobierzemy Olsztynowi przywileje! Olsztynowi, który zabiera Nam każdy grosz! DK22 chcą zrobić 1 pasmową, a dokończenie obwodnicy Olsztyna - olsztynski GDDKiA sobie właśnie projektuje 4 pasmową! Tak drodzy Państwo, dla nas byle, co dla nich luksusy! To samo linia tramwajowa…właśnie Olsztyn buduje kolejną! A Elbląg stoi!
 • I dobrze. Warto tylko pamiętac że w innych miastach potrafią to wykorzystać. Gdy następuje zabudowanie jakiegoś terenu wśród starszych budynków, okolica na koszt inwestora jest zrekultywowana. Są wymieniane chodniki, oświetlenie i nowe nasadzenia. Mieszkańcy walczcie o to bo warto.
 • @F##K Olsztyn - Co tak malo ambitnie? Stolica warmii i mazur? A czemu nie syberii i kamczatki od razu?
 • Elbląg nie stoi, tylko wyprzedaję się szybciej niż banany w biedronce
 • To jest dopiero uwłaszczenie i prostota rozwiązań biznesowych. Spółdzielnia Mieszkaniowa przytula docelowo 8 baniek zamiast rozwijać budownictwo mieszkaniowe (pewna sprzedaż lokali z zyskiem)pod własnymi skrzydłami.
 • Teren dla Dewelopera idealny. Płasko, ustawnie i tanio. Tylko czy gospodarnie skoro inne spółdzielnie rozwijają się same. Patrz SM Zrzeszeni za Polibudą.
 • Rozumiem, że uzyskane pieniądze posłużą do wcześniejszej spłatę kredytów termo! Temat będę monitował.
 • hahaha- zakrzewo gdzie czynsze za 3 pokojowe mieszkania są rzędu 1000 złotych z opłatami. czołowa złodziejska spóldzielnia. taniej chyba wynająć hotel niż mieszkać we własnym mieszkaniu. i jak można sprzedawać coś co nie jest ich własnością za osiem melonów???
 • Ciekawe o ile dzięki temu spadnie czynsz (ironia), który jest chyba na najwyższym poziomie jeśli chodzi o spółdzielnie mieszkaniowe.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  1
  NiePrawyAleSprawiedliwy-(2021-12-16)
 • Dokladnie jak pisza poprzednicy, w Olsztynie np. spółdzielnia sama buduje mieszkania i może sprzedać z zyskiem aby zarobek wykorzystać na inne cele, pro spółdzielcze. .. ale nie czekaj. .. jak by się u nas Zakrzewo za to wzieło, to ceny m2 byłyby chyba warszawskie. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  0
  NiePrawyAleSprawiedliwy-(2021-12-16)
 • @F##K Olsztyn - Jako potencjalny inwestor z Olsztyna, czytając taki komentarz poważnie zaczynam się zastanawiać nad sensem inwestowania na tym terenie.
 • Bloki zbudują, a nabywcy zaczną pisać skargi, że toi toie i śmieciarki od Cleanera śmierdzą.
Reklama