UWAGA!

„La Chimera” w DKF

 Elbląg, „La Chimera” w DKF

Dyskusyjny Klub Filmowy im. A. Munka zaprasza na włoski film pt. „La Chimera”. Pokaz odbędzie się 7 marca o godzinie 19.00 w Kinie Światowid.

„La Chimera” Nowa produkcja nominowanej do Oscara Alice Rohrwacher („Szczęśliwy Lazzaro”, „Cuda”, „Genialna przyjaciółka”), to romantyczna opowieść o poszukiwaniu spełnienia, gdzie przeszłość i teraźniejszość wzajemnie się dopełniają. Kolejna w dorobku włoskiej reżyserki pełna oryginalnych bohaterów, lokalnego folkloru oraz niezwykłych krajobrazów piękna filmowa baśń.

Każdy ponoć ma swoją Chimerę. Coś, o czym marzy, ale nie może tego zdobyć. Dla grupy drobnych złodziejaszków rabujących okoliczne groby i handlujących archeologicznymi znaleziskami to chęć szybkiego wzbogacenia się. Oznaczałaby ona wybawienie od dalszej pracy. Arthurowi (Josh O’Connor) z kolei przypomina Beniaminę. Kobietę, którą kochał i stracił.

Mężczyzna łatwo się jednak nie poddaje i postanawia rzucić wyzwanie niemożliwemu. Nawet jeżeli oznaczałoby to błąkanie się po mitycznych zaświatach. W poszukiwaniu legendarnych zakopanych drzwi, pozwalających przekroczyć mu próg innej rzeczywistości, Arthur łączy siły z rabusiami. Oferuje im swój talent do wskazywania miejsc, gdzie znajdują się starożytne skarby, w zamian za to, że będą dla niego przekopywać okolicę. Tak rozpoczyna się niezwykła, pełna magii podróż w nieznane…

Przed projekcją filmu „La Chimera”, widzowie DKF-u obejrzą krótkometrażówkę pt. „Don't swipe me left" (reż. Maria Geisler), nagrodzoną podczas Festiwalu Filmów Jednominutowych w Gdańsku.

Kino Światowid

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Wspaniala inicjatywa ten DKF - istnieje od lat - Pani, ktora to prowadzi i organizuje projekcje jest naprawde godna wyróżnienia. Panie Prezydencie a moze tak pare groszy i dobre slowo rzucil by Pan - propagowanie Filmu jako sztuki - dyskusje - wymiana wrażeń z widzami o danym filmie to … klasa swiatowa.. Uczestnicze od lat w spotkaniach - zapraszanie rezyserow to naprawde dla widza jest duzym przezyciem. !! Bardzo dziekuje ! Niestety nie znam imienia i nazwiska Pani ale stali bywalcy wiedza o kim mowie ….
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    Akacja(2024-03-06)
Reklama