UWAGA!

Oscarowo w „Światowidzie”

Nominowany w trzech kategoriach film Nienawistna ósemka od dziś w Światowidzie
Nominowany w trzech kategoriach film Nienawistna ósemka od dziś w Światowidzie

Ogłoszono listę nominowanych do nagród Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, znanych powszechnie pod nazwą Oscary. Na liście ośmiu najlepszych filmów – jakie walczyć będą o statuetkę, o której marzą filmowcy na całym świecie – aż sześć było można lub można będzie w najbliższym czasie zobaczyć na ekranach kina Światowid.

Nagrody Akademii Filmowej zostały stworzone w 1927 roku, a nagrody – za rok 1927 i 1928 - po raz pierwszy przyznano w 1929. I choć decyzje jury oceniającego branżę filmową często wzbudzają dyskusje, od lat wyróżnienia te uznawane są za najbardziej prestiżową nagrodę filmową - żadna inna nie cieszy się tak wielkim zainteresowaniem branży i publiczności na całym świecie.
       - W kinie Światowid pokazywaliśmy nominowanego "Marsjanina" i „Mad Maxa”, a niebawem pokażemy też "Brooklyn", "Zjawę", "Pokój" i "Spotlight" – mówi Natalia Piotrowska, kierownik kina. – Mowa oczywiście o nominacji w kategorii najlepszy film, ale na naszych ekranach można było zobaczyć też produkcje nominowane w pozostałych kategoriach - obecnie na przykład wyświetlany jest "Creed: Narodziny legendy" z Sylvestrem Stallone wskazywanym do nagrody w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy.
       Także w kategoriach filmów animowanych i dokumentalnych na liście nominowanych znalazły się obrazy, które pokazywał Światowid: "Chłopiec i świat", "W głowie się nie mieści", "Baranek Shaun", czy „Amy”. Głośna premiera ostatniego czasu, czyli „Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy” otrzymała nominację w kategoriach: efekty specjalne, montaż, muzyka i montaż dźwięku.
       - Staramy się, aby w naszym kinie każdy znalazł coś dla siebie, dlatego pokazujemy różne filmy, zarówno te duże, hollywoodzkie produkcje, jak i na przykład filmy dokumentalne – mówi Natalia Piotrowska. – Należymy do sieci EuropaCinema, stąd będzie można u nas obejrzeć także obrazy wytypowane w kategorii film nieanglojęzyczny: "Syn Szawła", "Mustang", "Theeb" i "A War".
       Dziś na ekrany wchodzi film "Nienawistna ósemka" pretendent do Oscara w kategoriach muzyka, zdjęcia i najlepsza aktorka drugoplanowa, a w planach repertuarowych znalazła się także animacja "Marnie. Przyjaciółka ze snów", dramat "Dziewczyna z portretu" z nominowanym Eddiem Redmaynem czy "Carol" z nominowaną Cate Blanchett.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)