UWAGA!

EOK dla Niepodległej na naszych ekranach

 Elbląg, EOK dla Niepodległej na naszych ekranach
Fot. Michał Skroboszewski

- Przybyli ułani pod okienko, przybyli ułani pod okienko... - słowa tej i innych „biało-czerwonych melodii” wybrzmiały dziś (10 listopada) w sali koncertowej ZPSM. Elbląscy kameraliści wraz z zaproszonymi muzykami zagrali koncert „Niepodległa spod smyczków”. Niestety, ze względu na pandemię, bez udziału melomanów. Ci będą mogli posłuchać koncertu w Narodowe Święto Niepodległości. Zobacz zdjęcia z koncertu.

Na początku należy podkreślić, że chociaż w repertuarze znalazły się dobrze znane utwory patriotyczne, to będą miały one jednak inne, bardziej rozrywkowe brzmienie.

- Przedstawimy nowe, bardzo ciekawe aranżacje pana Bartosza Smorągiewicza, który zagra je z nami na różnych instrumentach. - mówiła Karolina Nowotczyńska, dyrektor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, przed rozpoczęciem koncertu. - Bardzo nas smuci fakt, że nie będziemy mogli spotkać się z publicznością bezpośrednio, granie do kamery nie jest tym samym, czym granie dla słuchaczy siedzących na sali - podkreśliła. - Ta gra i związana z nią energia są inne, bo nie możemy widzieć reakcji publiczności. Choć trudno jest się wczuć w tę sytuację, my oczywiście damy z siebie wszystko – zapewniała.

Oprócz kompozytora i instrumentalisty Bartosza Smorągiewicza, prowadzącego koncert, w realizację „Niepodległej spod smyczków” zaangażowanych zostało m. in. dwoje wokalistów. Grane przez EOK „biało-czerwone melodie” wyśpiewają dla elbląskich melomanów Aurelia Luśnia i Piotr Kosewski.

- Aurelia ze swoimi utworami gościła m.in. na falach Polskiego Radia, radiowej Jedynki i radiowej Trójki. W swoim dorobku ma też płytę „Jeremi Przybora wyśpiewany”, u boku m.in. Kayah i Justyny Steczkowskiej. Zainteresowanie twórczością autorów Kabaretu Starszych Panów dzieli zresztą z Piotrem Kosewskim, który wydał album "Piosenki na depresję" z utworami Przybory i Jerzego Wasowskiego. - informuje Elbląska Orkiestra Kameralna.

Muzycy zachęcają do tego, by Narodowe Święto Niepodległości przeżyć przy dźwiękach „biało-czerwonych melodii”.

- W imieniu wszystkich zaproszonych artystów i całej Elbląskiej Orkiestry Kameralnej zapraszamy bardzo serdecznie do słuchania. Na melomanów czekają piękne opracowania pieśni patriotycznych – mówi Karolina Nowotczyńska.

Gdzie będzie można posłuchać „biało-czerwonych melodii”?

Emisja koncertu online odbędzie się 11 listopada o godzinie 13 na 140 kanale Truso TV dostępnym w Telewizji Vectra oraz w mediach społecznościowych Urzędu Miasta Elbląg oraz Truso TV. Powtórka koncertu transmitowana będzie tego samego dnia o godzinie 18 na 140 kanale telewizji Truso TV dostępnym w Telewizji Vectra.

 

Wykonawcy:

Aurelia Luśnia - wokal

Piotr Kosewski - wokal

Bartosz Smorągiewicz – saksofon, prowadzenie

Damian Marat - trąbka

Bartłomiej Łupiński - puzon

Rafał Rokicki - klawisze

Paweł Stankiewicz– gitara

Paweł Puszczało - bas

Piotr Maślanka - perkusja

Elbląska Orkiestra Kameralna

W programie m.in.

Pieśni patriotyczne w opracowaniu Bartosza Smorągiewicza.

 

Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik, Metal Expert. Zrealizowano przy pomocy finansowej Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

EOK zastrzega sobie prawo do zmian w repertuarze.

 

Patronem medialnym EOK jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

TB

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Nie mam Vectry. Więc bardzo mi z tego powodu wszystko
 • o nie mityczny "koronawirus zamyka placówki"- tylko głupie "władze", które podtrzymują i dolewają do plandemicznego med-terroru !!! Podobnie jak "dziennikarze"straszący co dzień społeczeństwa byle infekcją ! Norymberga dla nich! Ciekawe, kiedy za to "bekną".
 • "Niestety, zaczyna się sprawdzać czarny scenariusz, o którym mówiłem Państwu już w maju. Bezsensowne restrykcje oraz zrujnowanie funkcjonowania służby zdrowia na wiosnę tego roku, owocuje dzisiaj wzrostem zgonów o 40%! To jest przytłaczająca liczba. Dzisiaj umierają najsłabsze osoby, które wcześniej były pozbawione leczenia w szpitalach. W październiku odchylenie liczby zgonów wyniosło ponad 13 tysięcy! W tym samym okresie liczba zgonów ze stwierdzonym zakażeniem SARS-COV2 (proszę nie mylić ze zgonami z powodu choroby COVID19)wyniosła 3,1 tysiąca osób. Te liczby pokazują dobitnie, że mamy do czynienia ze znacznym wzrostem śmiertelności z powodu przerwanych lub zaniechanych terapii onkologicznych, zawałów, udarów i powikłań innych, dotychczas normalnie leczonych chorób. Jak już wielokrotnie mówiłem, terapia okazała się gorsza, niż choroba. To niestety jeszcze nie koniec. Aby uniknąć dalszego narastania ilości ofiar z powodu restrykcji i sparaliżowania ochrony zdrowia należy domagać się - wręcz żądać - zniesienia dławiących normalne funkcjonowanie państwa i służb medycznych - restrykcji i obostrzeń. Obostrzeń nie służących niczemu dobremu. Jak pokazują fakty - ilość zachorowań wzrasta pomimo ich wprowadzenia (nic nie dały poza ewidentnymi szkodami zdrowotnymi i gospodarczymi). "
 • uwaga czytacie teraz tzw pastę czyli tekst "kopiuj wklej", ktory przygotowywany jest centralnie aby potem usłużni głupcy oraz sprzedajne szumowiny umieszczały go na różnych portalach w celu mieszania w głowach Polakom, podkopywania ich zaufania do lekarzy, policji, władzy ogólnie, komu to ma służyć to niech sobie każdy sam odpowie, na pewno nie Polsce
 • RobertKoliński Czy w repertuarze tych pieśni patriotycznych będzie jedna z najpiękniejszych polskich pieśni powstańczych, ludowych i rewolucyjnych pt. „Gdy Naród do boju. .. ”, czyli „Pieśń Powstania Listopadowego 1831 r. ” aka „Szlachta w roku 1831”? Pytam, bo ostatnio kiedy puściłem ten utwór w sytuacji publicznej, to jakiś niedouczony gołowąs był łaskaw wykoncypować, że jest to "pieśń komunistyczna", co od razu uświadomiło mi biedę umysłową nie tylko już tego człowieka, ale przede wszystkim szkoły, której marnych wysiłków edukacyjnych był on świadectwem; przy czym termin Powstanie Listopadowe niewiele mówił młodocianemu ignorantowi; )Tak że ten, jeśli można, to proszę edukować młodzież nie tylko bogoojczyźnianymi nudziarstwami i legunach, ale przede wszystkim najpiękniejszymi utworami polskimi najwybitniejszych naszych kompozytorów i artystów:) Hashtagi: #lewica, #historia, #rewolucja, #muzyka, #takbylo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  3
  RobertKoliński(2020-11-10)
 • Pieśń "BIJ BOLSZEWIKA"w aranżacji zespołu Contra Mundum to mój ulubiony utwór :) Hashtagi: #preczzkomuna
 • RobertKoliński Słabizna - muzycznie, tekstowo i artystycznie, do tego ideologiczne nudziarstwo:)Z utworów rewolucyjnych najnowszych polecam natomiast utwór pt. "Moja Polska"formacji Księżycowy Terrorysta - dziadersi w rodzaju Kaczmarskiego i innych styropianowych smutasów niech się chowają; jest jeszcze duch w narodzie:) Hashtagi: #patoprawica, #WyrokNaKobiety, #kler
 • @RobertKoliński - Ja proponuję Robert, żebyś Ty coś napisał. Na patriotyzmie znasz się rewelacyjne to napisanie nut i aranżacji zajmie Ci kilka chwil. Słabizna muzycznie, artystycznie napisałeś. A to miałeś zaszczyt już słuchać tego koncertu? P. S Gratuluję oceny koncertu, jeszcze przed emisją )
 • A moj "NIEPODLEGLY ALE NA SMYCZY"w wykonaniu zespolu "W MACHE RABANY"
 • RobertKoliński @Meloman - Ja proponuję żeby jednak czytać najpierw z rozumieniem - nie o koncercie nieodbytym jeszcze przeca piszę, tylko o tych głupotach powyżej nt. "Bij bolszewika", rajt?; ) Hashtagi: #TworczoscRewolucyjnaNajwyzszaFormaSztuki
 • Za pare lat w podrecznikach historii, bedziemy czytali jak to w 2020 roku przy pomocy mediow I dziennikarzy doprowadzono do najwiekszej katastrofy gospodarczej w histirii swiata, kryzys ten nie ominal zadnego kraju. Pandemia o ktorej wiemy juz dzis spowodowala smiertelnosc kilka dziesiat razy mniejsze szkody, jak dotychczasowe nam znane zarazy, epidemnie. w ostatnich stuleciach, I nigdy do tej pory rzady krajow nie popadly w gieldowa panike, ktora czesto wywolywana jest wlasnie plotka I doprowadza do katastrofy. Dokonano zlej oceny zagrozenia, I katastrofe powoduje nie wirus, a przerosnieta wyobraznia o nim I wprowadzane restrykcje niszczace gospodarki wszystkich panstw. Amen
 • @Amen - Zadziwiajace jest, ze rzady tych panstw zezwalaja mediom na pompowanie tego balona, zamiast sprawe wyciszac I normalizowac zycie, najwyrazniej widac, ze na tej propagandzie komus zalezy?? I jak mowiĺ nasz Samoobronca Lepper - jak nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o pieniadze. Wiele liderujacych krajow swiata ma tak ogromne zadluzenie, ze otworzenie nowego bilansu otwarcia w sferze finansow, po katastrofie I kryzysie gospodarczym swiata, ma sens I bylo by rowna szansa dla wszystkich gospodarek swiata. Czy tak sie stanie zobaczymy to juz niedlugo.
Reklama