UWAGA!

Nareszcie weekend. Spacer śladami Napoleona i koncert zespołu Illusion

 Elbląg, Nareszcie weekend. Spacer śladami Napoleona i koncert zespołu Illusion
fot. arch. portel.pl

Czas rozpocząć weekend. Gdzie i jak możemy spędzić wolny czas? Do wyboru mamy koncerty, piknik historyczny, czy spacer po Elblągu z przewodnikiem śladami Napoleona.

W sobotę (3.07) na dziedzińcu Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu odbędzie się piknik historyczny, początek o godz. 12. W ramach wydarzenia rekonstruktorzy Garnizonu Gdańsk zaprezentują wojskowość i rzemiosło schyłku I Rzeczypospolitej. Garnizon Gdańsk to znana i ceniona grupa zajmującą się odtwarzaniem ubiorów i zwyczajów mieszczan gdańskich oraz gdańskich jednostek wojskowych z czasów I Rzeczpospolitej. Oprócz barwnych strojów i oryginalnego uzbrojenia z epoki członkowie grupy zaprezentują pokazy sztuki rzemieślniczej i wojskowej. Opowiedzą o swoich pasjach związanych z odtwórstwem historycznym i przedstawią praktyczne umiejętności czy własne wyroby.

Rowerki biegowe, hulajnogi i rolki - to one będą w sobotę, występowały w głównej roli na Torze Kalbar. Na tym obiekcie odbędą się bowiem zawody dla wszystkich dzieci, które uwielbiają odpychać się i pędzić jak najszybciej na swoich pojazdach lub rolkach. Początek o godz. 12. Udział w imprezie jest bezpłatny. Hulaj-nóżka to impreza dla dzieci do 10 lat, zorganizowana w ramach akcji „Wakacje z MOSiR-em 2021”.

W ramach imprez związanych z popularyzacją krajoznawstwa oraz wspierania różnorodnych form turystyki aktywnej Koło Przewodników i Pilotów im. R. Gierzyńskiego przy PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej w Elblągu, przygotował kolejną edycję Sobót z Przewodnikiem. Pierwsze spotkanie już w tę sobotę, na które zaprasza Małgorzata Światkowska. Temat: Napoleon w Elblągu, spotkanie: róg ulicy Pocztowej i Garbary o godzinie 10.

 

O godz. 22 w sobotę seans letniego kina pod chmurką. Obejrzeć będzie można film La La Land. Akcja filmu dzieje się w Los Angeles. Pianista jazzowy Sebastian (Ryan Gosling) i początkująca aktorka Mia (Emma Stone) starają się osiągnąć sukces w swoich dziedzinach. Ich losy krzyżują się wielokrotnie. Mimo początkowych animozji schodzą się ze sobą i wspólnie starają się zrealizować swoje marzenia. 

Poza tym w sobotę odbędą się m.in. również: Szkicologia (10-13) na Starym Mieście, warsztaty filmowe z MDK w Ratuszu Staromiejskim (14-17).

Niedzielę (4.07) rozpocznie o godz. 10 śniadanie na trawie w Galerii El. Również o godz. 10 rozpocznie się Gra Miejska „Zagadki Starówki”. W tej zabawie najbardziej będzie liczyła się umiejętność odnalezienia się w warunkach Starego Miasta oraz rozwiązywania zagadek. Imprezę rozpoczynamy od stawienia się w biurze zawodów, które od 9:00 będzie znajdowało się przy Bramie Targowej. Każdy uczestnik otrzyma wtedy mapę z zaznaczonymi punktami oraz listę pytań, na które będzie musiał odpowiedzieć w czasie spaceru śladami dzielnego Piekarczyka, który 500 lat temu uratował Elbląg. będzie jednocześnie spacerem na orientację. 

W niedzielę rusza XXIV edycja Letniego Salonu Muzycznego – Bażantarnia 2021. Wysłuchamy koncertu pt. Nie wszystko czerwone – Wysocki, Okudżawa w wykonaniu aktorów z elbląskiego teatru. 

W niedzielę szykuje się nie lada gratka dla fanów ciężkiego, rockowego brzmienia, o godz. 20 koncert zespołu Illusion na dziedzińcu Galerii EL. Illusion został założony w 1992 r. w Gdańsku przez Tomasza „Lipę” Lipnickiego (wokal, gitara), Jurka „Jerrego” Rutkowskiego (gitara) i Pawła Herbascha (perkusja), do których wkrótce dołączył Jarek. Śmigiel (bas).  Zespół w latach 90. wydał pięć albumów, był nominowany do Fryderyków i zdobył trzy złote płyty. W 1999 roku, będąc u szczytu. popularności, Illusion nieoczekiwanie zawiesił działalność, a każdy z muzyków poszedł swoją drogą. Na reaktywację zespołu trzeba było czekać aż 16 lat. Wstęp na koncert jest wolny.

 

Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziesz tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji. Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama