UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: Święto Chleba, wyścig smoczych łodzi i maraton MTB

 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: Święto Chleba, wyścig smoczych łodzi i maraton MTB

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

W piątek, 30 sierpnia po raz czternasty rozpocznie się Elbląskie Święto Chleba. Jak co roku na odwiedzających starówkę czeka jarmark produktów lokalnych i regionalnych, koncerty oraz inscenizacje historyczne i sportowe atrakcje. Jedną z muzycznych gwiazd będzie zespół Raz, Dwa, Trzy. Impreza potrwa do 1 września.
       W trakcie Elbląskiego Święta Chleba wiele atrakcji czekać będzie na najmłodszych także w Bibliotece Młodego Czytelnika Bulaj. Odbędą się warsztaty czytelnicze i kulinarne oraz spektakl teatralny „Bajka o szczęściu” w wykonaniu teatru animacji z Poznania. Zobacz, co będzie się działo.
       W sobotę, 31 sierpnia w parku Planty odbędzie się plenerowa projekcja filmu "Do zakochania jeden krok". Tego samego dnia o godz. 10 w Bażantarni odbędzie się kolejna Sobota z przewodnikiem. Tym razem pod hasłem "Park Leśny Bażantarnia". Zbiórka przy muszli koncertowej w parku Bażantarnia.
       W sobotę na rzece Elbląg już po raz szósty odbędą się wyścigi smoczych łodzi. To jeden z najatrakcyjniejszych punktów Elbląskiego Święta Chleba. Co roku na rzece Elbląg o puchary i narody rywalizuje 16 ekip, od kilku edycji wśród nich jest także reprezentacja złożona z pracowników i czytelników portEl.pl. Start smoczych łodzi o godz. 10.
       Wieczorem w parku Modrzewie odbędą się zajęcia jogi pod hasłem Joga w parku Modrzewie dla każdego. Start o godz. 18. Wstęp wolny.
       W sobotę odbędzie się po raz pierwszy w naszym mieście Aquathlon, który łączy ze sobą pływanie i bieganie. Impreza ta w ramach akcji Wakacje z MOSiR-em odbędzie się w CRW Dolinka oraz na stadionie przy ul. Moniuszki.
       W sobotę zapraszamy do Kadyn wszystkich miłośników górskiej jazdy na rowerze po lesie, gdzie odbędzie się maraton MTB. Start zawodów planowany jest na godz. 10.30 (Parkour „Hotel Folwark Kadyny”).
       Biblioteka Elbląska zaprasza na kiermasz książek wycofanych z księgozbioru bibliotecznego, który odbędzie się w sobotę w godz. 10-15 w sali „U św. Ducha” w budynku głównym biblioteki pry ul. św Ducha 3-7. Cena każdej książki wynosi 2 zł.
       Tego samego dnia w godz. 13-16 na osiedlu Zatorze (ul. Mielczarskiego, przy Biedronce) odbędzie się ostatnie spotkanie w ramach Bibliotecznego Podwórka. W programie: plenerowy spektakl lalkowy „Dalej, w drogę!” w wykonaniu Teatru Vaśka z Torunia i piknik rodzinny. Wstęp wolny.
       Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziesz tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji.
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale Imprezy. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • wspaniale!!! dzieje się coś! Qurna!, żebyśmy tylko chcieli! Elbląg jest nasz i jest fajny! Mimo jakichś zgryzoli. Bawmy się bo zadeszczona jesień już tuż tuż. Pani Elu! Jak mi się Pani podoba w tym chlebie elbląskim, jak w zeszłym roku!!!
Reklama