UWAGA!

----
Czterech pijanych kierujących

Czterech pijanych kierujących

2019-01-29 15:23

1,62 promila alkoholu w organizmie miał rekordzista zatrzymany wczoraj (28 stycznia) do kontroli drogowej przez policjantów z ruchu drogowego. Mężczyzna kierował osobowym peugeotem. Policjanci zatrzymali wczoraj łącznie 4 nietrzeźwych kierujących.

"Bity" przebieg i inne "kwiatki" okazyjnego zakupu

"Bity" przebieg i inne "kwiatki" okazyjnego zakupu

2019-01-29 14:53

Świeżo zakupiony mercedes okazał się być nie do końca "okazją". Policjanci z Wydziału Zwalczania Przestępstw Gospodarczych prowadzą czynności sprawdzające w sprawie zakupionego przez mieszkańca Iławy samochodu.

To miała być rutynowa kontrola drogowa

To miała być rutynowa kontrola drogowa

2019-01-28 14:33

Dla 35-latka spod Elbląga rutynowa kontrola drogowa zakończyła się 93 dniami w areszcie. Mężczyzna jednak nie był pijany i nie spowodował żadnego wypadku. Policjanci zatrzymali go do kontroli, ponieważ miał przepaloną żarówkę świateł mijania. Powodem, dla którego trafił do aresztu był wydany za nim list gończy.

Prokuratura bada, co wydarzyło się w tym domu

Prokuratura bada, co wydarzyło się w tym domu

2019-01-28 10:11

Prokuratura Rejonowa w Elblągu nadzoruje śledztwo w sprawie fizycznego i psychicznego znęcania się nad 3-miesięcznym dzieckiem i jego matką. Maluch trafił pod opiekę lekarzy, którzy stwierdzili u niego liczne złamania kończyn, żeber, stłuczenia twarzy, a obrażenia powstały w różnym czasie. Zarzuty usłyszał ojciec chłopczyka, 29-letni Dawid S. Został on tymczasowo aresztowany Czynności w tej sprawie trwają.

Z Włoch do ośrodka dla cudzoziemców

Z Włoch do ośrodka dla cudzoziemców

2019-01-25 18:54

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Elbląga zatrzymali obywatela Nigerii, który w Polsce przebywał nielegalnie. Został osadzony w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

W piwnicy urządzili nielegalne „kasyno”

W piwnicy urządzili nielegalne „kasyno”

2019-01-25 13:49

Automaty do gier, monitorowane wejście do budynku oraz dwaj mężczyźni pilnujący lokalu. Policjanci kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 53 i 29 lat. Jeden z nich miał przy sobie zawiniątko z amfetaminą, drugi był poszukiwany listem gończym. Wspólne działanie Policji i Służby Celnej zakończyły się zabezpieczeniem 14 nielegalnych automatów do gier. Obu panów ta rozrywka będzie drogo kosztowała.

To były bardzo drogie "zakupy"

To były bardzo drogie "zakupy"

2019-01-24 14:03

Samych kradzieży, które śledczy zarzucają podejrzanym jest blisko 40, a łączna wartość zabranych z półek sklepowych perfum to co najmniej 10.000 złotych. W tej sprawie policjanci zatrzymali dwie siostry i mężczyznę, który im towarzyszył. Grożą im kary do 5 lat pozbawienia wolności.

Odpowie za kradzież roweru

Odpowie za kradzież roweru

2019-01-24 09:45

Policjanci z Elbląga zatrzymali 31-latka, który ukradł markowy rower górski, a później za niewielkie pieniądze zastawił go w lombardzie. Kosztowny jednoślad został odzyskany, a sprawca odpowie teraz przed sądem. Okazało się, że w przeszłości był karany za podobne czyny. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Tragedia w parku Kajki. Michał G. usłyszał wyrok

Tragedia w parku Kajki. Michał G. usłyszał wyrok

2019-01-23 12:45

Uderzał ją pięścią, kopał, szarpał, w efekcie Monika wpadła do strumyka w parku Kajki, uderzyła głową w drewniane paliki i straciła przytomność. I tak ją zostawił. Kobieta zmarła następnego dnia w szpitalu. Przed sądem stanął jej partner, 36-letni Michał G. Odpowiadał za nieumyślne spowodowanie śmierci i nieudzielenie pomocy. Dziś (23 stycznia) został skazany na karę 4 lat więzienia. Zobacz zdjęcia.

Bezwzględne więzienie za okrutne traktowanie zwierząt. To była  „farma grozy”

Bezwzględne więzienie za okrutne traktowanie zwierząt. To była „farma grozy”

2019-01-18 13:14

Sąd Okręgowy w Elblągu utrzymał wyrok 2 lat i 6 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności dla Stefana D. za znęcanie się znad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Należące do mężczyzny gospodarstwo w Cielętniku koło Braniewa nazywane było przez inspektorów Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami „farmą grozy” i „kolonią karną dla zwierząt”. - Znaleźliśmy ciała martwych zwierząt, jałówki padały podczas porodów, krowa pełzała ze złamaną miednicą, konie miały grzybicę i połamane szczęki, zwierzęta brodziły we własnych odchodach - szczegóły, jakie podaje Monika Hyńko z OTOZ Animals są przerażające.

Wyprzedzał poboczem i uderzył w samochód

Wyprzedzał poboczem i uderzył w samochód

2019-01-17 12:33

Elbląscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy audi a3. Wczoraj (16 stycznia) 27-latek na trasie S7 pod Elblągiem wyprzedzał samochody poboczem, prawej strony drogi. Jego brawurowa jazda zakończyła się kolizją, a on sam trafił na obserwację do szpitala. Zagrożenie, jakie stworzył na drodze, było olbrzymie. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Nie zauważył przechodzącej przez jezdnię kobiety z dziećmi

Nie zauważył przechodzącej przez jezdnię kobiety z dziećmi

2019-01-17 10:46

Braniewscy funkcjonariusze pracowali na miejscu potrącenia pieszych. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca uderzył w prawidłowo przechodzących przez jednię matkę z dwójką dzieci. 7-letni chłopiec trafił na szpitalną obserwację. Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń. Funkcjonariusze niezmiennie apelują o wzmożoną czujność na drodze.

Włamywali się do sklepów spożywczych

Włamywali się do sklepów spożywczych

2019-01-16 14:19

21-latek oraz jego o dwa lata starszy brat usłyszeli zarzuty włamań do sklepów spożywczych. Mężczyźni wczoraj zostali zatrzymani przez policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości „mieniowej”. Mają na swoim koncie trzy włamania. Może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wyrok dla kierowcy hondy utrzymany

Wyrok dla kierowcy hondy utrzymany

2019-01-16 13:46

Sąd Okręgowy w Elblągu utrzymał wyrok 6 miesięcy więzienia z warunkowym zawieszeniem na 2 lata dla Marcina H., kierowcy hondy, która zderzyła się z karetką pogotowia. Podczas postępowania odwoławczego wzięto pod uwagę opinię nowego biegłego z zakresu ruchu drogowego oraz uwagi, jakie wniósł specjalista powołany przez obronę. Nadal jednak - w opinii sądu - Marcin H. przyczynił się, choć nieumyślnie, do spowodowanie wypadku, w wyniku którego zginęła jedna osoba.

Musi zapłacić za zniszczenie Dębu Pamięci

Musi zapłacić za zniszczenie Dębu Pamięci

2019-01-16 09:59

1500 zł grzywny i 500 zł nawiązki na rzecz szkoły podstawowej w Gronowie Górnym musi zapłacić 39-letni Krzysztof M., który połamał Dąb Pamięci. To przez głupotę i alkohol - tak tłumaczył swoje zachowanie mężczyzna.

Pracownicy Biedronki przegrali proces

Pracownicy Biedronki przegrali proces

2019-01-15 15:05

Elbląski sąd zdecydował o oddaleniu pozwu, jaki złożyli byli pracownicy Biedronki. Domagali się oni od właściciela dyskontu wielotysięcznych odszkodowań za - ich zdaniem - złe warunki pracy oraz publicznych przeprosin. Teraz sami muszą pokryć koszty procesu.

Uszkodził szlaban. Czy ktoś rozpoznaje tego mężczyznę?

Uszkodził szlaban. Czy ktoś rozpoznaje tego mężczyznę?

2019-01-15 12:07

29 grudnia 2018 roku przy ul. Robotniczej 182 w Elblągu nieznany mężczyzna uszkodził szlaban wjazdu na osiedle mieszkaniowe. Zapewne nie spodziewał się, że jego czyn rejestruje osiedlowy monitoring.

Ukradł 10 par rękawiczek i zaatakował pracownika sklepu

Ukradł 10 par rękawiczek i zaatakował pracownika sklepu

2019-01-14 13:52

Policjanci zatrzymali 18-latka, który wynosił ze sklepów samoobsługowych towar. W jednym z przypadków jego łupem padło 10 par skórzanych rękawiczek o wartości ponad tysiąc złotych. Gdy obsługa sklepu próbowała go zatrzymać, mężczyzna zaatakował jednego z pracowników sklepu.

Policjanci z Braniewa wyjaśniają okoliczności wypadku

Policjanci z Braniewa wyjaśniają okoliczności wypadku

2019-01-14 12:36

Policjanci z Braniewa wyjaśniają przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło w okolicy miejscowości Zakrzewiec (gm. Braniewo). Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, 20-letni kierowca audi na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad autem i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyznę w ciężkim stanie przetransportowano do szpitala.

To dopiero agentki!

To dopiero agentki!

2019-01-11 10:10

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą postawili zarzuty oszustwa dwóm kobietom pracującym jako agentki ubezpieczeniowe. Teraz odpowiedzą one przed sądem za doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzania mieniem. Może im grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Reklama