Piraci drogowi na celowniku policji
Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali w weekend uprawnienia trzem kierującym. Powodem było przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 kilometrów na godzinę.
Uwaga, nietrzeźwi na drogach
Ponad 220 interwencji, cztery poszukiwane osoby zatrzymane, 33 nietrzeźwych przewiezionych do wytrzeźwienia oraz blisko tysiąc badań wśród kierujących na zawartość alkoholu. Tak po krótce przedstawia się miniony weekend okiem pełniących służbę policjantów.
Poszukiwany 27-latek zatrzymany przez policjantów
Policjanci z braniewskiego ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali poszukiwanego 27-letniego mieszkańca Braniewa. Za mężczyzną sąd wydał polecenie osadzenia w najbliższym areszcie śledczym. Z interwencji trafił wprost do więziennej celi, gdzie odbędzie karę 15 dni pozbawienia wolności za kradzież.
Plantator konopi z Pasłęka zatrzymany
Wspólne działania kryminalnych z Elbląga i z Olsztyna doprowadziły do likwidacji plantacji marihuany na terenie posesji 30-letniego mężczyzny. Nielegalną uprawę policjanci zlokalizowali w okolicach Sierpca (woj. mazowieckie). Do policyjnego magazynu trafiło prawie 180 krzaków konopi indyjskich oraz niemal 4,5 kg marihuany. Wartość czarnorynkowa roślin i suszu to blisko ćwierć miliona złotych.
Powrót znad morza zakończony w policyjnym areszcie
Najprawdopodobniej wypity wcześniej przez 36-latkę alkohol sprawił, że nie znalazła ona umiaru w swoim zachowaniu wobec policjantów. Kobieta była wulgarna w trakcie podróży autobusem rejsowym, a podczas policyjnej interwencji znieważyła funkcjonariuszy. Konsekwencją będzie dla niej teraz odpowiedzialność przed sądem. Gdy 36-latka została zatrzymana, miała 1,6 promila alkoholu w organizmie.
Przekroczył prędkość o 80 km/h
27-letni mężczyzna na swoim motocyklu suzuki rozpędził się do 121 km/h. Problem był jednak w tym, że był to wjazd do miejscowości Kadyny, gdzie jest ograniczenie do 40 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące.
Z policyjnej interwencji do aresztu śledczego
Najbliższe dni 34-latek spędzi w więziennej celi. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Braniewa w związku ze sklepową kradzieżą. Okazało się, że jest on poszukiwany przez elbląski sąd do odbycia kary.
Kolejny pijany kierowca zatrzymany przez policjantów
Promil alkoholu w organizmie miał 53-latek, którego do kontroli zatrzymał patrol ruchu drogowego z Braniewa. Nieodpowiedzialnemu kierowcy funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy. Mężczyzna będzie musiał odpowiedzieć teraz przed sądem za popełnione przestępstwo.
Piraci drogowi na celowniku
Nadmierna prędkość – zabija. Tego zdania są policjanci z ruchu drogowego. Będąc na miejscu wypadku drogowego, z których przynajmniej jeden z uczestników jechał z nadmierną prędkością, trzeba liczyć się z poważnymi obrażeniami a nawet śmiercią – takie są drogowe realia.
Zostawiła szczeniaki na pewną śmierć
Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 35-letniej kobiecie z Elbląga, która jest podejrzana o zabicie trzech nowo narodzonych szczeniąt. Jak ustalili śledczy, kobieta wsadziła zwierzęta do torby plastikowej zaraz po ich pojawieniu się na świecie i wyniosła na łąkę. Tam, na słońcu, pozostawiła je na pewną śmierć. Teraz 35-latka odpowie przed sądem. Jej czyn ma charakter szczególnego okrucieństwa.
Pijany mężczyzna wiózł pasażerów ciągnikiem
Ogromną nieodpowiedzialnością wykazał się zatrzymany przez policjantów z Braniewa do kontroli 37-latek. Pijany mężczyzna podróżował z pasażerami ciągnikiem. Jednego z nich przewoził na zaczepie. Co więcej kierowca nie miał prawa jazdy.
Podróżni z podrobionymi dokumentami w Grzechotkach
W minionym tygodniu funkcjonariusze Straży Granicznej przerwali podróż dwóm mężczyznom, którzy do kontroli okazali podrobione dokumenty. Obywatel Rosji posłużył się sfałszowanym zaświadczeniem ADR, a obywatel Niemiec przedstawił kontrolerom podrobione litewskie prawo jazdy.
Groził matce, że ją zabije
Policjanci interweniując w mieszkaniu 57-letniej kobiety zatrzymali jej 30-letniego syna. Mężczyzna odgrażał się jej, popychał oraz groził śmiercią. Na poparcie swoich gróźb zaczął także wymachiwać kuchennym nożem.
Policjanci kryminalni zlikwidowali plantację konopi
350 krzewów konopi indyjskich trafiło do policyjnego depozytu. Funkcjonariusze zatrzymali także dwóch mężczyzn w wieku 22 i 29 lat. Obaj byli obecni na plantacji i zostali zatrzymani w chwili, gdy podlewali sadzonki. Obaj decyzją sądu zostali także tymczasowo aresztowani.
Policjanci ujarzmili agresora
183 interwencje policji, 18 osób przewiezionych do wytrzeźwienia oraz ponad 600 kierujących przebadanych na zawartość alkoholu. Efekt: zatrzymanych i wyeliminowanych z ruchu 5 nietrzeźwych kierujących.
23-latek uszkadzał samochody, bo pokłócił się z dziewczyną
Policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który po pijanemu uszkadzał zaparkowane samochody. Twierdził, że jest pod wpływem dopalaczy, a wcześniej pokłócił się z dziewczyną i musiał wyładować swoją złość.
O 50 km/h za dużo
Mandat, punkty karne oraz zatrzymane prawo jazdy – to efekt przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Braniewscy policjanci z ogniwa ruchu drogowego dyscyplinowali w ten sposób kierowcę w Strubnie.
Honda z podejrzanym numerem VIN na granicy
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach ujawnili pojazd z niezgodnym numerem VIN. Wartość szacunkowa hondy wynosi 55 tys. zł.
Znikające i pojawiające się meble ogrodowe
Policjanci przyjęli zawiadomienie o kradzieży mebli ogrodowych, które zginęły spod tolkmickiego ośrodka kultury. Jak ustalili funkcjonariusze, meble z racji swojej wielkości i przeznaczenia stały na zewnątrz budynku. Gdy zauważono ich brak, sprawa trafiła na policję.
Policjanci z Braniewa zatrzymali dwoje poszukiwanych
35-latek oraz 36-latka, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości, z komendy policji trafią wprost do aresztów śledczych. Funkcjonariusze zatrzymali ich wczoraj (17 lipca). Kobieta była poszukiwana listem gończym, wobec mężczyzny natomiast sąd wydał polecenie osadzenia w zakładzie karnym.
To się czyta
To się komentuje
Bądź na bieżąco, subskrybuj newsletterFotoreportEl























