UWAGA!

Jechał za szybko i odmówił przyjęcia mandatu. Usłyszał wyrok

 Elbląg, Jechał za szybko i odmówił przyjęcia mandatu. Usłyszał wyrok

Sąd Rejonowy w Elblągu wydał wyrok w sprawie kierowcy, który w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 56 km/h. Policjanci ostrzegają przed lekkomyślnością.  

32-latek był kontrolowany pod koniec kwietnia w Raczkach Elbląskich. Jechał mercedesem z prędkością 106 km/h. Obowiązywało tam ograniczenie do pięćdziesiątki. Wówczas kierowca nie przyjął mandatu i policjanci skierowali wniosek do sądu. Wydając wyrok, sąd uznał go winnym i musi teraz zapłacić 1000 zł grzywny oraz pokryć koszty sądowe.

Każdy kierowca, który ponaddwukrotnie przekroczy dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym, może stracić prawo jazdy na trzy miesiące i zostanie ukarany mandatem. Policjanci apelują do kierowców o rozsądek. Nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków również tych najtragiczniejszych w skutkach.
        

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Ale prawo jazdy zostało
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  1
  brawo sąd(2020-06-24)
 • Powinni zabierać dozywotnio prawo jazdy takim idiotom kierowac na leczenie psychiatryczne bo tylko analfabeta nie umie czytac znaków drogowych i umyślnie łamie przepisy. Do tego konfiskata auta bo bez prawka bedzie jeździł dalej a niejeden taki as zabił.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  3
  Art :)(2020-06-24)
 • Prawko stracił na 3 m-ce od razu. Nie przyjął mandatu i teraz ma jego dwukrotność + (koszty)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  sceptyk(2020-06-24)
 • Cóż, głupi uczy się na swoich błędach, mądry - na cudzych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  ehysrtzaj(2020-06-24)
 • Śmiertelny wypadek w pobliżu miejscowości Tolniki Wielkie pod Lidzbarkiem Warmińskim. Osobowe audi wypadło z trasy i uderzyło w drzewo. Nie żyje dwóch 21-letnich mężczyzn. Oj te młode wiesniaki ! Każdego mistrza kierownicy może to spotkać jak tych dwoje młodych ludzi jak nie zaczną trochę myśleć. Zwolnij to motto każdego gówniarza za kierownicą !!!
 • W dwóch słynnych wioskach cała masa takich młodych mistrzów kierownicy. Wszystko do czasu !!
 • Granatowy motocykl i deb. l w białym kasku a za nim w czarnym VW blondynka, oczywiście prędkości przynajmniej podwójne jak dozwolone. Mogą być następnymi, oczywiście są z jednej z tych słynnych wiosek. Mam nadzieję, że policja zakończy te popisy zanim się coś stanie.
 • A gdzie jego kolega na czerwonym motocyku, oboje niezłe poj. .. y.
 • Wieśniactwo przerzuciło się na motocykle, tylko ich zachowania się nie zmieniają a mianowicie głupota i nadmierna prędkość. :)
 • Dokładnie, praktycznie co motocykl to wieśniak. Czy możliwa w ogóle jest bezpieczna jazda motocyklem 50 km/h?. Dlaczego tyle tych deb. .. .na drogach i POLICJA nic im nie robi? To może nie jest zagrożenie?
 • co ty chcesz od policji ? Dla nich mandaty pod przykrywką bezpieczeństwa się liczą a nie realne zagrożenie. Długa prosta, teren zabudowany, mało budynków albo wcale i ważne żeby mandaty sadzić dla zaskoczonych a co tam centrum miasta, przejścia, skrzyżowania, tramwaj najbardziej oblegane i tam gdzie najwięcej wypadków w celu prewencji. ..
 • Przepisy są przepisami i należy je przestrzegać wszędzie, czy to jakaś długa prosta albo mało zabudowań. Jak będziemy wszędzie przepisów przestrzegać to i mniej problemów i więcej kasy w kieszeni.
Reklama