UWAGA!

Policjanci przypominają o maseczkach. Są pouczenia i mandaty

 Elbląg, Policjanci przypominają o maseczkach. Są pouczenia i mandaty
Fot. KMP w Elblągu

Znów rośnie liczba zakażeń koronawirusem, w związku z tym policjanci ponownie kładą silniejszy akcent na kwestię noszenia maseczek w wyznaczonych przestrzeniach. - Póki co w zdecydowanej większości przypadków kończy się na pouczeniach – mówi nadkom. Krzysztof Nowacki z KMP w Elblągu. Mandaty też się jednak zdarzają.

W ostatnim czasie coraz częściej w sklepach i punktach usługowych na terenie Elbląga są widoczni funkcjonariusze, którzy interweniują wobec osób, które nie zakrywają nosa i ust. Niedawno elbląscy policjanci przeprowadzili m. in. kontrolę w jednym z elbląskich centrów handlowych. Upominali osoby bez masek, wspólnie z pracownikami obiektu rozdawali je mieszkańcom. Tu mandatów nie było. Należy jednak przypomnieć - za stroną elbląskiej KMP - że osoby, które „świadomie będą lekceważyć obowiązujące przepisy, będą również musiały się liczyć z grożącymi im konsekwencjami, a tym może być mandat karny w wysokości do 500 zł lub wniosek o ukaranie skierowany do sądu, który może orzec karę nawet dziesięciokrotnie wyższą".

Jak zaznacza nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu, ciągle prowadzone są kontrole w sklepach, punktach usługowych itd. Legitymowane są np. osoby wychodzące z pojazdów komunikacji miejskiej bez maski na twarzy.

- Należy podkreślić, że niezakrywanie nosa i ust jest właśnie podstawą do wylegitymowania osoby – mówi policjant. - Obecnie w Elblągu przeprowadzanych jest kilkadziesiąt takich interwencji dziennie. Póki co generalnie pouczamy, na 70-80 przypadków jest może kilka mandatów – dodaje. Te zwykle pojawiają się w sytuacji rażącego zaniedbywania wymogów sanitarnych.

- Liczba zakażeń stale rośnie, a to zapewne będzie wiązało się z bardziej radykalnymi działaniami, jeśli chodzi o egzekwowanie tych przepisów – przyznaje kom. Nowacki. - Zagrożenie jest realne, dlatego ciągle przypominamy, żeby zakrywać usta i nos tam, gdzie ten wymóg obowiązuje – dodaje.

Wczoraj (2 listopada) informowaliśmy o tym, że prawie 30 osób zakażonych koronawirusem przebywa obecnie w Szpitalu Miejskim w Elblągu, trzy są pod respiratorem. Szpital ponownie został przekształcony w "covidowy".

TB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Niech jeszcze obozy pobudują dla niezaszczepionych i opaska na ramię obowiązkowo, a później na mydło. Do czego to doszło dramat.
 • a moim skromnym zdanie to niech się w. .. ugryzą. Polskie prawo jakie jest to wszyscy widzą - pisane na kolanie bubel za bublem a później jeszcze sobie nagrody dają za najlepsze buble, w Hollywood Oskary a u nas Buble. Policja może pouczać i MUSI nawet bo to jedna z jej funkcji prewencyjnych ale dając mandaty łamie Polskie Prawo i potem w sądach trzeba sprawiedliwości dociekać. Tak wygląda reforma PIS w sądownictwie i przyśpieszenie orzecznictwa że teraz sądy na wyścigi umarzają takie sprawy. Parodia no ale jakie czasy takie komedie
 • Po braku maseczki, od razu widać że z de**em mamy odczynienia, widać też, aż ilu takich de**li jest w Polsce.
 • Obiektywnie patrząc nasz rząd naprawdę dobrze radzi sobie z pandemią koroniwirusa, jest jednym z liderów. Niedociągnięcia powstają jednak na skutek wrogich działań opozycji totalnej która podstawiania nam nogi w myśl zasady im gorzej tym lepiej. Ci ludzie za nic mają zdrowie naszych obywateli, dla nich liczy się tylko ich własny interes polityczny.
 • Nawet Szumowski śmiał się z tych maseczek. Powiedział prawde i poddał się dymisji a Ty widzę że zaslepiony i dobrze nakręcony propaganda. Hashtagi: #a8
 • Polecam posłuchać wirusologów i lekarzy, którzy również mają swoje zdanie na temat maseczek, dodatkowo parę prac naukowych na ten temat i wtedy proszę komentować. Zadziwia mnie jak łatwo zmanipulować społeczeństwo. Pozdrawiam.
 • Mandaty są nielegalne. Nie przyjmować!! Kierować do sądu. Ustawa jest sprzeczna z konstytucją. Nie ma stanu wyjątkowego więc mogą wszystkich pocałować w d...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  52
  19
  Czaskowski(2021-11-03)
 • Wymagacie maseczki od cudownego patrioty Polaka? Człowieka, który wywiesza flagę i nie potrafi śmieci segregować, jak wypije w parku piwo to zawsze butelkę zostawi, zrobi piknik to koniecznie wszystkie śmieci zostawi. Od tych ludzi wymagacie maseczek? Oni jedynie mogą maseczkę wyrzucić przed sklepem razem ze śmieciami. Nie przejdzie to.
 • Moim zdaniem noszenie maseczki w sposób który robi to 90% ludzi, chroni przed wirusem równie skutecznie jak krzyżyk noszony na szyi.
 • @BANG - Zwróć uwagę że są już kraje w których nie wejdziesz do knajpy czy na basen bez "paszportu covidowego". Jak można przeczytać na stronie RMF z 15.10 : "Od dziś we Włoszech do miejsca pracy może wejść tylko ten, kto ma tzw. Green Pass, wystawiany na podstawie szczepienia, wyleczenia z Covid-19 lub testu z ostatnich 48 godzin. "
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  28
  7
  To jeszcze nie koniec(2021-11-03)
 • Sługusy kaczyńskiego !!!
 • Odczyniać to ty sobie możesz czary i zaklęcia a ludzi myślących i nie dających sobą manipulować nie wyzywaj .
Reklama