UWAGA!

Policjanci z Warmii i Mazur wspierają kolegów na granicy 

 Elbląg, Policjanci z Warmii i Mazur wspierają kolegów na granicy 

Kryzys migracyjny na wschodniej granicy naszego kraju spowodował, że musiały tam zostać zaangażowane liczne siły i środki, wykorzystywane nie tylko przez Straż Graniczną, ale również inne służby. Swoim wsparciem i doświadczeniem podczas działań na granicy służą m.in. policjanci. Wśród nich nie zabrakło policjantów z Warmii i Mazur. W tym trudnym dla naszego kraju momencie, bardzo ważne i potrzebne jest wsparcie dla mundurowych, którzy narażając swoje życie i zdrowie, bronią integralności polskich granic.

Służba w mundurze z narodowymi symbolami to wielki zaszczyt, ale też wiele obowiązków. To dbanie o przestrzeganie prawa i bezpieczeństwo obywateli. To również – jak przypomniały wydarzenia z naszej wschodniej granicy – odpieranie wrogich działań podejmowanych poza granicami Polski.

Policjanci z całego kraju wspierają swoich kolegów oraz pozostałe służby mundurowe na Podlasiu i Lubelszczyźnie. W tym gronie znajduje się również grupa policjantów z Warmii i Mazur. Ze względów bezpieczeństwa dane dotyczące liczby zaangażowanych funkcjonariuszy oraz to, z których jednostek i komórek pochodzą funkcjonariusze biorący udział w działaniach na wschodzie, są zastrzeżone.

Szczególnie teraz, w czasie tak wzmożonego wysiłku i poświęcenia ze strony mundurowych, tak ważne i potrzebne jest wsparcie, płynące do nich ze strony pozostałych obywateli.

Policjanci niezmiennie realizują swoje podstawowe zadania, dotyczące m.in. dbania o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Szczególnie w okresie roku, w którym szybciej zapada zmrok i jest utrudniona widoczność.

Elbląscy policjanci przygotowali mieszkańcom swojego miasta kilka upominków, które zadbają o ich bezpieczeństwo oraz przypomną o tym, że mundurowi każdego dnia pełnią służbę na rzecz ich bezpieczeństwa.

Po pierwsze jest to odblask, który mimo swoich niewielkich rozmiarów może mieć kolosalne znaczenie podczas wieczornego spaceru słabą oświetloną drogą. Po drugie to kieszonkowy kalendarzyk w formie karty, na odwrocie której policjanci przypominają o tym, jak nie paść ofiarą oszustwa. Trzeci z gadżetów to magnes na tylną klapę samochodu z napisem: #MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM i biało-czerwoną flagą. To dla tych, którzy chcą wyrazić swoje poparcie i podkreślić ważną rolę służb mundurowych podczas działań podejmowanych m.in. w rejonie wschodniej granicy.

- Napis w formie przyczepianego na samochód magnesu nie określa formacji – mówi nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu. – Jest to celowe. Pamiętajmy, że choć zarówno Policja, Straż Graniczna czy Wojsko Polskie mają różne zadania do zrealizowania, to wszystkim przyświeca teraz jeden cel – stać na straży bezpieczeństwa obywateli naszego kraju.

Odblaski kalendarze i magnesy trafią do elblążan za pośrednictwem policjantów elbląskiej drogówki, podczas przeprowadzanych kontroli drogowych.

nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Ja też zmawiam wieczorną Zdrowaśkę za policjantów na granicy
 • Dziękujemy za służbę !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  2
  Elblążanie,(2021-11-19)
 • Brawa dla policjantów z Warmii i Mazur, ale po kiego info o warmii i mazurach na elbląskim portalu?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  laskipaa(2021-11-19)
 • Jestem naprawdę wzruszony : )A za co płacimy mundurowym ?? Ja też co róż jestem, gdzie indziej w pracy. Jak wielu innych osób. I nie trąbią o Nas : )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  Podatnik .(2021-11-20)
 • «To mówi Pan Zastępów: Wydawajcie wyroki sprawiedliwe, okazujcie sobie wzajemnie miłość i miłosierdzie. Nie krzywdźcie wdowy i sieroty, cudzoziemca i biednego! Nie żywcie w sercach waszych złości względem bliźniego!» Ale oni nie chcieli słuchać. Przybrali postawę oporną i zatkali uszy, aby nie słyszeć. Serca ich stały się twarde jak diament - nie zwracali uwagi na Prawo i na słowa Pana Zastępów» (Za 7,9-12) Hashtagi: #antyfaszyzm, #ZakazanePiosenki, #RefugeesWelcome
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  lubie.kefir(2021-11-20)
 • to jest ich obowiązek. to z naszych podatków otrzymują wynagrodzenia i dodatki. taką pracę wybrali, więc nie widzę powodów, żeby rozczulać się nad nimi i za coś im dziękować.
 • Po fali zabójstw podczas "interwencji"teraz próbują znaleźć rozgrzeszenie ? Dla jasności powinni napisać "MUREM ZA MORDERCAMI ". Tylko ktoś wyjątkowo bezmózgowy może w brać udział w tej podlej próbie ocieplenia wizerunku. Jako wychowani na katolikow powinniśmy im życzyć tego samego. "OKO ZA OKO"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  2
  Zawsze i wszędzie....(2021-11-21)
 • Słyszeliście nagrania z zatrzymania reporterów na granicy ? Wyobraźcie sobie jak muszą traktować obcokrajowców w ciemnym lesie nie znających języka skoro własnych rodaków tak poniżają. Za tym stajecie murem? Za taki gangsterskie metody ? Obyście nie musieli odczuć dobroci mundurowych na własnej skórze
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  2
  Takie buty(2021-11-22)
Reklama