UWAGA!

Powyżej setki w mieście i 2 tys. złotych mandatu 

 Elbląg, Powyżej setki w mieście i 2 tys. złotych mandatu 
fot. KMP w Elblągu

Ulica Pułkownika Dąbka w Elblągu czy ul. Robotnicza to długie ciągi komunikacyjne co kilkaset metrów poprzecinane skrzyżowaniami, oraz teren zabudowany o dość sporym natężeniu ruchu. Tam policjanci często ustawiają się z radarem, aby mierzyć przekroczenia prędkości. Nowy taryfikator spowodował znaczne zaostrzenie kar dla kierujących przekraczających prędkość. Przekonało się o tym dwóch kierujących, którzy rozpędzili swoje auta do ponad 100 kilometrów na godzinę właśnie w terenie zabudowanym.

Pierwsza sytuacja miała miejsce wczoraj (12.01) przy ul. Robotniczej. Tam policyjny patrol zmierzył prędkość i zatrzymał do kontroli pewnego 19-latka kierującego audi. Młody mężczyzna jechał z prędkością 111 km/h w miejscu gdzie jest ograniczenie do 50 km/h. Posiadał prawo jazdy od 3 miesięcy i zostało ono mu zatrzymane. Dodatkowo ukarany został mandatem w wysokości 2000 złotych.

Inny kierujący tym razem przy ul. Płk. Dąbka jechał z prędkością 106 km/h. 25-letni mężczyzna ostentacyjnie przyspieszył mijając patrol. Nie spodziewając się już pomiaru prędkości. Policjanci zmierzyli prędkość oddalającego się auta i pojechali za nim by go zatrzymać. Zmierzona prędkość to 106 km/h. Mężczyznę ukarano mandatem w wysokości 1500 złotych oraz zatrzymano mu prawo jazdy na 3 miesiące.

Przypominamy kierującym o zaostrzonych karach za przekroczenia prędkości i o tym, że za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h niż dopuszczalna grozi zatrzymanie prawa jazdy na 3 miesiące.

nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama