UWAGA!

Prokuratorzy z Kościerzyny zajmą się sprawą przesłuchania w elbląskiej komendzie

 Elbląg, Prokuratorzy z Kościerzyny zajmą się sprawą przesłuchania w elbląskiej komendzie
(fot. kadr z materiału z przesuchania)

Sprawą skandalicznego przesłuchania świadka – 18-letniej dziewczyny – w Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu – zajmie się ostatecznie Prokuratora Rejonowa w Kościerzynie.

O sprawie przesłuchania napisaliśmy jako pierwsi 9 czerwca, upubliczniliśmy też fragment nagrania, które pokrzywdzona w tej sprawie 18-latka nagrała na telefon komórkowy. Sprawa stała się głośna w całym kraju.

Doniesienie w sprawie przekroczenia uprawnień przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Elblągu pokrzywdzona złożyła w elbląskiej Prokuraturze Rejonowej 10 maja, ale przez półtora miesiąca trwało ustalanie, kto powinien się tym dochodzeniem zająć. Prokuratorzy elbląscy złożyli wniosek o wyłączenie ich z tej sprawy, więc trafiła ona do Braniewa. Następnie prokurator okręgowy w Elblągu zmienił swoją decyzję i złożył wniosek do swoich przełożonych – Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, by dochodzeniem zajęli się prokuratorzy spoza okręgu elbląskiego.

Tak się właśnie stało. Prokuratura Regionalna w Gdańsku poleciła Prokuraturze Okręgowej, by ta wyznaczyła odpowiednią jednostkę do prowadzenia tej sprawy.

- Decyzją zastępcy prokuratora okręgowego w Gdańsku z dnia 24 czerwca br. do przeprowadzenia postępowania w tej sprawie została wyznaczona Prokuratura Rejonowa w Kościerzynie – poinformowała nas Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Przypomnijmy, że komendant miejski policji w Elblągu wszczął wewnętrzne czynności, które mają wyjaśnić okoliczności przesłuchania. Policjanci nie zostali dotychczas zawieszeni w czynnościach.

Do sprawy wrócimy.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • czemu skandaliczne przesłuchanie !!!!.
 • " Policjanci dotychczas nie zostali dotychczas zawieszeni w czynnościach" to jakiś nowy czas w naszym języku? Tak jak w ang konstrukcja as... as ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  3
  dotychczas(2022-06-30)
 • Hej dziewczyny z Kościerzyny myjcie..... I do Słupska
 • Dorwać księży Pedofili, powywieszać ich na drzewach śmieci co gwałcą dzieci!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  11
  siostra Maria(2022-06-30)
 • @hrabia_George - Gdyż przekroczyli swoje uprawnienia, dlatego skandaliczne... kumasz
 • Bicie piany o niczym. Sortujecie artykuły na te które wolno skomentować i te zbanowane (komentarze wyłączone). Ksiądz pedofil i uchodźcy to nie są świete krowy, żeby Czytelnicy nie mogli wyrazić swojej opinii.
 • Jeśli nadal przestępcy będą bardziej chronieni prawnie niż poszkodowani czy policjanci to możemy się spodziewać coraz większego zagrożenia i rozpasania różnego rodzaju przestępców i osób łamiących prawo. Przypominam, że przesłuchiwana "panienka" była współuczestniczką wykroczenia, a w pewnym sensie uwzględniając narodowość osoby poszkodowanej, przestępstwa. Była przesłuchana jako świadek, a w trakcie tego postępowania składała wyjaśnienia kłamliwe, starając się swoimi zeznaniami kryć swoich kolegów. Tym samym celowo i świadomie składała fałszywe zeznanie celem obrony sprawców. Policjanci zgodnie ze swoją wiedzą starali się wykazać jej motanie w sprawie. Zachowanie tego świadka wskazuje, że spodziewając się takiej postawy przesłuchujących wcześniej przygotowała się do postawy nagłośnionej w mediach. Teraz z winnej stała się poszkodowaną bazując na przekonaniu, że to wystarczy do ukarania policjantów. Tymczasem w świetle tych medialnych informacji, nie wynika aby oni dopuścili się działań nieodpowiednich. Takie fakty niczym nie różnią się od znanych z popularnych paradokumentalnych filmów o policjantach.
 • Nie zostali zawieszeni w czynnościach?! To jakis skandal, Elbląg to niestety stan umysłu, tutaj nadal są lata 80te...
 • @Wyrok NIEWINNI. - Nic głupszego w zyciu nie słyszałem. Od kiedy narodowosc ma znaczenie czy to jest wykroczenie czy przestepstwo? Masakra
 • @Wyrok NIEWINNI. - Buehehehe rozumiem że postulejesz prawne dopuszczenie bicia podczas przesłuchań, tak żeby w twoim mniemaniu przestępcy(ewentualnie świadkowie ktorzy zeznają nie po myśli policjantów) mieli nauczkę. W takim razie nie dziwią mnie milicyjne standardy w policji, wszak części społeczeństwa to się podoba... Policja w cywilizowanym państwie nie szarpie świadków, policjanci noszą na mundurach kamery a przesluchania są nagrywane i co wiecej te nagrania nie giną kiedy tylko są potrzebne...
 • Dalej uważam, że zrobili co powinni.
 • Proszę o całe nagranie jeśli nikt niczego się nie boi.
Reklama