UWAGA!

Barierka była i już jej nie ma

 Elbląg, Tak wyglądało to jeszcze kilka dni temu
Tak wyglądało to jeszcze kilka dni temu (fot. Anna Dembińska)

Z ul. Traugutta do Parku Dolinka można już zejść po schodach wzdłuż inwestycji mieszkaniowej. Mieszkanka Elbląga skarżyła się na barierkę uniemożliwiającą korzystanie ze schodów. Po naszej interwencji barierka zniknęła.

Przy Parku Dolinka powstaje inwestycja mieszkaniowa. Budowa odgrodzona jest płotem, a wzdłuż płotu ciągną się schody, będące fragmentem ciągu pieszego z ul. Traugutta do ul. Agrykola. Schody wraz z podjazdem dla wózków i rowerów kosztowały 100 tys. zł. Pewnego dnia „u góry“ schodów stanęła barierka i piesi zmuszeni byli do korzystania z części przeznaczonej dla wózków i rowerów.

- Dlaczego schody zostały wyłączone z użytku. Kiedy barierka zostanie usunięta? Mieszkańcy mogą korzystać z części dla wózków, ale jest to niewygodne, a dla osób ze schorzeniami wręcz niedostępne - interweniowała w naszej redakcji jedna z czytelniczek.

Z tym pytaniem zwróciliśmy się do Urzędu Miejskiego.

- W ciągu ul. Traugutta są prowadzone prace związane z budową kanalizacji do nowo budowanego budynku. Deweloper zajął teren pasa drogowego bez zezwolenia zarządcy drogi. Po stwierdzeniu tego faktu wezwano kierownika budowy m.in. do wyjaśnienia sprawy, pouczono go o nieprawidłowym wygrodzeniu terenu budowy oraz zobowiązano do niezwłocznego udostępnienia przejścia przez schody. Kierownik budowy zobowiązał się, że w dniu dzisiejszym (tj. 12 maja 2022r.) zostanie odtworzona nawierzchnia chodnika i przywrócony ruch w obszarze chodnika i schodów. Wygrodzony zostanie jedynie teren pasa zieleni na czas trwania budowy budynku - poinformował nas Łukasz Mierzejewski z biura prasowego ratusza.

Dziś rano byliśmy na miejscu - ze schodów można już korzystać bez przeszkód.

SM

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Pytanie za 100 punktów. Jakim trzeba być troglodytą, żeby postawić tak ogrodzenie i nie widziec problemu? Ten sam rodzaj umysłowy, co kierowcy zastawiajacy chodniki.
 • Przede wszystkim, kto wydał pozwolenie na budowę w tym miejscu (i ile musiał wziąć). Już współczuję przyszłym mieszkańcom, jak grunt tam zacznie siadać.
 • Nie przesadzaj. Bardzo fajne miejsce do mieszkania. Widok na park za okna. A czy grunt siada? Tyle lat stoją tam kamienice i nic się nie działo, więc czemu teraz ma?
 • Bezmyślność i szkodnictwo elbląskich lib-włodarzy są już legendarne w całej Polsce - zarówno dyletanctwo basenowe, jak i nieudolność inwestycyjno-kolejowa, po skończoną daremność betonowo-parkowo-dolinkową. Ludzie ci "nie nadają się nawet, aby z nimi ubić muchę w kiblu", czego powyższy przykład, ale np. również sąsiadującej inwestycji patodeweloperskiej rozlewającej się na park Dolinka i będącej egzemplifikacją burżuazyjnej chciwości, pazerności a społecznej nieodpowiedzialności i szkodnictwa, są najlepszym dowodem. #KoniecEryDziadocenu Hashtagi: #libki, #oligarchia, #wyzysk, #szwindel, #profit, #rak
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4
  19
  tow. Koliński ocenzurowany(2022-05-16)
 • Jeszcze jedno, bo bylem ostatnio przejść się po mieście i trafiłem m. in. w okolice ul. Grunwaldzkiej/Okólnik, gdzie powstaje ten tragiczny blokhauz, jak z narkotycznego snu elbląsko-ostródzkiego patodewelopera. Muszę Wam tu powiedzieć, że głupszej i brzydszej inwestycji mieszkaniowo-budowlanej, to nie widziałem już dawno. A w zeszłym tygodniu widziałemnp. tę osiedlową porażkę przy Łęczyckiej, zatem mam tu niezłe porównanie; #patodeweloperka Hashtagi: #libki, #oligarchia, #wyzysk, #szwindel, #profit, #rak
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7
  16
  tow. Koliński ocenzurowany(2022-05-16)
 • Strach z borsukiem iść kiedy nie ma tej barierki!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  2
  Jeleń(2022-05-16)
 • @tow. Koliński ocenzurowany - Problem polega na tym ze Kowalski szybko zapomina i nie ma afery bo nie ma kto jej rozdmuchac. Wiadomo ze kolega koledze nie zaszkodzi. Mozesz sobie pisac i wymyslac inwektywy dla takich osobnikow stanowisz bardziej widowisko, np. takie jak maupa rzucajaca w odwiedzajacych zoo wlasnymi odchodami. Ciekawe, zapada w pamiec ale w swojej zagrodzie nie narobi za duzo smrodu chyba ze sobie. No i wiadomo ida wybory moze zamiast chowac sie za klawiatura staniesz w szranki sproboj debaty z innym kandydatem w takim tonie jak tu poobrazaj sobie kogos na zywo i zobacz z jakim to sie spotka odbiorem zarowno ze strony kontrkandydata jak i wyborcy. Ja bym nie chcial zeby moje podatki trafialy na utrzymanie takiej kreatury ale. mamy demokracje. Do dziela! Hashtagi: #aborcjapostnatalna
 • Amba Fatima złomiarz zajumał i nima
 • @Aleurwal - A kto by chciał reprezentować podobne tobie, tchórzliwe kreatury, odważny inaczej no-namie? #tePytania Hashtagi: #libki, #oligarchia, #wyzysk, #szwindel, #profit, #rak
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1
  15
  tow. Koliński ocenzurowany(2022-05-16)
 • @tow. Koliński ocenzurowany - Do tow. Koliński a czemu uważasz osiedle na Łeczyckiej za porazke?
 • Ta kamienica która stała w tym miejscu między innymi przez to została rozebrana bo właśnie siadał grunt i budynek pękał ale teraz się trochę inaczej buduje i nie sądzę żeby był to problem.
 • @Kambodżanin - Do pierwszej większej ulewy i rwącej rzeki. Zawsze po tym części skarpy brakowało. Hashtagi: #Dawnymiejscowy
Reklama