UWAGA!

Była trema, ale świetnie sobie z nią radzimy

 
Elbląg, Była trema, ale świetnie sobie z nią radzimy
(fot. Michał Skroboszewski)

Szkoła Podstawowa nr 12 nadal walczy o wymarzony plac zabaw. W środę zorganizowała koncert, z którego dochód będzie przeznaczony właśnie na ten cel. Na scenie w szkole muzycznej wystąpili uczniowie i absolwenci SP nr 12, a także chór Cantata i Łukasz Gesek. Zobacz zdjęcia.

„Laleczka z saskiej porcelany”, „Konik na biegunach” i wiele innych utworów można było usłyszeć podczas środowego koncertu w szkole muzycznej. - Przygotowaliśmy bardzo bogaty i różnorodny program – opowiada Alina Dudzik, wicedyrektor szkoły. – I taniec, i śpiew, i recytację, występowały całe klasy, ale również i rodzice i nauczyciele. Dzieci po raz pierwszy występowały na tak profesjonalnej scenie, więc lekką tremę dało się odczuć. Do tej pory występy organizowaliśmy w naszej szkole, także było to dla nas wszystkich duże przedsięwzięcie.
       Dzieci przygotowywały się do tego dnia przez około miesiąc. - Mam wspaniałą klasę i wspaniale współpracuje mi się z rodzicami – mówi Anna Fałkowska, wychowawczyni klasy trzeciej. – Razem z rodzicami przygotowaliśmy na tę szczególną okazję utwór „Konik na biegunach”. Dzieci się trochę stresowały, ale my sobie świetnie z tremą radzimy.
       - Przyznam, że nie miałam pojęcia, że mamy w szkole tak utalentowane dzieci – mówi pani Joanna, która na koncert przyszła z dwiema córkami, uczennicami SP nr 12. – Było naprawdę wspaniale, dziewczynki zachwycone, najbardziej chyba tańcami prezentowanymi przez uczniów. Bardzo miło spędziliśmy ten czas.
       Sala wypełniona po brzegi świadczy o tym, że pomysł zorganizowania koncertu był strzałem w dziesiątkę. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na budowę nowego placu zabaw przy szkole. Placówka bierze także udział w ogólnopolskim konkursie Podwórka Nivea, w którym nagrodą jest właśnie nowoczesny plac zabaw.
      
Karolina Król
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Szkoda tylko, że rodzice występujący z dziećmi zostali początkowo przez Panią wicedyrektor wyproszeni z sali i kazano im czekać na korytarzu. Dopiero interwencja wychowawczyni pomogła. Mogło być fajnie a tak pozostał niesmak...
 • A ja nie mam niesmaku. Koncert był świetny. Pokazał, ile talentów jest w naszych szkołach i że inicjatywa nauczycieli zaprzecza niektórym złym opiniom o nich, jako o grupie zawodowej. Nie znam powodu, dla którego dyrektor wyprosił rodziów z sali, ale taki pewnie był. Dlatego, sfrustrowany rodzicu, to ty przeproś za ten żenujący wpis. A jeśli nie, to posadź sam siebie i swoje dziecię przed kompem i wpatruj się w jego monitor, zamiast uczestniczyć w życiu szkoły. Będziesz miał mniej powodów do wylewania żali.
 • Mam radę dla nauczycieli. Przestancie robić cokolwiek ponadto co robicie w szkolnych klasach, bo osobnicy tacy jak ten od przeprosin nigdy nie beda zadowoleni. Czesc rodzicow to zwyczajni bufoni przekonani, że mogą wszystko, w każdym miejscu i w każdej. chwili.
 • Brawo nauczyciele i dyrekcjo z dwunastki. Byłam, widziałam i dziękuję za pomysł i chęci. A postami rozkapryszonych rodziców (ksywa "Przeprosiny") nie przejmujcie się. W klasie mojej córki też jest paru takich co zadzierają nosa. Nigdy nie zauważą jacy są śmieszni i mali. Ten typ tak ma i edukacja nic tu nie wskóra.
 • Zazdroszcze takich nauczycieli. Jeszcze komuś się chce.
 • Dla tego od niesmaku proponuje nastepnym razem zapewnic lektyke
 • U ludzi z klasą od niesmaku jest pasta i szczoteczka od zębów. Ale czego oczekiwać po rodzicu-frustracie, anonimowym, żałosnym człowieczku ? Chyba jedynie tego, że czasem puści bąka i udaje, że to nie on.
 • ludzie, dajcie spokój rodzicowi, ma prawo się czuć jak chce, najważniejsze że było wesoło i wszyscy się spisali, tak trzymać;-0
 • Super :-) Więcej takich ludzi.
 • @Przeprosiny - Szkoda, że w tym komentarzu nie napisano, że rodzice siedzieli na schodach, czego zabraniają przepisy p/p, a na korytarzu czekali tylko do momentu, aż weszli wszyscy, którzy kupili bilety. .. .szkoda. .. .
 • @Przeprosiny - Jakoś anonimowo to łatwiej??? jako Rodzic pewnie wiesz, gdzie w szkole można porozmawiać-wyjaśnić???? -Może trzeba było kupic bilet i usiąść na Swoim miejscu-dorzucić sis do Społecznośći Szkolnej. A potem będzie komentarz -już nie anonimowy-JA TEŻ SIĘ POSTARAŁEM. .. .. HA HA HA
 • @Przeprosiny - niesmak??? korytarz??? a gdzie stali gości-Cantata, Gesek, Maks, i inni? na korytarzu i ???? Jestem zbulwersowana jak można w ten sposób pisać o dyr Szkoły, który-stara się również dla. .Przeprosiny" dziecka wydudować Plac zabaw i. .. .. niesmak. .. Dorosły człwieku, puknij się w głowę i zastanów!!!
Reklama