UWAGA!

Chodnik jest, a jakby go nie było

  Elbląg, Chodnik jest, a jakby go nie było
(fot. Michał Skroboszewski)

Gdzie możemy bezpiecznie chodzić, skoro chodnik należy do kierowców? - pytają mieszkańcy z ul. Malborskiej. Czekają, aż ktoś z odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w końcu zainterweniuje i zainteresuje się tą sprawą.

Mieszkańcy bloku na ul. Malborskiej 84 od dawna skarżą się na kierowców, którzy chodnik znajdujący się pod klatką traktują jak jezdnię i parking. - Tędy chodzą przecież dzieci do szkoły i do przedszkola. Zgłaszaliśmy tę sprawę wielokrotnie do Straży Miejskiej, wydziału ruchu drogowego policji oraz zarządcy nieruchomości. Nikt nam nie chce pomóc – skarżą się mieszkańcy.
       - W ostatnim czasie do Straży Miejskiej w Elblągu wpłynęło jedynie zgłoszenie dotyczące nieprawidłowego parkowania przy ul. Malborskiej 84. Interwencja została podjęta przez strażników, a wobec kierowców wyciągnięte sankcje - odpowiada Straż Miejska na pytanie w sprawie interwencji mieszkańców.

Mieszkańcy twierdzą także, że znak zakazu parkowania w tym miejscu został przez kogoś wyłamany, aby umożliwić wjeżdżanie pojazdów na chodnik. - Nie jest nam znana lokalizacja rzekomo wyłamanego znaku. Jeżeli stał na terenie ZBK, to tam należy zgłosić jego brak - dodaje Straż Miejska.

Działka wokół budynku przy ul. Malborskiej 84 zarządzana jest przez Zarząd Budynków Komunalnych. Sam budynek należy do wspólnoty mieszkaniowej. - Wspólnota jest zarządzana przez zarządcę nieruchomości pana Mariana Mułę. Rozwiązanie wymienionej kwestii wymaga wydzierżawienia omawianego terenu – odpisał nam ZBK na nasze pytania w tej sprawie. I dodaje, że "prowadzi działania zmierzające do wydzierżawienia lub dokupienia przez wspólnotę" wspomnianego gruntu, by wykorzystać go w sposób korzystny dla mieszkańców.

  Elbląg, Chodnik jest, a jakby go nie było
(fot. Michał Skroboszewski)

- Po wydzierżawieniu (lub dokupieniu) części przyległej działki jej zagospodarowanie znajdzie się w gestii wspólnoty mieszkaniowej, która będzie mogła podejmować decyzje o kompleksowym zagospodarowaniu przyległego terenu w sposób mający na względzie dobro ogółu i interes wspólnoty. Nadmieniamy, że wielokrotnie propozycja ta była przedstawiana wspólnocie podczas corocznych zebrań. Do chwili obecnej nie została podjęta prawomocna uchwała wspólnoty – dodaje ZBK.
       Co na to zarządca nieruchomości przy ul. Malborskiej 84? Z pytaniami, które mu zadaliśmy, odesłał nas do ZBK, bo teren przyległy do budynku wspólnoty mieszkaniowej. I tak koło w tej sprawie się zamyka.

Julia Nasarzewska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Co to za tematy ???? Nie macie o czym pisać ??? Jaka mieścina taki poziom „ dziennikarstwa „
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  20
  37
  Żenada buhahahaha(2021-09-16)
 • Na zdjeciu widac ze jest mnostwo miejsca. Spokojnie piesi mogą przejść. Znowu jakis pies ogrodnika sie odezwal?
 • Ludzie, owszem zaparkowane wszędzie samochody nam przeszkadzają. Z drugiej strony - gdzie ci ludzie mają je postawić? Jeśli rząd stara się byśmy mieli na miskę ryżu. Skąd kierowca ma wziąć na płatny parking? Bądźcie wyrozumiali. Tego nam potrzeba teraz.
 • A wspólnoty mieszkaniowe nie wiedza, że trzeba parkingi sobie budować na WŁASNYM terenie za WŁASNE pieniądze z funduszu remontowego????
 • Szlachta z malborskiej z pretensjami, a żeby teren wspólnoty zagospodarować i pobudować sobie parkingi/chodniki/ wiaty rowerowe to lecą do portel zapłakani. kredyt brać i budować!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  30
  3
  KREDYT BRAĆ I BUDOWAĆ(2021-09-16)
 • Socjaliści z malborskiej chcieli parking z funduszy BO? To już nie te czasy, ze tak będziecie okradać miasto!!! Odkupić teren i budować na własny koszt !!!!!
 • @Żenada buhahahaha - Ten rejon, to samo, że tak powiem serce elblaskiej patologii to i nic dziwnego, że dziennikarze o tym piszą. ..
 • Straż Miejska jest ale jakby jej nie było. Ich obowiazkiem jest jazda po osiedlach i dopilnowanie prawidlowego parkowania a nie czekanie na zgloszenia. Siedza zamiast ruszyc tylki i patrolowac miasto.
 • SM jest do pilnowania rynku i starego miasta.
 • Rozwiązać ten problem tak jak to się robi w enblongu. Sprzedać działkę prywatnemu deweloperowi. Postawi blok 10 pięter i tyle będzie do gadania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  4
  Piesek Leszek(2021-09-16)
 • @HvK - Nie raz tamtędy przechodzę, z poziomu miejsca na którym zostało zrobione drugie zdjęcie (gdzie samochody są po lewej)stoją słupki uniemożliwiające przejazd więc jest to sleby fragment dla samochodów, nie jeżdżą tam szybko, niewątpliwie samochody należą do mieszkańców tego bloku bo w okolicy nie ma innego budynku mieszkalnego wymagającego parkingu. Ludzie tam tylko wjeżdżają powoli, parkują, i wyjeżdżają od lat, dzieci w tamtym rejonie też kręci się od groma od lat. Ktoś komuś zajął miejsce parkingowe albo na złość sąsiadowi doniósł :-D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  10
  1
  Ja tylko przejazdem(2021-09-16)
 • Portel w jednum z nagłòwkòw napisał "idzie nowe "problem z parkingami robi się coraz większy, aut przybywa a urząd tyle lat bezradny. To jest ogromny biznes i pieniądze, tylko trzeba niestety wiedzieć jak się do tego zabrać, Starość i geriatria zarządza a nie jakieś NOWE Portelu i dlatego jest po staremu. Chętnie bym przejął zarządzanie parkingami w mieście i to wszystkimi i gwarantujęi odprowadzenie pokaźnej sumy do budżetu miejskiego, dlatego, że wiem jak to zrobić w przeciwieństwie do tych co mòwią. .. .nie da się. Czekam na propozycje z urzedu.
Reklama