UWAGA!

"Chodnik jest, przejścia nie ma"

 Elbląg, "Chodnik jest, przejścia nie ma"
fot. Czytelnik

Tuż obok bloku przy ul. Żeglarskiej 47- 48 (będącego w zasobach SM Sielanka) sąsiadująca z nim wspólnota mieszkaniowa z ul. Pionierskiej postawiła ogrodzenie. - Chodnik jest, przejścia nie ma - skarżą się lokatorzy bloku przy ul. Żeglarskiej. Wyjaśniliśmy tę sytuację.

Ogrodzenie pojawiło się w tym miejscu 26 maja. 

- Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że ogrodzenie przecina dwie drogi dla pieszych, którymi poruszaliśmy się codziennie idąc do sklepu, szkoły czy lekarza. Nie mamy pojęcia, czy zrobiono to legalnie i zgodnie z prawem - pisze w mailu do naszej redakcji jeden z mieszkańców bloku przy ul. Żeglarskiej.

Zarząd wspólnoty przy ul. Pionierskiej 7-9-11, podkreśla, że jej mieszkańcy mieli prawo ogrodzić swój teren.

- Ogrodzenie powstało na terenie dzierżawionym przez Wspólnotę Mieszkaniową Nieruchomości przy ul. Pionierskiej 7-9-11. Wspólnota ma prawo ogrodzić teren przez siebie dzierżawiony - wyjaśnia krótko zarządca tej nieruchomości.

Bardziej rozmowni są lokatorzy Wspólnoty przy ul. Pionierskiej. Twierdzą, że gdy ogrodzenia nie było, mieszkańcy sąsiednich bloków "zadeptywali" im trawnik, a także parkowali na nim samochody.

  Elbląg, "Chodnik jest, przejścia nie ma"
fot. Czytelnik

- Na terenie, o którym mowa, parkowali również samochody mieszkańcy spoza naszej Wspólnoty. Trawnik był rozjeżdżony i rozdeptany. Bez przesady, postawienie tego ogrodzenia nie spowodowało, że mieszkańcy bloku przy ul. Żeglarskiej muszą "nadrabiać" dużo drogi. To jest kwestia może stu, dwustu metrów - mówi jedna z lokatorek Wspólnoty.

- Zamontowano również szlaban przed wjazdem na teren naszej Wspólnoty, przecież inne wspólnoty i spółdzielnie też tak robią. Ogrodzono po prostu teren należący do naszej wspólnoty, nie rozumiem tych pretensji - dodaje kolejny mieszkaniec bloku przy ul. Pionierskiej.

O informację w tej sprawie poprosiliśmy również SM Sielanka. 

- Wspólnota Mieszkaniowa przy ul. Pionierskiej, na podstawie umowy dzierżawy posiada tytuł prawny do tego terenu. Ogrodzenie swojej własności nie wymaga naszych uzgodnień. Faktem jest, że ogrodzenie przecina dwa chodniki, które prowadzą z naszego osiedla w kierunku ulicy Pionierskiej. Jest to własność wspólnoty i mają prawo do wygrodzenia swojego terenu. Jednak stoimy na stanowisku, iż w przypadku np. wykonywania ogrodzeń terenów na granicy dwóch zarządców, w oparciu o dobrosąsiedzkie zasady można uzgadniać przeprowadzenie takiej inwestycji w celu pogodzenia interesów mieszkańców - poinformował nas Piotr Szczepański z SM Sielanka.

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Ogrodzić sobie możecie, ale istnieje jeszcze coś takiego jak prawo służebności i jeśli przebiega tam chodnik, który widnieje w planie zagospodarowania przestrzennego, to płot w tym miejscu (dokładnie w miejsu chodnika)jest niezgodny z prawem.
 • tak to jest jak ludzie bez rozumu wezmą sprawę w swoje łapy
 • Weźcie się za te stare graty poparkowane są wszędzie, kupią czūby byle stał bo na paliwo nie stać ale sąsiad musi widzieć jaki jestem pan bo kupiłem stary grat Straż miejsa powinna karać karać blokady zakładać mandaty pisać bez żadnych skrupułów osobiście będę robił zdjęcia i wysyłał koniec tej sielanki gratów na trawach chodnikach
 • Wiecie, dużo sie mowi, że ludzie sie teraz grodzą, odcinają i że to ogromna przesada. Z drugiej strony sam jestem członkiem wspolnoty, gdzie przebiega taka właśnie ścieżka, po której dziennie porusza się pewnie co najmniej kilkadziesiąt osób w jedną i drugą stronę. Jaki jest rezultat braku ogrodzenia? Śmieci, butelki, przewalanie się menelstwa i gówniarzerii, wydeptana do błota ścieżka i generalny syf. Każdy sobie idzie i robi, co chce, bo to nie on będzie miał na ten bajzel widok z okna. Nie dziwcie się więc, że czasami jest to jedyne wyjście.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  44
  13
  dafasdfasdffasdd(2021-06-14)
 • Porąbało kogoś i to zdrowo.
 • Krulewna Godne Barei
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  14
  Krulewna(2021-06-14)
 • jak to na wsi, płoty, płoty, płoty, grodzenia, izolacja bo somsiad to kota otruje itd, Elbląg to Polska wieś w pigułce
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27
  14
  erer(2021-06-14)
 • i bardzo dobrze ze ludzie grodza, przynajmniej psy im nie sraja i auta nie niszcza trawnikow, wystarczy popatrzyc na przystanek kosciuszki tam gdzie ostatniuo gosciu smiertelnie potracil starsza panią, parkuja po tranikach wzdluz drogi, ,budynek przy przystanku jest ogrodzony i zadbany inkt nie zaparkuje ani psa nie wyprowadzi
 • Płot jak wiadomo podnosi prestiż osiedla, patrz jeden z drugim mieszkam na zamkniętym osiedlu. Co oni rozdeptywali jak ten trawnik nie tworzy żadnego skrótu względem osi chodnika ? Budkę wartowniczą kupcie z demobilu, wartownika postawcie i sprawdzajcie przepustki kto przechodzi przez prywatny teren Wspólnoty.
 • Tak bo Wspólnota od płotka jakaś inna, psów nie mają a przepraszam pewnie mają ale kupki w woreczki wszyscy zbierają. Płot nie podnosi kultury osobistej tylko pokazuje obraz tumana bez mózgu, tak tego co ten płot wymyślił.
 • @QbeeQ - Weż się rób, bo już starczy.
 • @dafasdfasdffasdd - Jaki wysoki musi być ten płot żeby butelki iu śmieci nie przerzucić?
Reklama