UWAGA!

„Czy pokój z Rosją w Europie jest możliwy?”

 Elbląg, „Czy pokój z Rosją w Europie jest możliwy?”

Wspólnie z redakcją Res Publica Nowa zapraszamy we wtorek, 13 lutego, o godz. 17 do Biblioteki Elbląskiej przy ul. św. Ducha 3-7 na spotkanie pt. „Czy pokój z Rosją w Europie jest możliwy?”, organizowane w ramach projektu „Europa na krawędzi”. W rozmowie wezmą udział Magdalena Kicińska, red. naczelna „Pisma. Magazynu Opinii" i Wojciech Przybylski, red. naczelny Visegrad Insight.

Wojna w Ukrainie musi zakończyć się zwycięstwem tego państwa – to warunek sine qua non dla zaistnienia pokoju. Wraz z redaktorką naczelną Magdaleną Kicińską „Pisma. Magazynu opinii” i Wojciechem Przybylskim, red. naczelnym Visegrad Insight przyjrzymy się warunkom niezbędnym do współżycia na kontynencie – już poszerzonym o Ukrainę./ Res Publica Nowa

Magdalena Kicińska – reporterka, redaktorka naczelna „Pisma. Magazynu Opinii". Absolwentka i wykładowczyni Polskiej Szkoły Reportażu. Laureatka Grand Press 2017 w kategorii wywiad. Nominowana do Nagrody im. Teresy Torańskiej i Mediatorów 2016. Autorka książki „Pani Stefa”, za którą otrzymała Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy 2016 oraz Poznańską Nagrodę Literacką – Stypendium im. Stanisława Barańczaka, nominowano ją także do Nagrody Gryfia i Nagrody Conrada. Współautorka książek „Teraz '43. Losy" i "Dom w butelce", zbioru reportaży „Przecież ich nie zostawię". W lutym 2019 ukazały się „Środki transportu", jej poetycki debiut. Uprzejmie prosimy o rejestrację udziału w formularzu: https://forms.gle/KZ8R4PHPw9vDKuDj6

Aleksandra Buła, dział komunikacji społecznej, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • NieDlaukra - Bzdura, na naszych oczach dzieje się światowa zmiana mapy geopolitycznej i wpływów mocarstw. Putin chce panować na zachodzie Europy od morza do morza czyli od Bałtyku do morza Czarnego. Maj[pierw zdobędzie Ukrainę niestety, później przesmyk Suwalski żeby połączyć Białoruś z obw. Królewieckim a później kraje Bałtyckie. "W ciągu ostatnich dwóch dekad Rosja stała się wiodącym eksporterem wojen, konfliktów i niestabilności na świecie. Władimir Putin udowodnił wielokrotnie, że dążenie do kryzysów i niestabilności jest sposobem na uprawienie polityki i pozostanie u władzy. Ta nieustanna rosyjska destabilizacja to rzeczywistość dzisiejszej Ukrainy, Gruzji, Azerbejdżanu, Armenii, Kazachstanu, Kirgistanu, a także Białorusi i Syrii. " Amerykanie przestają wspierać Ukraine bo mają swoje interesy na Bliskim Wschodzie, do tego dochodzi Sudan, Mali, muszą liczyć się też z Chinami to jest część Wielkiej światowej polityki, zmiany wpływów, nowego porządku Świata. Hashtagi: #wiata.Takbyloodzaraniadziejow.
 • @Jack Strong - Dlatego hegemonia amełyki, musi się skończyć. :)
 • Krótka historia :1.Rosja carska, car z Zachodu, złoża i bogactwa Syberii oraz apetyt na nie Zachodu.2.Nie udało się : Jewrieje, tow. tow.. " chrzczeni scyzorykiem" decydują się na zajęcie Rosji. Wysyłają swojego agenta w zaplombowanym wagonie, Lenina i tworzą państwo oparte na utopii socjalistycznej.3.Inny psychopata Adolf ze Stalinem, robi w świecie rozpierduchę.4.Świat ma pełne gacie i na kolanach błaga sowietów o ratunek.5.Za miliony sołdatów Jozef wystawia rachunek : 1/2 Europy dla niego i część Azji ! 6.Zachód się godzi i od tej pory jest ba pasku ZSRR.7.Znowu Jewrieje kapitalisy demontują ZSRR - facet z czerwoną plamą na czole ogłasza koniec ZSRR.7.Ale Rosja odżywa : Jelcyn alkoholik, przekazuje właść Putinowi - ten zaczyna przypominać Zachodowi kto na świecie rządzi...8.... ??? We will see... Chyba przyjdę na to spotkanie. Hej ! @T-34.
 • Tu kazzapy mogą sobie wypisywać róznosci. A Królewiec będzie w Polsce.
 • Wojna musi być, trzeba już na to się przygotować. Weżniemy sobie Królewiec, albo inne regiony Rosji.
 • W twoim przypadku jest konieczne natychmiastowe leczenie. I to nie na nogi...
 • Rosja od wieków terroryzowała i napadała kraje sąsiednie. Władze Rosji działają pod dyktando cerkwi, czyli rosyjskiego kościoła. Rosja wyznaje mit o wyższości ich religii nad innymi. Wojna na Ukrainie to nic innego jak strach cerkwi przed kulturą zachodnią, strach przed nowym. dlatego aż wojna, bo strach ogromny. A nowe i tak tam przyjdzie, to kwestia czasu. Trzeba się zbroić, bo silnych i zjednoczonych narodów Rosja nie ruszy, dlatego trzeba uważać na takich jak PIS, czy też innych wasali Rosji dzielących nasz naród.
 • . Z sąsiadami żyje się w zgodzie Punkt, to nie nasza sprawa co oni do siebie. Jedni drugich warci. Jak się gnębi mniejszości narodowe to się ma co się ma. Ci drudzy ledwo co sobie radzą a tu nic tylko propaganda Oni tu przyjdą Oni tu przyjadą. Pewnie, na zbrojeniówce można robić najlepsze przekręty a ciemna masa dalej pozostanie w czarnej dziurze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  acomitam(2024-02-08)
 • Czemu nie Lwów ?
 • @Jolka parasolka - Jolka nie pij tyle...
Reklama