UWAGA!

Drzewa pozostaną po remoncie drogi

 Elbląg, Mieszkańców Gronowa Elbląskiego interesuje los drzew przy remontowanej drodze
Mieszkańców Gronowa Elbląskiego interesuje los drzew przy remontowanej drodze (fot. nadesłana)

Trwa remont drogi powiatowej pomiędzy Gronowem Elbląskim a Jegłownikiem. Mieszkańców gminy interesuje los drzew przy inwestycji.

Droga powiatowa Jegłownik – Gronowo Elbląskie przechodzi remont. Jezdnia na odcinku dwóch kilometrów zostanie poszerzona do 5,5 metra, zostanie położona nawierzchnia bitumiczna, przebudowane zostanie skrzyżowanie, zjazdy, zatoczki autobusowe. Koszt inwestycji wynosi 4 mln zł, prace mają zakończyć się do 20 listopada.

Obawy mieszkańców gminy Gronowo Elbląskie budzą drzewa rosnące przy drodze.

„Problem dotyczy wycinki drzew, a raczej jej braku. Otóż droga jest wąska i bardzo zniszczona przez przydrożne korzenie drzew, które wypychają asfalt. Same drzewa są nie małym zagrożeniem, np. po ostatniej nawałnicy wiatr powalił drzewa na jezdnię. Mieszkańcy Gronowa Elbląskiego mają spore wątpliwości, co do trwałości wykonywanego remontu (drzewa na nowo zniszczą nowa nawierzchnię), jak i własnego bezpieczeństwa” - napisał do nas jeden z czytelników portElu.

- Dokumentacja projektowa nie zakłada wycinki drzew. Drzewa zostały odeskowane w celu ich zabezpieczenia przed ewentualnymi uszkodzeniami w trakcie prowadzenia robot – informuje Józef Zamojcin, dyrektor Zarządu Dróg powiatowych w Pasłęku.

SM

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • wyciniać drzewa - mieszkańcy; nie wycinać drzew - ekolodzy. Nie ma tak, żeby dogodzić każdemu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  3
  kmi_90 Elblążanin zawiedzony(2020-07-23)
 • Bezpieczeństwa? - Po prostu ZWOLNIJ i tyle
 • a kto powiedział że mieszkańcy wszyscy są za wycinaniem drzew? Mam samochód jeżdżę tamtędy często i chciałbym aby te drzewa tam dalej rosły. Wszystkim śpieszącym się proponuję wyjść z domu 5 minut wcześniej. Nie liczcie na to że wszyscy będą robić co wam się podoba tylko dlatego że wszystkiego wam mało czasu, pieniędzy, zdrowego rozsądku. To nie drzewa są winne wypadkom tylko ludzie. Jeszcze nie słyszałem aby gdziekolwiek na świecie jakieś drzewo wjechało komuś do jego domu. Nie było nas był las. Nie będzie nas będzie las.
 • mam nadzieję że kiedyś wymyślą jakieś teleportery to wtedy wszystkie takie barany i piraci drogowi znikną z dróg w jednej chwili
 • O ekolodzy istnieją. A jak Wisłę zalali sciekami i zalewają P O to ekolodzy nie widzą tego. Poszerzyć drogi zrobić pobocza i ścieżki rowerowe a drzewa posadzić z głową.
 • nie jestem ekologiem i dla twojej wiadomości akurat za Dudą głosowałem. Ale nie jestem za niszczeniem wszystkiego wszędzie. Wy tylko potraficie mieć roszczeniowe podejście do życia. Należy się to należy się tamto. Kim jesteście aby o wszystkim decydować jak ci się te drogi nie podobają to kup sobie helikopter. I co mi tu sraczką warszawską oczy mydlisz jakbym miał coś z tym wspólnego. To właśnie tacy ludzie twojego pokroju niszczą wszystko dla swojej wygody i spełniania zachcianek. Chciwi i bezmyślni są jak widzę po każdej stronie politycznej a tu chodzi o zachowanie życia nawet tych drzew które dla ciebie są tylko przeszkodą, tylko że one tam były zanim baranie ty na świat przyszedłeś.
 • zwolennicy wszechobecnego betonu i asfaltu zniszczą tę planetę. Widać że nie masz dzieci bo jedyne co mógłbyś im pozostawić to kupę śmieci jaką wyprodukowałeś swoimi bezmyślnymi działaniami. A ja wolę zostawić swoim jakąś perspektywę na przyszłość. Niedługo będzie wojna bo aktualne 8mld ludzi za pół wieku zamieni się w ponad 30 w tym tempie i zobaczysz jak cenne stanie się każde drzewo a twoje życie będzie kompletnie bezwartościowe bo będzie tak dużo ludzi. Zacznij myśleć teraz a nie po wszystkim biadolić
 • Czytam te komentarze - wniosek. Polska wkrótce się sama zakopie i dla odstraszenia, rzadką kupą przykryje. Nikt nie ruszy długo.
 • do orania to trzeba mózgu a do niszczenia już nie
 • Oczywiście, że tak. Stare drzewa przy drogach są tylko zagrożeniem dla ludzi, pojazdów i przyczyniają się do niszczenia dróg. Drzewa ludzie sadzili dawniej, gdyż drogi budowane byly inna technologia, a z resztą były to drogi brukowanie. Ludzie, ogarnijcie się w koncu intelektualnie!!!Drzewa należy sądzić, ale w innych miejscach. A dlaczego jeden z drugim, przeciwnicy wycinki, wycieliscie wszystkie drzewa rosnące obok swoich domów? Przecież takie piękne, tyle lat rosły! A może jednak z obawy, gdyż zagrażały bezpieczeństwu mieszkańców i nieruchomości. Aaaa, przecież u siebie można wszystko, a w miejscu publicznym to dopiero aż cos się stanie. Po co stwarzać dodatkowe zagrożenia, niech mi ktoś sensownie odpowie???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  14
  14
  Mieszkanka Gronowa(2020-07-23)
 • Nie drzewa są zagrożeniem a ci, co lubią cisnąć gaz do podłogi, takich w GE nie brakuje, powiem wręcz jest ich cała masa ! Bardziej obawiałbym się tych przeładowanych 40 tonowych ciężarówek i bardzo ciężkiego sprzętu rolniczego również najczęściej przeładowanego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  1
  Kloch(2020-07-23)
 • @Mieszkanka Gronowa - Drzewa przecież tam rosły od wielu lat, dają cień, dzięki czemu asfalt dłużej wytrzyma. Poza tym jadąc masz dodatkowy tlen i przyjemność jechania w cieniu a nie na skwarnym słońcu. Wszędzie widzi się metodę niszczenia zieleni, czyli beton i asfalt.
Reklama