UWAGA!

Dzień szacunku dla munduru

 Elbląg, Dzień szacunku dla munduru

Tegorocznym obchodom Narodowego Święta Niepodległości towarzyszy hasło „Dzień szacunku dla munduru”. W 103 jednostkach wojskowych w Polsce będzie można dowiedzieć się czym jest mundur dla żołnierzy, co oznaczają kolory i krój, a także co to jest np. gapa czy baretka. Elblążan do odwiedzin zaprasza 16. Pułk Logistyczny. Świętujmy 11 listopada razem!

103 jednostki wojskowe, bo w tym roku przypada 103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. „Dzień szacunku dla munduru” ma przypomnieć o wkładzie żołnierzy w walkę, a także ma przybliżyć, jaką wartość ma dla nich mundur.

 

Elblążan do odwiedzin zaprasza 16. Pułk Logistyczny. W godz. od 10 do 15 będzie można porozmawiać z żołnierzami, obejrzeć mundury różnych Rodzajów Sił Zbrojnych, dowiedzieć się, dlaczego taki, a nie inny krój mają mundury pilotów czy marynarzy, kiedy żołnierze występują w mundurze galowym, a kiedy w polowym oraz co oznacza gapa czy baretka. W jednostce wojskowej przy ul. Łęczyckiej 10-12 będzie równie można obejrzeć nowoczesny sprzęt wojskowy będący na wyposażeniu 16plog.

 

Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w czasie wizyty. Osoby odwiedzające powinny mieć przy sobie zaświadczenia o szczepieniu przeciw COVID – 19, a pozostałe otrzymają do wypełnienia ankietę o stanie zdrowia. Dodatkowo należy okazać dokument tożsamości ze zdjęciem potwierdzający polskie obywatelstwo.

16. Pułk Logistyczny

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama