UWAGA!

Jak miasto promuje nowe ceny biletów

 Elbląg, Jak miasto promuje nowe ceny biletów
fot. Anna Dembińska (arch. portEl.pl)

Od 1 stycznia na pasażerów elbląskiej komunikacji zbiorowej będzie czekały nowe rozwiązania dotyczące biletów tramwajowych i autobusowych. Wchodzą w życie nowe ceny biletów., które będą umożliwiały podróż dowolną ilością pojazdów w czasie 45 minut. Kwadrans dłużej pojedziemy, kiedy bilet kupimy u kierowcy.

Od 1 stycznia wchodzą w życie nowe ceny biletów elbląskiej komunikacji zbiorowej. Przypomnijmy: w 2022 r. bilety będą czasowe (czas obowiązywania 45 minut, zakupione u kierowcy obowiązują 60 minut). Oznacza to, że na jednym bilecie pasażerowie mogą jeździć różnymi autobusami w czasie obowiązywania biletu. „Szczególne zmiany odczują użytkownicy Elbląskiej Karty Miejskiej, którzy przy wysiadaniu z pojazdu nie będą mieli obowiązku przykładania ponownie karty do kasownika“ - napisał radny Robert Turlej (KO) w interpelacji do prezydenta Elbląga. I zwraca się z prośbą o przeprowadzenie kampanii informacyjnej nt. zmian.

„Przygotowane zostały materiały informacyjne w postaci plakatów i ulotek. Aktualnie we wszystkich pojazdach komunikacji miejskiej oraz na głównych eksponowane są plakaty informacyjne. Rozpoczęto dystrybucję ulotek do budynków użyteczności publicznej. Również lokalne media tj. internetowe serwisy informacyjne, gazety, redakcje radiowe oraz telewizyjne otrzymały szczegółowe informacje w postaci artykułów i komunikatów prasowych. Informacje w tym temacie znajdują się również na stronie internetowej Urzędu Miejskiego, na stronie internetowej ZKM oraz na stronie internetowej w serwisie Facebook.“ - czytamy w interpelacji podpisanej przez wiceprezydenta Janusza Nowaka.

Przypomnijmy: od 1 stycznia bilet normalny będzie kosztował 3,20 zł i umożliwiał przejazd przez 45 minut. Kupiony w aplikacji mobilnej - 2,90 zł (ważny również 45 minut). Kupiony u kierowcy - 4 zł - ważny 60 minut). U kierowcy można też zakupić bilet grupowy (grupa min. 10 osób) w cenie 3,20 zł za osobę. Bilet grupowy będzie ważny 45 minut. Szczegóły tutaj.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Takie linie porobili, że autobusy jeżdżą puste, a tramwaje pelne, nieudacznicy siedzący w zkmie całe zycie
 • tak Turlej, tylko że jak się przykładało kartę przy wysiadaniu to miało się zwrot 50 gr a teraz figa z makiem
 • W ceną biletu wliczone stanie na przystanku w oczekiwaniu na przesiadkę.
 • A jak 1 jedzie z pętli Druska na pętlę Nad Jar powyżej 45 minut to mam kasować 2 bilety?
 • Jezeli bilety podrozaly, a miasto tak dba o mieszkancow podrozujacych ta komunikacja, to dlaczego skrocono czas mozliwosci korzystania z biletu do 45 minut?!?!Odnosnie mozliwosci zmiany srodka transportu w ramach kednego biletu, to chyba raczej sie nic nie zmienilo, bo funkcjonowalo to w dotychczasowych przepisach?
 • W wymyślaniu które ma być rzekomym lepszym rozwiązaniem to nie ma lepszych niż w tutejszym ZKM. Zza biurka wygląda to oczywiście atrakcyjnie i po myśli pasażera, a ja mam wrażenie, że tak jak z tym rozkładem jazdy, robią nas w konia i tiwerdzą przy tym, że robią nam dobrze. Cała ta nowalijka przypomina menu w mc donald's.
 • jak kupią bilet u kierowcy a ja pytamy-czy pieniądze którymi pasażer płaci są zdezynfekowane?czy są bezpieczne, pytam jak długo jeszcze będzie narażane życie i zdrowie kierowcy, kazdy myśli jedynie o pasazerach a gdzie w tym wszystkim jest kierowca. wygląda na to, że kierowca może się zarazić, stracic zdrowie a nawet życie bo pasażer musi u niego kupić bilet, jak długo jeszcze pytam grzecznie
 • Od momentu kiedy jakis czas temu wprowadzono reformę w elbląskiej komunikacji korzystam jedynie z tramwaju linii 4 i to bardzo rzadko. Reszta linii zwlaezcza autobusów w ogóle mi nie pasuje. Jest po prostu wymyslona z czapy bo komus sie wydawalo ze tak bedzie dobrze. Po tej wstrząsającej reformie zkm dogadalismy sie we czworke i do pracy dojezdzamy samochodem bo korzystanie z komunikacji miejskiej byloby zbyt drogie i czasochlonne. Musialbym miec dwke przesiadki i do tego odjazdy autobusów niezsynchronizowane co skutkuje marnowaniem czasu na przystanku. Bylo dobrze ale jakis debil uznal ze zablysnie i zrobil "reforme"od siedmiu bolesci
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  49
  1
  Nie bać pis(2021-12-27)
 • Covid jest jedynie w urzędach nie zauważyłeś tego?
 • a jak jesteś w biedronce czy jakimkolwiek innym sklepie to dezynfekujesz dłonie i pieniadze? a np. zanim zaczniesz palić papierosa i już go skopcisz to myjesz ręce? a jak kolega na pętli pali i podaje ci grabę to jest ok - obaj przed powitaniem się dezynfekujecie? paranoja goni paranoję!
 • Do tego co jest chyba kierowcą i napsał post o kupowaniu biletu w autobusie. To, że ciągle jest możliwy zakup biletu u kierowcy to jest sprawa ZKM, w takiej np. Gdyni od miesięcy biletów nie sprzedają, co zaś o tym, że ''każdy myśli tylko o pasażerach ''to nie bądż śmieszny, zza tej szybki oddzielajacej od kierowcę od pasażerów widać chyba jak podróżują. Jak śledzie w beczce.
 • zkm promuje - likwidując mozliwość przejazdu za pół ceny osobie posiadajacej dowód rejestracyjny ! brawo wy.
Reklama