UWAGA!

Kto głosował? Nie wiadomo

 Elbląg, Kto głosował? Nie wiadomo
fot. Anna Dembińska (arch. portEl.pl)

Z powodu niewykrycia sprawców policja umorzyła postępowanie dotyczące fałszywych głosów w Budżecie Obywatelskim w ubiegłym roku.

Przypomnijmy: w ubiegłym roku doszło do nieprawidłowości w glosowaniu w elbląskim Budżecie Obywatelskim. - Mieliśmy informacje o głosowaniu za kogoś lub o glosowaniu osób nieżyjących – wyjaśniał Witold Wróblewski na konferencji prasowej w listopadzie ubiegłego roku, na której zaprezentowano wyniki głosowania.

W efekcie unieważniono 1500 głosów, a pięć wniosków skierowano do organów ścigania. Czynności prowadzone przez policję zakończyły się 18 lutego... umorzeniem dochodzenia z powodu niewykrycia sprawcy.

- Postępowanie toczyło się z art. 107 ustawy o ochronie danych osobowych. Postępowanie zostało umorzone 18 lutego z powodu niewykrycia sprawców – poinformował nas kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Artykuł 107 wzmiankowanej ustawy brzmi: „1. Kto przetwarza dane osobowe, choć ich przetwarzanie nie jest dopuszczalne albo do ich przetwarzania nie jest uprawniony, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch. 2. Jeżeli czyn określony w ust. 1 dotyczy danych ujawniających pochodzenie rasowe lub etniczne, poglądy polityczne, przekonania religijne lub światopoglądowe, przynależność do związków zawodowych, danych genetycznych, danych biometrycznych przetwarzanych w celu jednoznacznego zidentyfikowania osoby fizycznej, danych dotyczących zdrowia, seksualności lub orientacji seksualnej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat trzech.”

SM

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Co niedopuszczalne? Tu jest Dziki kraj, Polska i WSZYSTKO jest dopuszczalne. Brak słów.
 • Budżet obywatelki hahaha! Rok 2015,wspólnoty mieszkaniowe przy ulicy Kościuszki, 3 bloki 10 piętrowe poszły na głosowanie i przegłosowały, żeby wybudować parking ma działce miasta pod ich blokami. Wygrali, parking wybudowali, a wspólnota mieszkaniowa nie musiała podnosić czynszu pod budowę parkingu dla mieszkańców. Zapłacić podatnik, a zamiast wybudować coś dla mieszkańców jak ścieżka rowerowa to mamy parking na Kościuszki dla mieszkańców blokow. Powiedzcie mi jak ma być normalnie w tym mieście? Niedługo będziemy z budżetu obywatelskiego im windy i elewacje remontować.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  62
  11
  Korupcja i bandyctwo(2021-02-23)
 • Krulewna Wszystkie krzaczki ozdobne wycinają wzdłuż Agrykola!!! Co się dzieje w tym mieście!??? Do jasnej!! Właśnie przejeżdżałam
 • @Korupcja i bandyctwo - a mieszkańcy tych bloków to nie mieszkańcy miasta???
 • @Krulewna - "Co się dzieje w tym mieście!?"- I żeby nie było nic.
 • @Korupcja i bandyctwo - No ale jaki jest problem ? Na swoje głosowali. W dzielnicowych projektach dominują chodniki, parkingi etc. Zmobilizuj swoich sąsiadów i zagospodarujcie trawnik na co tam sobie wymyślicie. Tylko najpierw trzeba ogarniętego żeby projekt napisać, kosztorys, głosy zebrać.
 • "Na swoje głosowali. "Ale są tacy co by nic robić przy projekcie nie chcieli, ale dostawać wszystko. Bo to Polska przecież jest.
 • tylko dziki, dziki dziku
 • Naprawdę to im się nie chciało pracować przy tym zgłoszeniu, wydłubać dane logowania z UM, IP dostają na tacy, zwrotka od operatora sieci kto kryje się za numerem IP, pukanko do drzwi i po sprawie mają sprawców (bo nie wierzę, że ten proceder hurtowo robiła jedna osoba). No ewentualnie wpięcie pod publiczne sieci wifi wtedy temat nie do wykrycia ale tych asów była masa nie jeden spryciarz od martwych dusz.
 • Nie sądzę 1500 głosów to sprawa jednego bądź paru cwaniaczków
 • Urząd Miejski szuka osoby do pełnienia dyżurów w zarządzaniu kryzysowym ok 180 godz w miesiącu, rozpisali na to przetarg, cena stanowi to 60% a doświadczenie 40%. Kto zainteresowany niech staje do przetargu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Jadwisia(2021-02-23)
 • Żadnych parkingów, tylko ścieżki rowerowe, sadzenie drzew, i skończcie już z tymi siłowniami na wolnym powietrzu, i jakimiś śmiesznymi imprezami dla działkowców. .. ..
Reklama