UWAGA!

Majówka z wodnym akcentem

 Elbląg, Majówka z wodnym akcentem
Fot. Mikołaj Sobczak

"Majówka w porcie Elbląg" - pod takim hasłem odbywają się imprezy zaplanowane przez miasto na ten (dla niektórych) bardzo długi weekend. Dziś (3 maja) zorganizowano na rzece Elbląg paradę wodną. Zobacz zdjęcia.

- Lokalnie święto konstytucji obchodzimy dziś także na wodzie, przywołujemy w ten sposób morskie tradycje Elbląga, dumnego i ważnego miasta I Rzeczpospolitej. Dlatego dziś pozdrawiamy także wszystkich wodniaków, którzy rozpoczynają swój sezon i biorą udział w paradzie wodnej – mówił podczas dzisiejszych obchodów Święta Konstytucji 3 Maja wiceprezydent Michał Missan.

Na bulwarze Zygmunta Augusta i na placu katedralnym pojawiło się dziś wielu mieszkańców i przyjezdnych. Było słonecznie, choć na pewno mogłoby być cieplej...

- Jeszcze się dobrze nie rozejrzeliśmy, ale majówka mija nam dobrze – mówi pan Mateusz, który przyszedł świętować na starówkę z rodziną. On, jego żona Aneta, a także dzieci: Józek, Tadeusz i Szymek, wszyscy spacerowali po mieście z polskimi flagami. - Szczególnych planów nie mamy, na pewno planujemy zobaczyć musztrę wojskową. Poza tym przyszliśmy tu w ciemno – podkreśla mężczyzna.

  Elbląg, Majówka z wodnym akcentem
Fot. Mikołaj Sobczak

- Dopiero zaczynamy świętowanie, zamierzamy spędzić czas na starym mieście, na razie sprawdzimy atrakcje dla dzieci – mówi pani Anita. A grillowanie w tę majówkę było?

- Było, było i to niejedno – odpowiada ze śmiechem wraz z towarzyszami.

- Przyjechaliśmy tu z dziećmi i dla dzieci – mówi pani Klaudia. Dodaje, że wraz z rodziną również zamierza oglądać paradę wodną.

Strefy gier i zabaw dla najmłodszych, mobilna kuchnia Zespołu Szkół Gastronomicznych, gra terenowa na starówce, wystawa samochodów off-road, pokazy, atrakcje i oferty przygotowane przez poszczególne instytucje przy ich stanowiskach - to niektóre elementy, z których składała się "Majówka w porcie Elbląg" 3 maja.

O oficjalnych obchodach dzisiejszego święta pisaliśmy tutaj.

TB

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama